Azov ukřižoval a zaživa upálil člena donbaské milice

Válečné konflikty s sebou kromě utrpení civilistů přinášejí také mediální manipulace , se kterými se ten či onen tábor pokouší strhnout pozornost na svou stranu, případně dehonestovat a poškodit svého ideového nepřítele. I proto je složité komentovat dění v Islámském státě, nebo na Ukrajině, pokud informace z válkou zasažených oblastí nepocházejí z důvěryhodných zdrojů. Nedávno se na internetu objevilo děsivé video, jehož věrohodnost není možné dokázat, protože bylo zveřejněno novoruským, nikoli nezávislým zdrojem.

Vojáky v záběrech mohou být neonacisté z Azovu, ale také ruští vojáci převlečení do uniforem Azovu snažící se o dehonestaci banderovců bojujících v řadách batalionů Pravého sektoru. Velmi krutého násilí na protivnících se dopouští obě dvě strany konfliktu.

Nicméně je pravdou, že Azov je známý především krutým zacházením se zajatci, na kterých se dopouští mučení i vražd.

Podívejme se na video z 25. dubna 2015:

[KGVID width=”426″ height=”240″]https://www.hrebenar.eu/wp-content/uploads/2015/04/11191662_838534826215854_184701186_n.mp4[/KGVID]

Na začátku obrojenci pokřikují “Jsme bojovníci z batalionu Azov“. Následně řečník dodává: “se všemi separatisty, zrádci na Ukrajině a bojovníky milice bude zacházeno stejně” Pětice lidí v uniformě postává okolo zadrženého muže, jež s rukama za zády klečí na kolenou. Celé to připomíná videa Islámského státu, jimiž se možná autoři záběrů inspirovali. Chtějí kontroverzí poukázat na to, že AZOV je stále ochotný tím nejhorším způsobem vraždit své oponenty. Po kratičkém proslovu dva ozbrojenci zvedají ze země svázaného muže, jemuž následně nasazují roubík, izolepou připevní ruce a hřebíky dlaně přibíjí na dřevěný kříž. Ten následně vztyčí a zasadí do země a pochodní zapálí. Poprava se měla odehrát poblíž obce Širokino.

Zachycené video, pokud jsou na něm skutečně lidé z Azovu, dokazuje pouze to, co se na Ukrajině odehrává po celou dobu konfliktu, kdy jsou lidé upalováni i mučeni.

Kdo, nebo co je AZOV:

Praporu AZOV jsou dobrovolnické pomocné jednotky, které byly vyzbrojeny Ministerstvem vnitra Ukrajiny v rámci protiteroristické operace (ATO).

Protiteroristická operace ATO je tvořena dobrovolnickými bataliony, prapory, jež jsou financovány ze soukromých zdrojů. Jedním z nich je již zmiňovaný Azov.

Symboly praporu Azov jsou žlutá vlajka s černým symbolem Werwolfů, vlčím hákem. Znak batalionu je tvořen opět vlčím háke, v pozadí se nachází symbol černého slunce a v dolní části znaku je vidět státní znak Ukrajiny (ukrajinský trojzubec).

azov

Vlčí hák (Wolfsangel) je runa, kterou často používali nacisté a stále používají někteří neonacisté. Podobný vlčí hák užívala i 2. tanková divize Waffen-SS „Das Reich“. Černé slunce navazuje na okultismus Třetí říše. Prapor Azovu byl dříve praporem ukrajinské parlamentní a neonacisticky směřující strany Svoboda.

Podporovatelem a mecenášem banderovských praporů Ajdar, Azov, Donbas, Dnepr 1, Dnepr 2 je ukrajinský oligarcha Ihor Kolomojskyj. Ten také slíbil deset tisíc dolarů za každého zabitého “ruského sabotéra”. Jednotlivé bataliony nejsou ničím jiným, než neonacistickými bojůvkami, jež uctívají filosofii i symboliku Hitlerovy říše a často bývají i personálně mezi sebou propojené. Ukrajinské ministerstvo vnitra tím, že zbrojně podporuje a následně začleňuje banderovce do své armády a speciálních složek policie, přispívá na důležitosti neonacistů v zemi a poskytuje jim v rámci rusofobie umělohmotný štítek jediných akceschopných bojovníků vůči Kremlu.

Europoslanec Jaromír Štětina v několika příspěvcích na Facebooku chválil jednoho z Jarošových “generálů” Semjona Semjončenka, aby mu s potěšením v duši poskytl finanční dar na činnost Semjončenkova batalionu Donbas, který jako první neváhal a vesele si porušoval všechny mírové dohody. Donbas se také dopouští válečných zločinů i zločinů proti lidskosti, kdy dochází k mučení a vraždění nevinných civilistů. 

Jednotlivé prapory, bataliony jsou tvořeny lidmi přímo nebo nepřímo napojenými na neonacistickou stranu Svoboda, nebo účelové uskupení banderovců – Pravý sektor vedený Dmytrem Jarošem, jehož nedávno navštívila ukrajinská aktivistka v Česku, Galina Andrejceva.

