Islám v České republice nechceme je krajně pravicovou extrémistickou platformou

Uskupení Martina Konvičky, Islám v České republice nechceme(IVČRN), je podle Čtvrtletní zprávy o extrémismu Odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra(v článku dále jen Zpráva) krajně pravicovou extrémistickou platformou. Oficiálně se tak potvrdilo to, co všichni dávno vědí. Islamofobové, mezi nimiž deset procent účastníků demonstrací pravidelně vytvářejí neonacisté, nejsou nikým jiným, než další pseudoorganizací pokoušející se o intoxikaci společnosti novou, krajně pravicovou politikou přinášející nevzdělancům a lidem s frustracemi nový fetiš v podobě islamofobie.

Konečně se aktivisté z výše jmenované facebookové platformy nebudou moci vymlouvat na to, že nejsou extrémistickou organizací. Bezpečnostní složky státu si jsou plně vědomi nebezpečím, které “konvičkáři” přinášejí. Židovského nepřítele čecháčkovského fašizování z dvacátých a třicátých let minulého století nahradili muslimem a judaismus vyměnili za islám. Tam, kde se dříve leskla mezi zuby řečníků Davidova hvězda, tam se nyní válí Korán, k jehož interpretaci krajně pravicoví extrémisté přistupují jako islamističtí teroristé z Al-Kájda, Boko Haram nebo Al-Šabáb. Se stejnou vervou jako islamisté pranýřují své ideové nepřátele, kvůli kterým hledají pomoc u podobně krajně smýšlejících politiků a jednotlivých stran.

Je tragikomické, že zrovna Martin Konvička, potomek řecké komunistky a českého tatínka, nesnáší multikulturalismus a zároveň vystupuje vůči migrantům a muslimům především. Možná trpí selfhaterským syndromem, kvůli kterému nesnáší všechno spojené s přistěhovalectvím a odlišnými kulturami. Svým ideovým přístupem k věci jako polovičního Čecha se přibližuje ke čtvrtinovému Čechovi Tomio Okamurovi, jež podobně jako entomolog z Jihočeské univerzity brojí coby plod multikulturního sblížení mezi Čechem a cizím státním příslušníkem proti všemu, co uznává IVČRN za společensky nepřijatelné a nevhodné. Ostatně, Martin Konvička se pokaždé o představitelích minorit vyjadřuje s nádechem plejorativnosti a Romy nenazývá jinak, než cikány, což také o něčem vypovídá.

mv_zprava2015
Zdroj: Čtvrtletní zpráva o extrémismu Odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra

Zpráva ministerstva vnitra nemohla opomenout neschopnost IVČRN využít úspěchu při sérii pěti početnějších demonstracích v Praze, Brně a v Českých Budějovicích. IVČRN ho dosáhla zejména díky teroristickému útoku na Charlie Hebdo, kdy se mediálně zfanatizovaní lidé houfně přidávali k ultrapeavicovým, protiislámským organizacím, jakou je v Česku Konvičkova IVČRN. Počty členů na sociálních sítích stoupaly a nejznámější tvář protimuslimského tažení začala snít o přeplněné Letné, kde tisíce lidí vzdají hold novodobým protiislámským tažením. Nic takového se nestalo a vůbec se to stát ani nemohlo. To, co je umělohmotně, na základě nějaké události vyhnáno do “výšin”, posléze stejně rychle padá. Nicméně, IVČRN mohlo situace využít k sestavení politické strany, protože by díky slzám po satirickém magazínu seznali krajně pravicoví extrémisté tisíc hlasů “rychlostí blesku”.

I když, díky vnitřním rozporům, které vládly a doposud vládnou v IVČRN, by podobná akce nebyla možná. Konvička do svého kočkopsa nalákal klerofašisty, “striktní” ateisty, neonacisty, hokejové i fotbalové hooligans, skinheady i sionisty.  Není proto divu, že se podobná směsice snadno rozhádá. Všechny spojuje nenávist k islámu a muslimům, jež by nejradikálnější členové krajně pravicové extrémistické platformy klidně nechali zplynovat. Viz Konvičkův příspěvek o koncentračních táborech a muslimech.

