Stojí za pokusem o změnu image IVČRN touha po politice?

Třicetičlenná jednotřídka Islámu v ČR nechceme prezentovaná organizátorem  Formánkem ukázala na komorně laděné demonstraci před mešitou v Praze své psychedelické já, kdy majdanem políbený extrémista nezvládal emoce a choval se, jako kdyby byl na pravidelném sedánku pacientů z uzavřeného oddělení psychiatrické kliniky. Mával megafonem blízko obličeje řečníka, posílal ho do Palestiny. Jako kdyby kopíroval manýry mnoha fejků i skutečných diskutérů z mnoha uzavřených skupin IVČRN, kde se to rasismem jen hemží. 

Takový způsob chování byl pouze dalším hřebíčkem do rakve islamofobů v Česku. Nejdříve přispěchala ANTIFA ranou na solár. Poukázala na hnědé pozadí organizovaných demonstrací, aby v podobném stylu dokončil tažení proti Konvičkovi jeden z předních radikálů islamofobního mámení.

Není divu, že se to vedení ani trochu nelíbí a Formánka se chce co nejdříve zbavit. Pokud chtějí radikálové změnit v obecném povědomí svou pověst, musí se zbavit patosu hajlujících spratků beroucích si islám jako jednoduchý cíl k propagaci ultraptravicových hodnot. Martin Konvička, stejně tak lidé po jeho boku cítí ve vzduchu příležitost, a proto neváhají a pracují na změně PR, kdy se změní design obalu, zatímco jednotlivé části sladkokyselého dezertu zůstanou stejně trpké.

Na uzavřené diskusi IVČRN, v níž je značná část pozorovatelů z řad médií i “sluníčkářů” se vymění politiky schvalování příspěvků, kdy se všechno nejdříve posle adminovi ke schválení a ten teprve potom určí, který příspěvek je zveřejnění hodný a který nikoli. IVČRN je přeci nerasistické sdružení, proto nepustí xenofobii do diskuse. Jednotliví vysoce postavení členové Konvičkova týmu xenofobů se promění jako mávnutím proutku. Přestanou na veřejnosti s ostrou rétorikou vůči oponentům, dokonce vybraným “sluníčkům” dovolí projev, protože jsou demokraté, prosazují svobodu slova a nejsou přihnědlí náckové, jak o nich mnozí tvrdí.

Konvičkovci se pokoušejí o změnu i za pomocí sebezapírání, kdy kýženým výsledkem může být kandidátka na listinách Úsvitu, ODS nebo budoucí úsilí postupně přetvarovat IVČRN do podobenství politické strany, jež by mohla s tažením proti multikulturalismu, islámu a nevýhodném sociálním systému oslovit mnohem větší vrstvu obyvatel. Změna chování některých klíčových představitelů je skutečně až moc náramně nápadná. Extrémofobní uskupení nedělají nikdy nic náhodou. Bylo by naivní myslet si, že za změnou postoje klíčových členů je pouze uvědomění si vlastních chyb. Islám v ČR nechceme hodlá pokračovat. Náckoidní část členů upozadí jako nicotnou, málo vlivnou a v rozporu Konvičkářů extrémní část, zatímco se budou prezentovat názory lidí nerozhodnutých, jednoduše ovlivnitelných i těch rozhodnutých s méně extrémními projevy chování.

Celková přeměna dopomůže i Konvičkovi samotnému, jež se posléze může prezentovat jako vůdce odpůrců islámu a nikoli jako šéf náckoidní party svastikářů a černých sluníček každým dnem vybízející k násilí vůči muslimům na ulicích. Je to prastará finta, kdy se k nápravě vlastního jména použijí blogeři, novináři, aktivní občané, zatímco nepřístupné, špicly prolezlé skupiny budou zveřejňovat nerasistické, avšak s islámem a multikulturalismem nesouhlasné názory. Nutno dodat, že v tomto bodě nesnášenlivci islámu ještě značně pokulhávají.