Martin Konvička s neonacistou Jaromírem Pytlem demonstrovali proti islámu

„Sekta“ islamofobů se pod vedením Martina Konvičky sešla v Českých Budějovicích. Tři sta až čtyři sta lidí se sešlo, aby veřejně demonstrovalo svůj strach z neznámého a nepochopeného. Téměř nikdo neví vůbec nic o tom, co islám představuje a jaké hodnoty prosazuje. Ale k vytvoření obrázku o cizí kultuře postačí demonstrujícím čecháčkům svědectví konvertitů, jež s napětím v hlase mile rádi zvěstují pravdy o tom, jaký islám je.

Místo erotické masérky, Beatrice Radosy, promluvila k davu Pavlína Bitarová. Podle ní není islám náboženství, ale nepřátelská a nelidská ideologie, proti které by lidé měli bojovat všemi dostupnými prostředky. Lidé potlačující ústavou garantovaná práva na náboženskou svobodu nyní na náměstích hřímají o tom, jak jedna z nejrozšířenějších věrouk světa je špatná a života neschopná v moderním, Západem propagovaném světě.

Kulturní šovinismus si s rasismem v jednotlivých projevech z pódia podával ruce, zatímco skrze dlaždice českobudějovického náměstí prostupoval elektrizující náboj stařičkého de javu, tolik známého z třicátých let dvacátého století, kdy čeští fašisté se stejnou intenzitou varovali před židovstvem a Židy obviňovali z ohrožování slovanské kultury, protože judaismus přestával v myslích fašistů znamenat obyčejné náboženství. Najednou v něm milovníci Mussoliniho viděli politickou doktrínu, skrze kterou Židé vládnou celému světu. Historie se opakuje a v nejrůznějších obdobách je nenávist minula viditelná i dnes ve 21. století. Jenom „světovládné židovstvo“ vystřídali v myslích novodobých xenofobů muslimové, protože islám, tak jako judaismus před více než sedmdesáti lety, představuje střet kultur.

Jiří Barták, jako jeden z řečníků, svůj proslov zamířil do ultranacionální scény, kdy IVČRN prohlásil za ochránce Česka a porušování ústavou garantovaných práv povýšil za nutnost. Tažení xenofobů nepřímo pochválil ve vysněném Wildersově vítězství, protože taková cesta je cestou , kterou chce Islám v ČR nechceme směřovat.

Přátelé, odpor vůči islamizaci za pět minut dvanáct, ale přece, roste napříč celou Evropou. Nejsme v tom sami. Němci pořádají obrovské protiislámské demonstrace. Francouzi zakázali zahalování žen. Britové a Norové deportují nenávistné kazatele. Dánové odmítli tolerovat barbarskou halal porážku zvířat. Rakušané torpédovali financování islámských nadací ze zahraničí. V Holandsku patrně vyhraje příští volby Geert Wilders. U protinožců v Austrálii se s ilegálními imigranty opravdu nepářou. Tím vším se můžeme inspirovat. Islamizace Evropy není nevyhnutelná. Jak bude Česká republika vypadat za 20 let, záleží jen na nás.

Zdroj: závěrečná stať Bartákova proslovu

Mezi přihlížejícími nechyběl ani českobudějovický Jaromír “DJ Ferda” Pytel. Přišel v outfitu Kotleby, ve své uniformě, kdy se na čepičce vyjímal znak Islámu v České republice nechceme, zatímco se pár milimetrů opodál na stejné čapce prsil do okolí rudý kříž Pytlova spolku White Power Evropských patriotů. To je opravdu velmi zajímavá kombinace.

Je smutné, s čím vším se můžeme setkat na českých, moravských a slezských ulicích. Martin Konvička se rozhodl organizovat happeningy, s pomocí kterých se pokusí naočkovat společnost plísní nenávisti. Více jak deset procent demonstrantů představovali neonacisté. Nebylo je možné přehlédnout. Mladí, svaly hrající joudové fašizování oblečeni do módních výkřiků Thor Steinara přišli podpořit svého guru nenávidění. Čtyřicítka neonacistů se radovala z jednotlivých projevů. Tleskali a pokřikovali, pociťovali extázi štěstí, tak jako ostatní čecháčkové, tou dobou na náměstí postávající. Někteří hololebci při proslovech pokřikovali: „ISLÁM NECHCEME, AŤ ZMIZÍ TI ŽIDI, VŠECHNY PODŘEZAT“.