Pokud se uvnitř IVČRN začne diskuse na jiné téma, než je islám, multikulturalismus a muslimové, dochází k vnitřním přenicím a strkanicím, jež ve výsledku zeslabují a zneschopňují samotnou IVČRN. Fanoušci fotografování halal masa by potřebovali další teroristický čin islamistů kdekoli v Evropě. Protože jedině tak by mohli růst díky stádovitosti myšlení mediálně ovlivňovatelného obyvatelstva růst a snít o nerockové slávě na Letné. 150 účastníků na minulé demonstraci v Teplicích pouze dokládá pravdivost závěrů ministerstva vnitra. Pegida, stejně tak IVČRN se vytrácejí a svou činnost přenášejí do světa virtuálních sociálních sítí, kde se pokoušejí pomocí stalkingu, trollingu, falešných účtů a skupin ovlivňovat veřejné dění. Viz například halal maso a Makro.

Islám v České republice nechceme touží po politické kariéře. To je evidentní zejména po “papírovém” oddělení Martina Konvičky z postu šéfa občanského sdružení Czech Defence League a následném přepsání vlastníka domény CZDL.CZ z jihočeského docenta na Jiřího Bartáka.

Martin Konvička je mediálním tahounem a jako takový se oficiálně chce odstřihnout jak od Czech Defence League, tak od všeho, co je s ním spojeno, i když samozřejmě z neformálního hlediska zůstává vše při starém. Jiří Barták zkouší na demonstracích dohnat to, o co se Konvička kvůli politické kariéře dopustit nemůže. Artikuluje stroze, s důrazem a dokonce i postoj značí, že se v osobě islamofobního inženýra ukrývá zdatný krajně pravicový demagog, o něhož se Konvička mile rád opře.

Pokud by IVČRN chtělo zakládat stranu, bude posléze moci Martin Konvička tvrdit, že s Czech Defence League nemá nic společného a v IVČRN je pouze jako jeden z velmi aktivních členů a adminů skupin. V případě potřeby je možné u neformálního slepence tvrdit, že zakladatelem je ten či onen a nikdo nedokáže opak. Martin Konvička je “papírově” připraven na politickou kariéru, ale ta může začít v některém jiném subjektu, protože IVČRN kromě islamofobie a boje proti multikulturalismu není schopna nabídnout vůbec nic. Pokud bude Konvička politicky aktivní, učiní tak třeba ve straně rebelantských úsvitářů, jež docentovi poskytnou dostatek prostoru a ideály IVČRN bude moci realizovat uvnitř Černochova -Konvičkova politickéoho subjektu.

Islamofobové velmi dobře vědí, že jejich čas ve světlech médií se krátí. Zatímco zpočátku formálně vystupovali vůči islámu a tvrdili, že proti muslimům nic nemají, dnes je to jinak. Demonstrace v Teplicích, ale také ty předchozí ukazují, že za nepřátele jsou považováni muslimové, tak jako jimi u českých fašistů byli židé. Předseda strany Domov David Štěpán prohlásí “chceme si dál nechat od těch muslimáků lhát?………to přeci nechceme. Chceme, aby nás okrádali? Chceme, aby nás časem začali beztrestně vraždit?” a Jana Volfová jako uvaděčka jednotlivých mluvčích zatleská, dokonce nikdo z IVČRN nevystoupí, aby se ohradil, že IVČRN není proti muslimům, ale proti islámu. Islamofobové se snaží skrze surovost nenávisti přilákat co nejvíce radikálů, protože věří, že takovým způsobem sebeprezentace zvýší počet účastníků na některé z dalších akcí. 

Je docela komické sledovat reakce jednotlivých příznivců Islámu v ČR nechceme. I když sami vědí, že podporují krajně pravicový extrémismus, podivují se nad tím, že by krajně pravicovými extrémisty byli také oni samotní. Viz reakce zaměstnance Lídlu, Lubíka Vlasáka, ve vlákně diskuse u Lukáše Lhoťana.

vlasak_lubik_lhotan

Krajně pravicoví extrémisté jsou všichni, kdo IVČRN podporují……..tedy i Lukáš Lhoťan, jehož inklinace ke krajním řešením, ideologiím i hodnotám je více než známá. Občanské sdružení Czech Defence League by mělo být okamžitě ministerstvem vnitra rozpuštěno a Facebook by měl rovněž všechny skupiny i stránky IVČRN smazat, protože krajně pravicové organizace přináší krajně pravicový populismus, který nejenže ohrožuje demokracii, ale zároveň šlape po ústavou zaručených práv.