Pro Jaroslava Formánka z IVČRN jsou muslimové s Romy vlezlými primitivy

Jaroslav Formánek z Islámu v ČR nechceme je typickým příkladem rasisty. Nejenže je možným propojením mezi majdanisty ze Staromáku s Konvičkáři, ale zároveň v internetových diskusích, a nejen tam, dokazuje hloubku svého xenofobního smýšlení. . 

Zvukový záznam článku:

[soundcloud]http://soundcloud.com/hrebenareu/10_02_2015_formanek[/soundcloud]

———————————————————————-

Na poslední demonstraci, na níž se sešlo 30 příznivců islamofobního koloritu, se pan Formánek ukázal jako psychedelický mužík s megafonem v ruce, když muže pronášejícího řeč k přítomným demonstrantům pronásledoval s megafonem doslova u ucha.

[soundcloud]http://soundcloud.com/hrebenareu/formanekwma[/soundcloud]

Pokud by někdo hledal skutečný příklad xenofobního smýšlení uprostřed rozburácených vod IVČRN, tak zdárným příkladem nemůže být nikdo jiný, než pan Jaroslav Formánek tolik známý z fotografii příznivkyně banderovců, Galiny Andrejcevy, na jejíž akcích se taktéž několikrát objevil.

formanek_galina
Zdroj: internet

IVČRN by se velmi rádo prezentovalol jako spolek umírněných extrémistů, i když skutečnost je naprosto opačná. Na demonstrtaci jednotřídky dorazí za organizátory Jaroslav Formánek, aby následně celou hru na hodné strýčky a tetičky obávající se o budoucnost Česka poslal k zemi jako domek z karet. Distingovaný, cigaretu pokuřující pán z Lumpenkavárny se snadno dokáže přeměnit v těžko rozpoznatelný zjev na veřejnosti lavírující nad propastí porušení zákona, kdy jedno slovo za druhým insultuje ve jménu generalizací muslimy i všechny představitele multikuktluralismu v Čechách.

Jaroslav Formánek učil Janu Volfovou to, co nyní umí, a proto je u Konvičkova týmu vítaným hostem jako naturalizovaný uprchlík z nedaleké Germánie, kde kdysi studoval. Kupodivu sebemrskačsky odmítá multikulturalismus, ve kterém vidí nebezpečí pro Češství, na něž lze jednoduše nalákat hnědé duše hajlující si za doprovodu Orlíku nad vychladlým pivkem agronácka šikujícího se například do AZOVU, Misanthropic Division nebo přihlouplých šašků z Generace identity. Muslimové podle myšlení Formánka zničili indickou kulturu, protože jsou v daleké zemi, o níž skoro nikdo z přítomných demonstrantů nic neví, budovy islámské architektury. To je poněkud krátkozraký pohled, s nímž si nezadá kdejaký demagog dneška a snad i zítřka. Nespiritualisticky vyznívající sunna je vnímána majdanistou jako politické hnutí, protože neobsahuje spiritualitu, po které by postarší navrátilec z ciziny tak rád sáhnul. Co na tom, že takové pojetí islámu je hloupé a naprosto demagogické, popírající širší význam islámu, ve kterém existují spiritualitou překypující šiía nebo súfismus……ale co, Jarda to prostě umí jak před islamofoby, tak před milovníky Banderova odkazu.

Jaroslav Formánek studoval tamilštinu a hindi, proto nemůže být přeci rasistou……….to dá rozum………nebo snad tím rasistou být může? Včera bloger a novinář Vít Hassan vložil do uzavřené skupiny IVČRN příspěvek o tom, že ne všichni jejich členové jsou extrémisty a taková drzost nejspíš povolila švy na Formánkově umělohmotné strojenosti a světlo světa spatřily názory, o nichž by raději nikdo neměl mít ani potuchy.

formanek_rasismus
Zdroj: Islám v ČR nechceme – diskuse

Rozlišuje lidi podle toho, jestli vypadají jako muslim, nebo Rom. To je pravděpodobně to první, čeho si multikulturalismus odmítající islamofob všimne na první dobrou. Podívá se na člověka a pokud mu nepřipomíná muslima, nebo Roma, dá se s dotyčným třeba do řeči. Jak se musí člověk chovat, aby působil jako muslim nebo “cikán”? Z Formánkova příspěvku je patrné, že rozhodování a následné uvažování vytváří na základě předsudků, kdy ve své hlavince upřednostňuje xenofobii před racionálním uvažováním.

formanek_rasismus2
Zdroj: Islám v ČR nechceme – diskuse

Pro Jaroslava Formánka, jsou jak se zdá, všichni Romové a muslimové “vlezlými primitivy – na jedno brdo”. Vrcholní představitelé Konvičkova týmu nemají daleko ke xenofobnímu smýšlení. Pokud by se přeci jen našlo několik pochybovačů o pravosti screenshotů a případné obavy o vytahování slov z kontextu, je součástí článku také kompletní diskuse mezi lidmi z IVČRN a Vítem Hassanem