Misanthropic Division – náckové verbující další nácky na východ Ukrajiny

Misanthropic Division(MD) je rasistická, sociálně nacionalistická polovojenská skupina vytvořená již v průběhu  kyjevských Majdanů v říjnu 2013. Neonacisté netající se s obdivem k Hitlerovi, jednotkám esesáků i symbolice neonacismu se podíleli na nejkrutějších soubojích s ukrajinskými policisty i příslušníky Berkutu.  Holemi, řetězy, sekerami, střelnými zbraněmi, ale také zápalnými lahvemi vytvářeli v ulicích hlavního města Ukrajiny doslova neřízený chaos.

V Charkově, Oděse členové MD chytali “ruské agenty” a ty poté vraždili tím nejhorším způsobem(v jednom z případů “agentovi” uřízli hlavu a polonahé tělo pověsili na konstrukci původně určenou na klepání koberců)Příslušníci Misanthropic Division bývají většinou členy Sociálně-národního shromáždění (SNA) vytvořeného předsedou Patriotů Ukrajiny Adrijem Biletským.

SNA je neonacistické hnutí, které  byla vždy velmi extrémní uskupení. Podle oficiálních dokumentů, je politika Sociálně-národního shromáždění založena na nacionalismu, rasismu. Ideologie hnutí je stavěna na národnostním a rasovém egoismu, kdy je ukrajinský národ oslavován jako součást “bílé rasy”. Praporem SNA je  je vlajka Patriotů Ukrajiny(vlčí hák ve žlutém poli). Tento spolek xenofobů byl také jedním z těch, kteří dopomohly k vytvoření Pravého sektoru.

azov

SNA také stojí za vytvořením Praporu AZOV – dobrovolnických pomocných jednotek, které byly vyzbrojeny Ministerstvem vnitra Ukrajiny v rámci protiteroristické operace (ATO). Ministerstvo tímto zbrojně podporuje neonacisty v boji proti Rusům a separatistům na východní Ukrajině. Účast SNA v ATO na východní Ukrajině a spolupráce neúspěšného prezidentského kandidáta a předsedy Radikální strany Oleha Lyjaška s neonacisty z SNA, tedy i Misanthropic Division, vytváří z neonacistů zcela nesprávně i díky komentářům médií “obránce ukrajinské vlasti.

AZOV se skládá z členů SNA, převážně z “bojovníků” z Misanthropic Division, jež v období majdanu stáli vždy v popředí těch nejdrastičtějších bitev na kyjevských ulicích, kde zapalovali těla policistů, stříleli do nich a vyvíjeli společně s dalšími představiteli Pravého sektoru to největší násilí. Misanthropic Division oficiálně není členem Pravého sektoru, i když se mezi sebou jednotliví členové obou uskupení stýkají a ve východní Ukrajině spolupracují. Oficiálně MD odmítá podle svého vyjádření Pravý sektor pro jeho napojení na čečenské separatisty a “židovský vliv” na tuto organizaci.

azovlogo

Chlapíci s lebkou na klopě a přehnaným citem pro bílou rasu využívají sbírek nevládních organizací, které od Ukrajinců, ale také od občanů Evropských zemí, získávají nejrůznější finanční prostředky, za níž se nakupuje výzbroj, neprůstřelné vesty nebo optika pro noční vidění používaná snipery například z Misanthropic Division.

Část jazykově vybavených členů Misanthropic Division využívá pozitivního vnímání Majdanu a vyhledávají mezi ukrajinskou diasporou podporu v již zmiňovaných proukrajinských spolcích, ve kterých se po dohodě organizují sbírky, humanitární akce určené na podporu bojovníků, i když oficiálně je sbírka určena pro civilisty z východu Ukrajiny. Zakládají v evropských zemích neoficiální divize , v níž po vzoru WotanJugend(ruské neonacistické organizace operující kdysi v Česku) cvičí v boji a základních dovednostech místní neonacisty, kterým za úplatu nabízejí “výlet” na východ země, kde se s kvérem v ruce mohou střetnout s východoukrajinskými separatisty, na něž si mohou nedočkaví evropští neonacisté vycvičit dovednosti vojáka v boji.

