Poslední křeč Tomáše Vandase

Vandasova Dělnická strana sociální spravedlnosti zažila další ze svých trapasů. Ultrapravicoví extrémisté se rozhodli demonstrovat proti americkým vojákům a NATO, a proto v bundě Uncle Sam postávali před ambasádou Spojených států amerických v Praze.

Byla to tragikomická situace, kdy počet hlídkujících policistů převyšoval počet přítomných členů DSSS, nemluvě o tom, že na akci dorazila pouze jediná podporovatelka Tomáše Vandase. Kdyby člověk nevěděl, že se jedná o demonstraci, mohl by se mylně domnívat, že se před velvyslanectvím odehrává setkání přátel u piva. Včerejší akce byla neklamným znamením, že sláva DSSS, pokud můžeme pořádání protiromských pochodů a vyvolávání xenofobie za slávu považovat, je věcí dávno zapomenuté minulosti.

dsss_stepanek
Štěpánek z DSSS s bundou Uncle Sam

Extrémisté se podle slov svého šéfa neobracejí k Moskvě ani k Washingtonu, a proto jeden z přítomných vlajkonošů měl na klopě svatojiřskou stuhu upozorňující na rusofilní vnímání časoprostoru. Štěpánek, co by jako držák na megafon, doprovázený Vandasem a partičkou spolustraníků, byli neklamným znamením, že stařičká partaj vymírá a bude v brzké době nahrazena naprosto někým jiným. Vandas odmítal Ameriku, čpěl nenávistí, zatímco se pokoušel v komorní atmosféře trapnosti zapůsobit na svou jedinou fanynku v okolí.

Pro příště by DSSS mohla nahradit demonstrování na ulici soukromými sedánky v hospůdce nebo večírky v některém z pražských kabaretů. Bylo by to zábavnější a také levnější pro stát a policisté by se mohli věnovat něčem u jinému, než hlídat skupinku nacionálů naparujících se před stejně smýšlející milovnicí slávy dnes již skomírající DSSS Tomáše Vandase.

dsss_demonstranti
účastníci na demonstraci DSSS 31.3.2015

Akci si nedělničtí Dělníci zaznamenávali na kameru. Kameramanem byl notoricky známý Miroslav Jandík. Nemá rád minority, odsuzuje homosexualitu, odmítá multikulturní svět, je protižidovsky zaměřený, a proto se svými stranickými kolegy podniká zdravotní pobyt na jarním vzduchu.  Jednou z přítomných dam byla postarší paní s malou, tak čtyřletou vnučkou a trošku starším chlapečkem. Někde se dozvěděla, že se před velvyslanectvím bude konat protiamerická demonstrace, a proto na ni také ze zvědavosti zamířila. Vůbec netušila, koho to poslouchá. Bohužel to po skončení proslovů velmi rychle zjistila. Tomáš Vandas automobilem dohnal jednoho z odcházejících novinářů, který si jej před chvilkou z dálky 25 metrů fotil, jak nastupuje do auta.

dsss_auto
Tomáš Vandas v autě

Šéfovi DSSS nejspíš ruply nervy a nehledě na přítomnou blonďatou holčičku a malého chlapečka spustil: „Ty debile jeden!“, “ty dobytku jeden!“. K místu doběhl Štěpánek a celou akci dokončil tím, že před dětmi začal na novináře křičet: „”Ty čůráku, tohle je na pár facek!” a na nevěřícně postávajícího chlapečka vyhrkl: „co tady stojíš, jak Budha?“ a začal do něj strkat.

Vypadá snad přesně takto výchova v podání DSSS? Do dětí se strká a dokonce se před nimi nevýchovně používají nejhorší vulgarismy? Samotná babička obou dětí se nevěřícně otočila na novináře a zeptala se, kdo to byl. Možná, že za sprostou mluvou stál neúspěch z pořádané akce, nebo frustrace ze stavu ultranacionální scény, na níž DSSS sehrává roli pátého kola u vozu. Spolustraníci DSSS ve svých představách zůstávají sami sebou, zatímco ve skutečnosti nejsou ničím jiným, než obyčejným rezervoárem pro stranu Adama B. Bartoše, který podle některých svědectví neváhá a personálně vykrádá členskou základnu DSSS ve svůj prospěch.

Demonstrace díky malebnému jazyku dvou nejvyšších představitelů strany získala nový rozměr, i když se incident odehrál po jejím skončení. Přinejmenším postarší zájemkyně o protiamerickou politiku pochopila díky urážkám vedení DSSS zjistila, co tato strana znamená a jakou má úctu k ženám a také malým dětem, před kterými klidně Štěpánek i Vandas použijí těch nejhorších slov. Poslední křeč Tomáše Vandase in natura dokázala, že zabývat se DSSS je zbytečná ztráta času.

————————————–

Zdroj fotografií: Vít Hassan Photography