Majdanista Formánek a islamofob Konvička jdou společně proti islámu

V islamofobním sdružení Czech Defence League i jeho facebookovém alter egu Islám v ČR nechceme má morálka a nějaké zásady doslova jepičí život. Extrémisté se rozhodli útočit proti islámu doslova s kýmkoli. Je jim jedno, zda se bratříčkují s neonacisty, komunisty, nebo fanoušky pražského majdanování na Staroměstském náměstí. Indicie naznačují, že za Islámem v ČR nechceme stojí možná už od jejího zrodu osoba blízká Prague Maidanu, Jaroslav Formánek.

Je to vskutku prazvláštní spojení. Jedni věří, že masový vrah Židů, partizánů, Poláků, Rusů a Volyňských Čechů, Štěpán Bandera, je ukrajinským Žižkou, zatímco ten druhý využívá znalostí z Wikipedie opřené o nejrůznější dokumenty přeshraničních islamofobů k boji proti nenáviděnému náboženství. Extrémisté Martina Konvičky kromě spolupráce se českými sionisty pokračují ve “spanělé jízdě” novodobých křižáků po boku přátel ukrajinských ultranacionalistů. Jak je to ryze české a hrdinské. Formánkovo vystoupení na akci byl jen jedním z viditelných signálů, kterými si ministerstvem organizovaní nesnášenlivci zpestřují jinak nudou zakalený život.

Při nedávné demonstraci na Staromáku se na konci proslovů objevili mezi pořadateli další persony známé z pořádání stanových dýchánků kyjevského majdanování. Nechyběl ani Tomasz Peszynski, který přišel pronést několik slov jak se svým majdanovským kolegou, tak s Martinem Konvičkou, jež se posléze na internetu rozplýval nad tím, jak velkého přítele ve Formánkovi má

ivcrn_formanek

Jaroslav Formánek je podle vyjádření IVČRN jejím členem a samotný šajtán deislamizace s docentským titulem navrchu uvádí, že Formánek je jedním z mozků IVČRN.

Co lze vyčíst z takových komentářů? Například to, že majdanisté se snaží pomáhat ukrajinským banderovcům k lepší cestě do českého prostředí, zatímco islamofobní extrémisté často pocházející z ultraspravicových a ultralevicových spolků po boku s Formánkem a dalšími majdanisty pokoušejí otrávit české ovzduší méně viditelnou formou českého nacionalizování.

Možná Martin Konvička očekával z takového spojení mnohem větší výhody, než ve skutečnosti dostal. Je veřejným tajemstvím, že za Prague Maidanem “stála” parlamentní strana TOP09, díky které se stojany na černorudé vlajky dostaly do povědomí českých médií. Zatímco si topkaři mohou dovolit polooficiální cestou podporovat příznivce banderovců kvůli neznalosti prvků ukrajinského fašismu v české společnosti, u IVČRN i CzDL je to docela jiné kafe. Jsou vedeni na ministerstvu jako extrémisté a během demonstrací jsou pokaždé jejich účastníky neonacisté, ti holohlaví i ti domestikovaní do nejrůznějších generací identity, pro-vlastí a dalších.

Pokud má být hra na nacionalismus úspěšnou, poté musí být prezentována nacionalismem, který není na první pohled viditelný. Potencionální divák musí být konfrontován buď s dvojznačnou symbolikou, nebo se symbolikou málo známou. A to představují banderovci a následovníci Štěpána Bandery, které se vrcholní představitelé TOP09 rozhodli nejen svou účastí na demonstracích podporovat. Nechyběla ani pohádka o osvobození od nebezpečného Rusa – Putina, následovaná fanatickým odporem ke komunismu………tohle všechno, i kdyby se Konvičkovi lidé rozkrájeli, nemohli a nemohou TOPce nabídnout. Proto nikdo nezahlédl Schwarzenberga nebo Kalouska na demonstracích IVČRN. V partaji sice někteří vlivní členové podporují islamofobní tón, ale nechtějí stranu namočit do symboliky známého nacismu, které se Czech Defence League s IVČRN až tak moc nebojí

( na demonstraci dne 31. ledna 2015 byly také vlajky českých neonacistů)

Zdroj: blog Jana Cempera na iDnesu

Je také možné, že  IVČRN chce spojením se s majdanisty využít jejich styky s dalšími evropskými ultranacionalisty, jež by mohli vypomoci jak finančně, tak personálně. Je více než pravděpodobné, že s narůstajícími aktivitami IVČRN dojde také k většímu odkrytí pozadí islamofobů. Martin Konvička ani jeho pobočníci nejsou řádnými zdárnými agenty schopnými před veřejností ututlat spojení, o nichž by v zájmu svého snažení měli raději pomlčet.

Jaroslav Formánek má vskutku zajímavý  výběr přátel. Pokud pomineme samotného Konvičku, poté tu máme islamofoba Petra Hrdličku; islamofobku Violu Briatkovou; islamofoba Radka Smidta o kterém se říká, že má styky s White Medii i Národním odporem; probanderovského aktivistu a jednoho z hlavních představitelů pražského majdanování Tomasze Peszynského který kdysi prohlásil, že Bandera byl ukrajinským Žižkou; probanderovsky laděného Rusa Pavla Korshikova – jednoho z hlavních představitelů Prague Maidanu; probanderovskou aktivistku Zinu Gavriljuk, probanderovsky laděnou aktivistku Ivanku Rada Illyenko, jež se na svém facebookovém profilu nejenže fotí s Olegem Zajnulinem, ale vůbec se netají k sympatiím ke Štěpánu Banderovi. V součtu Formánkových přátel nechybí ani probanderovská aktivistka Galina Andrejceva; či další spoluorganizátror majdanů Michal Majzner.

formanek_pecinsky
Formánek s Peszynským v Lumpenkavárně

Jaroslav Formánek je také členem polské islamofobní a antimultikulturní facebookové stránky Euroislam.pl, jež na své stránce postovala momentku z nedávné demonstrace, na které Formánek řeční hned vedle Jany Volfové.

formanek_volfova
Formánek s Janou Volfovou, Zdroj. euroislam.pl

Je zajímavé, že některé členy či příznivce IVČRN štve spojování s Volfovou, zatímco jim “přitakávači” banderovců nevadí. Takový Ivan Běhounek se vztekle sepisuje nad tím, jak někdo leze po zádech jejich spolku nespolku, aníž by si uvědomil, že právě díky českým banderovcům, jež obdivují Banderu jako zachránce Ukrajiny a ukrajinského hrdinu, vznikla také ta IVČRN, ve jménu které každým dnem i nocí píše štvavé články proti islámu a muslimům obecně.

Nejde tady náhodou jen o to, že Volfová kazí image, zatímco neznámý Formánek, notabene Peczynski pobouření kvůli obecné nevědomosti lidí o banderovcí a ukrajinských spolcích nevytvářejí?