YyaeZED_TGQ
Misanthropic Division v Donbasu

Existuje Misanthropic Division v České republice, Slovensku, Německu, Švýcarsku i dalších zemích. Právě ta švýcarská divize je chválena v jednom z příspěvků na ruské sociální síti vKontaktě. Ve vyhlášené sbírce dokázala nahromadit dostatečné množství prostředků, za něž se mohlo nakoupit mnoho výzbroje i materiálu nutného k boji v noci……….hydra války živí nový epos o udatných příslušnících Pravého sektoru, Sociálně-Národního shromáždění, jež jsou zuby nehty ochotni ochraňovat Ukrajinu před ruským vlivem i válečným běsněním východoukrajinských separatistů. Co na tom, že se tito hrdlořezi dopouštějí válečných zločinů včetně propagace nacismu.

8. října 2014 ruské tajné služby zatkly předního představitele Misanthropic Division v Rusku, Antona Baranova. Byl to neonacista, jež měl na ruských sociálních sítích vyhledávat nové duše ochotné bojovat ve východní Ukrajině. Jeho dalším úkolem bylo vytvořit zázemí pro místní buňky, výcvikové tábory, lákání mladých, vedení rozhovorů s ruskými neonacisty. Baranov se od svých patnácti let v trikotu Ruské národní jednoty, TulaSkins, pokouší prosazovat v Rusku nacismus.  Zúčastnil se také pouličních bojů s ultras klubem Arsenal Tula, pomáhal také shánět finanční prostředky pro Prapor AZOV.

Misanthropic Division je velmi populární mezi mládeží, kdy si dvacetiletý nácek ohromený Hitlerem, nebo Banderou může splnit svůj sen. Nalezne mnoho stejně myslících a je považován za potřebného tvora s kalašnikovem na rameni. Web této organizace je psán v ruštině, protože novodobí milovníci hákového kříže chtějí do svých řad lákat především slovany, ale těmi ostatními také nepohrdnou. V Misanthropic Division působí jak Rusové, tak Ukrajinci, Bělorusové, ale také Češi, Slováci, Němci, Francouzi, Britové, Litevci, Estonci i řada dalších. Prvním padlým zahraničním dobrovolníkem v řadách Misanthropic Division měl být 31letý Švéd,  Leo “Viking” Sjöholm. Zemřel 8. ledna 2015 při dopravní nehodě během hlídky na východní frontě.

Ve “službách” Misanthropic Division také slouží mnoho příslušníků ruské neonacistické organizace WotanJudend.

PR-uUFCMKlM

Čeští neonacisté jsou hrdí na to, že nějaký den bojovali na Ukrajině a na uzavřených skupinách postují jednotlivé fotografie. Zdaleka se nejedná o jedince, ale o lidi v počtu několika desítek, jež se v takové věci angažovali. Lidé z Misanthropic Division se domlozuvají emaily, Skypem, v uzavřených skupinách na Facebooku, do kterých jsou zvány jen předem ověřené osoby, které se osobně setkaly se zmocněnci Misanthropic Division. 

Misantropíci uvítají kohokoli, kdo je ochoten bojovat třeba vůči separatistům v Mariopolu, Donbasu a dalších místech východní Ukrajiny. Tak například krymské Tatary považují za méněcenné a ohrožující zájem Bandery, nepovažují je za Ukrajince, nicméně respektují je jako další pomocníky v boji proti stejnému nepříteli. Po vítězství nad nepřítelem budou Misanthropic Division požadovat odchod všech neslovanů a “nečistých ras” ze země. Neonacisté vyzbrojeni ministerstvem jsou skrytou hrozbou pro Ukrajinu, ve které demokracie může velmi jednoduše prohrát nad ideály neonacismu, jež jsou zcela nepochybně neoddělitelnou součástí Pravého sektoru, AZOVU i Sociálně – Národního shromáždění. Ukrajinský generální prokurátor Vitalij Jarema upozornil na to, že protiteroristické jednotky ATO jsou problémem, nikoli pomocníkem.

Evropa, zvláště Česká republika, je častou destinací ukrajinské diaspory, i proto by bezpečnostní orgány měl sledovat činnost všech proukrajinských spolků, proto je tu reálné nebezpečí, jež by mohlo přispět k ohrožení demokracie v Česku.