Štětina s probanderovskými aktivisty zneužívá vraždu Němcova k propagaci rusofobie

Rusofobové v Česku využívají smrt ruského opozičního politika Němcova k propagaci své nenávisti. Hovoří o nebezpečí totalitarismu, zatímco v rukou symbolicky třímají náhrobky neonacistů z Nebeské setniny. Typickým příkladem by mohl být bývalý senátor a novopečený europoslanec Jaromír Štětina. Před několika měsíci oblažoval posluchače na přednáškách pozdravem Bandery, zatímco před několika dny nazval světoznámé Alexandrovce okupanty.

Jsou to především zapšklé konzervy s pamětí na šedesátého osmého, jež neustále chytají za páku minulosti a veškerý pokrok posílají zpátky do hluboké minulosti, kdy pamětníci sedávali před televizními obrazovkami a s notnou dávkou nacionalismu fandili československému hokejovému týmu, protože kluci na ledě představovali celonárodní pomstu za sovětskou okupaci.

Diktátoři milují zrůdnou symboliku, a proto možná v Bruselu před předsedou ukrajinského parlamentu pochválil příslušníky protiteroristických jednotek ATO za ochranu Ukrajiny před ruskými okupanty. Co na tom, že v ATO jsou banderovci z Pravého sektoru, jež si osvojují právo vést bojové operace, aby následně mohli aplikovat sen svého guru a největšího hrdiny Štěpána Bandery. Je to jenom kyjevský Mašín, nad kterým se podle Štětiny není nutné jakkoli rozčilovat.

Atentát na opozičního politika je zajisté nechutným, velmi nebezpečným činem ukazujícím na krvavé ruce šéfa Kremlu. Ovšem odmítání putinovského diktátorství nesmí být důvodem k propagaci nesnášenlivosti vůči všemu ruskému. Zároveň není zcela jisté, že za vraždou stojí nejvyšší muž v poněkud zastydlé zemi. Vražda mohla být pomstou za Němcovy styky s ukrajinskými představiteli. Může jít také o pokus zahraničí vyvolat v Rusku vnitřní rozkoly a za útokem může stát některý z aktérů mezinárodní politiky. Ruští politici jsou velmi často v přímém styku s mafií, která je mnohdy do vlivných postů dosazuje. To se týká opozičních i prokremelských pohlavárů. Je možné, že za tím stojí i organizovaný zločin. Není důvod volat po válce. Není důvod kvůli vraždě opozičního politika volat po šikanování Rusů v Česku.

Není třeba bát se Ruska, protože Rusko je stát jako každý jiný. Je třeba bát se extrémismu, diktátorských režimů i diktátorských vlád a jejich světovládných tužeb. Je třeba odmítat Putina, jeho neomalený pokus o anexi Ukrajiny, i nedodržování lidských práv v největší zemi světa. Je rovněž třeba odmítat banderovce ty přespolní v Česku, tak i ty z nedaleké Ukrajiny. Je třeba odmítat a morálně odsuzovat podporovatele banderovců, jakým je Štětina, Uhlíř, Kalousek, Majzner, Peszynski, Bílek, Schwarzenberg a další. Je třeba odmítat projevy jakéhokoli extrémismu i tyranských režimů.

Jsou to především podporovatelé banderovců, jež tuto neděli na Staroměstském náměstí místo Pražského Majdanu organizují akci nazvanou „ZA VAŠI A NAŠI SVOBODU – SVÍČKA ZA BORISE NĚMCOVA“. Je takový protest morální? Lidé, kteří několikrát stáli pod černočervenou vlajkou…lidé, kteří organizují akce s banderovkyní Galinou Andrejcevou, se rozhodli k demonstraci proti Putinovi a jeho režimu. Je to vůbec možné, aby lidé obhajující ukrajinský fašismus protestovali vůči diktátorskému režimu jiného státu?

Probanderovští štváči dělají účet bez hostinského a slovy Bílka říkají „Putin už doopravdy zešílel a překročil všechny meze“. Zatím to vypadá, že všechny meze překročili a zdravý rozum ztratili lidé blízcí Pražskému Majdanu. Mezi přítomnými demonstranty budou Kocáb, Stehlíková, Joch. Tedy všichni, kdo mají náklonnost k rusofobii i blízké sympatie k banderovcům, jež se k moci dostali skrze krvavý puč následovaný válečnými zločiny na východě země, kterých se dopouští také ruská strana, jež v rozporu s mezinárodním právem bojuje za anexi části Ukrajiny k Rusku.

Odpor vůči putinské diktatuře nesmí být doprovázen tolerancí jiných druhů extrémismů a fašismů, i když tyto skupiny účelově vzhledem k rusofobii vystupují jako odmítači ruského. Nelze ke světu přistupovat stylem nepřítel mého nepřítele je můj přítel.