Překlad komentáře Andrejcevy: “Navštívili jsme zraněného hrdinu Dmytro Jaroše. Dmytro je člověk s velkými písmeny, jeho statečnost je přímo úděsná. Kdyby bylo v USA víc takových poslanců, všechno by bylo jinak. Šel do boje, kterým prochází jeho kluci každý den. Oni ho tady opraví a on by šel do boje znovu. Dej mu Bože zdraví!“

Mimochodem, podle ukrajinských antifašistických organizací se Dmytro Jaroš zabývá nezákonným přebíráním podniků, pozemků, vydíráním podnikatelů a má se také dopouštět praní peněz, jež převádí skrze bílého koně na offshorové bankovní konto na Kypru.

Za vznikem Azovu stojí Sociálně-národní shromáždění (SNA) vytvořené předsedou Patriotů Ukrajiny Adrijem BiletskýmHlavní složkou Azovu jsou příslušníci Misanthropic Division(dále v článku MD), jež v Charkově, Oděse chytali “ruské agenty” a ty poté vraždili tím nejhorším způsobem (v jednom z případů “agentovi” uřízli hlavu a polonahé tělo pověsili na konstrukci původně určenou na klepání koberců).

Misanthropic Division oficiálně není členem Pravého sektoru, i když se mezi sebou jednotliví členové obou uskupení stýkají a ve východní Ukrajině spolupracují. Oficiálně MD odmítá podle svého vyjádření Pravý sektor pro jeho napojení na čečenské separatisty a “židovský vliv” na tuto organizaci. Chlapíci s lebkou na klopě a přehnaným citem pro bílou rasu využívají sbírek nevládních organizací, které od Ukrajinců, ale také od občanů Evropských zemí, získávají nejrůznější finanční prostředky, za níž se nakupuje výzbroj, neprůstřelné vesty nebo optika pro noční vidění používaná snipery například z Misanthropic Division.

Například v nedalekém Užhorodu existuje nevládka, která na východ Ukrajiny dováží nejen zeleninu, ovoce, teplé oblečení s léky, ale také se zabývá dodávkou kontrabantů, jako je noční optika na samopal, neprůstřelná vesta nebo přilba.

optika na noční vidění. Připevňuje se na hlaveň kulometu. Je v organizovaných sbírkách přidávaný mezi oblečení, jídlo a léky.

Jako první na neonacistické směřování Azovu upozornil norský televizní kanál TV2, který zveřejnil ve svém vysílání pochodující příslušníky Azovu pod praporem ukrajinské neonacistické strany Patriot Ukrajiny. Podobné záběry posléze zveřejnila německá televize ZDF

[embedplusvideo height=”367″ width=”450″ editlink=”http://bit.ly/1GxTat6″ standard=”http://www.youtube.com/v/Mf0vbGj9cO4?fs=1″ vars=”ytid=Mf0vbGj9cO4&width=450&height=367&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep5580″ /]

Podle zprávy ukrajinského generálního prokurátora Vitalije Jaremy se členové jednotek ATO, jichž je Azov součástí, dopouští trestných činů vražd, krádeže, znásilňování a dalšího násilí na ukrajinském civilním obyvatelstvu, jež by měli příslušníci ATO ochraňovat a nikoli ohrožovat.

Amnesty International  mnohokrát upozorňovala na to, že Azov i další složky protiteroristického oddílu ATO páchají válečné zločiny, mezi které patří také ty inspirované skutky islamistů z Islámského státu. Jedná se především o prapor Ajdar, jež byl dle slov Amnesty International zapletený do únosů, nezákonného věznění, týrání, krádeží, vydírání i provádění velmi krutých poprav.

Banderovci se dopouštějí válečných zločinů. Ajdar se měl podílet na vraždě tří tisíc lidí, kdy upalování zaživa, strhávání nehtů, oslepování, pálení genitálií, nebo uřezávání končetin nebylo ničím výjimečným. V Azovu sloužilo a také slouží několik českých neonacistů a dalších ultrapravicových extrémistů napříč Evropou, kteří si skrze nacionalistické spolky v Česku kupují obskurní zájezd do Donbasu a dalších oblastí, kde si zastřílí po boku Azovu na Rusy a následně se vrátí zpět.

V Misanthropic Division, jež je hlavní součástí Azovu, působí jak Rusové, tak Ukrajinci, Bělorusové, ale také Češi, Slováci, Němci, Francouzi, Britové, Litevci, Estonci i řada dalších. Prvním padlým zahraničním dobrovolníkem v řadách Misanthropic Division měl být 31letý Švéd,  Leo “Viking” Sjöholm. Zemřel 8. ledna 2015 při dopravní nehodě během hlídky na východní frontě.

Ve “službách” Misanthropic Division také slouží mnoho příslušníků ruské neonacistické organizace WotanJudend.