Marine Le Penová v Praze zamíří do parlamentu, aby potěšila xenofoby v Česku

“Rvačka o tučnou kořist” může konečně přestat. Nacionálové hrající si doposud na svém písečku ve jménu rozšiřování krajně pravicové ideologie táhnou za jedno veslo a společně se tak mohou těšit z přicházejícího symbolu z Francie. Kočkopší ochota vyhledávat nové členy třeba i v řadách Komunistického svazu mládeže doplněna o politické styky Občanských konzervativců přináší Adamu B. Bartošovi do klína více možností. Marine Le Penová je pro čecháčkovské nacionály doslova svatým grálem, a proto není divu, že se milovníci zbrojení s panslavisty velmi rádi spojí. 

Téměř nikdo ve středoevropské Čechii neví o rodinném střetu mezi zakladatelem francouzské nacionalistické Národní fronty a její pokračovatelkou Marine Le Penovou. Dceruška kvůli politickému chtíči, ze strachu před ztrátou oblíbenosti, vystoupila vůči svému otci. Pošlapala svým chováním základní koncept ultranacionalismu, kde rodina, rodiče, notabene otec, představují nejvyšší místo na slunci. Alespoň tak je v materiálech krajně pravicové politiky líčen ideál nového společenského zřízení, o něž radikální politici usilují.

lepenbartos

Jak je na Le Penové vidět, nacionálova logika se ve skutečnosti řídí tím, co je výhodné pro nacionálovo ego, a nikoli podle toho, co je výhodné a sexy pro adorovaný ideál jednobarevného národa, kvůli kterému se nacionál na plakátech a v debatách celostátních médií hodlá rozčtvrtit na milion kousků.

bartos_janecek

České ultrapravicové nebe se radikálně mění. Je tu tragikomicky vyhlížející antisemita s židovským jménem uprostřed. Nedávno v policejním protokolu identifikoval sebe a tím pádem také jakékoli budoucí konání s protektorátním Národním souručenstvím, o jehož znovuzrození se rozdvojující “národní demokrat” pokouší. Využívá umění jednat, aby po rusínském sbližování v Dašicích přilákal největšího potenciálního rivala v okolí, kterým je Jiří Janeček s Občanskou konzervativní stranou. Politicky nevýznamná strana rebelanta z ODS je sexy především tím, ke komu má blíž a jaké dveře může Bartošovi otevřít.

Metelec, významný člen Janečkovy Občanské konzervativní strany, má blízko ke Konvičkovi, Bobošíkové a islamofobům z Czech Defence League a její facebookové podobě Islám v ČR nechceme. Samotní občanští konzervativci přinášejí styky k ultranacionálnímu jádru ODS a dalším ultrapravicově směřujícím stranám, jakou je rebelující a zdánlivě rozkládající se Úsvit přímé demokracie.

lepenova_tisk
Zdroj: web Občanské konzervativní strany

A je to právě spojenecká pozice mezi Občanskou konzervativní stranou a Úsvitem, jež zpřístupňuje prostory Parlamentu České republiky francouzské xenofobce Marine Le Penové.  Ta se kromě setkání s Janečkem, Radimem Fialou z Úsvitu a pravděpodobně také s Bartošem a dalšími představiteli Národní demokracie, seznámí také s dalšími proxenofobně a ultrapravicově smýšlejícími politiky a poslanci.

Úsvit přímé demokracie skrze Radima Fialu dovoluje nenávisti z Paříže pohybovat se v místech úzce spjatých s historií Česka. Je zajímavé, že se veřejně k celé věci nevyjadřují ostatní parlamentní strany. Souhlasí snad s tím, aby nositelé přihnědlých názorů pošlapávali státnost s ideálem národa? Spojení s Marine Le Penovou představuje zejména praktické výhody. Nedávno Národní fronta dostala od  První česko-ruské banky(FCRB) půjčku, s pomocí níž v založeném Hnutí za Evropu svobodných národů spolufinancuje a podporuje ostatní ultrapravicové strany v Evropě. Dá se předpokládat, že partnerství s Národní frontou a následně také členství v Hnutí za Evropu svobodných národů bude finančně, personálně i programově přínosné jak pro Janečka, tak pro Bartoše a případně také Úsvit přímé demokracie, který bez Okamury potřebuje silnou ikonu, kterou může být Marine Le Penová.

Zatímco by se Jiří Janeček mohl vrhnout na sepisování cestopisu z Lyonu do Prahy, může Adam B. Bartoš po Solisově neúspěchu přidat do soukromého deníčku zážitky z cest do země galského kohouta. Kupodivu, i taková přeměna není daleko od prvorepublikových ideálů českého fašizování Kramáře i Rašína. Moderní verze Národního souručenství se připravuje, partneři se krájí, mělní, ochucují přísadami těch, co odmítli……..Politologové zažívají velmi zajímavé období přeměny krajně pravicové scény, ale dění současných i budoucích dnů je velmi nebezpečné jak pro demokracii, tak pro samotnou Českou republiku.