Zajímavým středobodem komičnosti byl Miroslav Kulhánek. Ačkoli je sám Romem, ve své řeči nikdy nevynechá selfhaterský syndrom, s nímž dnes na náměstí Přemysla Otakara II zaútočil vůči aktivistce Konexí Čonkové, ve snaze ukázat škodlivost multikulturního světa, nazval ji někým, kdo tvrdí, že IVČRN je rasistická, i když mezi sebou má IVČRN Roma…..čímž Kulhánek myslel tragikomicky sám sebe, protože Romové na selfhaterství, nebo na nenávist moc nedají a na lákání Konvičkova týmu kašlou. V kuloárech se vypráví, že se IVČRN snaží oslovovat jiné romské xenofoby, jakým je například Veselý a další. Kulhánkův proslov nejspíš nepocházel z pera řečníka. Začátek možná ano, ale ten zbytek mohl vzniknout v kooperaci s některými z představitelů IVČRN. Minutové extempore vyplněné smíchem předznamenající myšlenkový výpadek by tomu napovídalo. Je selfhater tvrdící na svém facebookovém profilu, že „Pro cikána je nejlepší poslouchat bílého“ nějakou výhrou?

Jana Volfová na demonstraci promlouvala ve velmi ostrém tónu, kdy útočila na muslimy, a nikoli na islám, čímž popírala sebe samotnou, když do médií uvádí, že neútočí na muslimy, ale na islám, což není pravda. Alespoň ne podle slov z náměstí Přemysla Otakara. Černými a nechtěnými zůstávají pro Suverenitu muslimové. Na povrch nepřímo vystupují Kopalovy ideály nacionalizování, tolik známé z éry Bobošíkovské mánie, kdy se tažení proti muslimům stalo in v očekávání lepenovské popularity, jež se nakonec nekonala.

Artur Fišer byl obecenstvu představený jako „profesionální Žid“, což v mnoha lidech vyvolalo salvu smíchu. Dokonce jeho proslovu přihlížel v davu jeden z nejmenovaných členů Bartošovy Národní demokracie, který obojek s hroty vyměnil za nápadné číro, aby mohl společně s čecháčky zaskandovat proti muslimům a islámu. Měl by Adam B. Bartoš radost nad tím, kdyby se dozvěděl, že člen jeho strany naslouchá „lkání“ sionisty? Ve Fišerově podání sionistického nacionalismu se veřejnost dozvěděla, jak moc jsou Židé celosvětově pronásledovaní, ohrožovaní na životech i na cti. A za to všechno zcela nepochybně může islám, proti kterému se Artur Fišer rozhodl neohroženě bojovat po boku Martina Konvičky. „Kulturní vložka“ určená hlavně pro přítomné sionisty nalezla správné diváky, jež následně freneticky tleskali a souhlasili s Dvořákovými slovy.

Každé demonstrování něco stojí. Transparenty, barva….. i proto si islamofobové zakládají eshop, jehož nahrážka v podobě prodejního stánku nesmí chybět ani na demonstraci. Je libo tričko za 150, vlajku IVČRN za 200, placku na klopu za dvacku nebo mikinu s protimultikulturními hesly za 650? Nic tomu nebrání. Stačí zaplatit a věci jsou vaše. I z protiislámského „boje“ se dá udělat dobrý byznys. Spolčením se s fotografem Slámou a jeho grafických návrhů nacionalismu přinese spoustu financí, jen není jisté, zda díky klesající účasti a nízkému zájmu o propagační předměty se takovým způsobem dá financovat činnost extrémistů.

Islám v ČR nechceme využil útoku na Charlie Hebdo, kvůli kterému spolku sádlomazačů zcela zákonitě vzrostla popularita. S odstupem času od tohoto smutného data se oblíbenost Konvičkovy „sektářské“ anabáze snižuje geometrickou řadou. Je to vidět také na počtu účastníků dnešní demonstrace v Českých Budějovicích, kdy se jí účastnilo pouze několik stovek lidí, jejichž počet nepřekročil ani magické číslo čtyř stovek. Nehudební Konvičkovy sny o naplněné Letné se s největší pravděpodobností nesplní. Což je jedině dobře.