Britským Newcastlem pochodovali neonacisté

V sobotu 21. března 2015 pochodovali ulicemi Newcastlu neonacisté. Přišli si v nevalném počtu sto padesáti extrémistů připomenout svou víru v nadřazenost bílé rasy. Omámeni uměním Národně socialistického hnutí z šedesátého druhého,  chtěli zvrhlíci minula ukázat světu, že i ve dvacátém prvním století existují pokračovatelé jížanské politiky, v níž rasismus s otroctvím představují vývozní artikl kulturního obohacení.

Sto padesát demonstrantů pochodovalo městem a zvesela pokřikovalo na kolemjdoucí, že „Hitler měl pravdu!“. Je to vůbec poprvé, co se veřejně na Západě rozhodli vyholenci a milovníci hákových křížů prezentovat svou nenávist. Hlavním tématem jednotlivých řečníků byly stížnosti na perzekuci ze strany státu, úřadů…..neonacistům vadilo, že za veřejné vyvolávání slávy vůdci nacistického Německa jsou trestáni soudy, vězením nebo pokutami. Odpor společnosti vůči kindernáckovským manýrům nazvali účastníci demonstrace šikanováním, politickou represí namířenou „proti lidem, pokud chtějí vytvořit politické organizace nebo sdružení pro bělochy, zatímco zahraniční menšiny s tím žádný problém při vytváření takových skupin nemají.

newcastle1
Zdroj: internet

Za účelem „Světového dne proti genocidě bílé rasy“ si osvojovali nositelé xenofobně laděných vlaječek právo útočit na všechny, kdo se ocitnou v hledáčku nenávisti neonacisty. Jako kdyby v jeden okamžik na jednom místě v ostrovním království ožil postulát Chaloupky strýčka Toma vyprávějícího příběh o ohrožené bílé rase uprostřed londýnských ulic, kde nepřáteli číslo jedna zůstávají Židé, jež jsou v projevech jednotlivých mluvčí obviňováni ze světovlády a uzurpace médií. Evropa údajně umírá na následky imigrace, proti které se fanoušci neúspěšného malíře pokojů rozhodli po svém bojovat. Obtěžují prodavače v obchodech, přepadají je na ulici a ještě k tomu se diví, že je takové chování zcela správně postihováno adekvátním trestem.

Pálení vlajek je čardášem na náhrobku barbarů, neznalosti a ubohosti zapšklé duše nesvobodně smýšlejícího extrémisty. I proto možná přítomní demonstranti v Newcastlu spálili izraelskou i komunistickou vlajku, aby všem v okolí ukázali, jak moc jsou zaostalými relikviemi minulosti. Vlajka státu symbolizuje  stát a ten předznamenává národ, jež ve státě žije. Nacionálové provolávající slávu Hitlerovi ukázali spálením izraelské vlajky, že jsou ochotni zneškodnit kohokoli, kdo vyznává Davidovu hvězdu jako symbol své kultury. Možná by bez obtíží obnovili plynové komory, u kterých by si přítomní náckové zapálili cigárko, zatímco by se radovali nad tím, jak každý den zabíjí na dva tisíce Židů denně. Je smutné, že existují i ve 21. století takové existence ochotné ve jménu rasové nenávisti pomordovat své ideové nepřátele.

newcastle2
Zdroj: internet

Ochránci bílé rasy považují za další protivníky na život a na smrt LGBT komunitu, jejíž pestrobarevný prapor také spálili. Pošlapali botami symboliku, zatímco sami si osvojují právo na propagaci Wotana, runových znaků, lebek, černých sluncí i hákových křížů. Je tragikomické, že odpůrci multikulturalismu odmítající cokoli nedomácího, přijmou mezi sebe neonacisty z Ruska a Ukrajiny. Britská pobočka Misantropic Division, jejíž kolegové na Ukrajině tvoří podstatnou část vojenského batalionu AZOV, na demonstraci rozvinula velký transparent. Příslušníci Misanthropic Division bývají na Ukrajině většinou členy Sociálně-národního shromáždění (SNA) vytvořeného předsedou Patriotů Ukrajiny Adrijem Biletským. Není proto divu, že jedním z přítomných extrémistů byl Saverio Fontana, šéf západoevropské pobočky Misantropic Division, jež sám kdysi jako dobrovolník sloužil v praporu AZOV.

Přítomní radikálové žijí v troskách nacistické minulosti, kterou se svým snažením pokouší obnovit. Dělají všechno možné, aby podkopali demokracii třeba i za pomoci slovanských bratrů, které nyní nepokládají za nepřátele na život a na smrt. Nacionální socialisté se pokoušejí o využití celoevropského hrubnutí a odporu vůči imigrantům ve svůj prospěch. I proto se rozhodli V Anglii  pravidelně organizovat podobná setkání, na nichž angličtí nacionalisté po boku s Misantropic Division budou demonstrovat své prohnilé myšlenky. Další akce se má konat v Londýně 25. dubna 2015 před americkým velvyslanectvím. Tentokrát budou neonacisté požadovat propuštění zakládajícího člena americké neonacistické organizace Řád, Gary Yarbrougha.

newcastle3
Zdroj: internet

Policie a hlavně úřady by měly zakazovat takové demonstrace. Není možné, aby propagace neonacismu byla beztrestnou. Na demonstraci v Newcastlu bylo zadrženo devět osob hlavně za pálení vlajek a provolávání neonacistických hesel.  Extrémisté považují sobotní demonstraci za odrazový můstek hlavně pro Misantropic Division, která chce s pomocí svých divizí(poboček) v jednotlivých evropských městech pořádat xenofobní shromáždění stejně smýšlejících lidí. Po Newcastlu se chystají na podobnou akci francouzští odštěpenci ruských a ukrajinských neonacistů. Je veřejným tajemstvím, že Misantropic Division stejně jako Wotan Jugend působí také na území Česka. Budou tito zatracenci starých, esesáky promaštěných časů, demonstrovat svou sílu v Praze nebo nějakém jiném městě?