Útok na redakci Charlie Hebdo posílí islamofobii, i když s útokem nemají muslimové nic společného

Islamogfobové, extrémisté i sionisté mají novou zábavu. Mohou kvůli několika šílencům vykládat opět svoje pohádky o tom, jak nebezpečný a násilný ten islám je. Je zajímavé, jak rychle někteří lidé vědí, kdo byli oni teroristé, kteří v Paříží s kulometem v ruce vystříleli redakci rádoby humorného magazínu Charlie Hebdo. Terorista v ulicích zařve Allahu akbar a média o takovém člověku vykládají jako o stoprocentním muslimovi, i když ani policie neví, kdo takový odporný čin spáchal. 

Mohli to být vyznavači saudského wahhábismu, Islámského státu, stejně tak kdokoli z islamistických, nikoli však islámských uskupení. Islamisté s islámem nemají co dočinění. Mohli to být také zcela obyčejní ultrapravicoví nebo ultralevicoví radikálové, jež se za muslimy, potažmo islámisty pouze vydávají. To v tuto chvíli nikdo neví. Především by se o tomto trestném činu, při kterém zahynulo na 12 lidí, nemělo hovořit jako o útoku muslimů, ale jako o útoku zločinců, kteří prohlašovali Alláhu akbar.Média by se měla chovat zdrženlivě a zbytečně by neměla vyvolávat vášně tam, kde nejsou třeba.

Pokud útočníci opravdu pocházeli z teroristického uskupení Al-Kájda, poté není možné hovořit jako o útoku muslimů, protože Al-Kájda nemá nic společného  s islámem, je to teroristické, barbarské uskupení vycházející z čisté, původní verze wahhábismu vnímající Korán po cháridžovském, odpadlickém způsobu. Nikdo se ovšem oficiálně k útoku nepřihlásil a to, že se může jednat o Al-Kájdu, to jsou pouze domněnky jedné paní, která prý slyšela, že někdo z nich řekl něco jako Al.Kájda.

V době sílící islamofobie je vysoce pravděpodobné, že islamofobii budou kriminální živly používat k ukrývání skutečné povahy svých činů, což ostatně také dělají stoupenci Al-Kájdy a dalších. Liga arabských států sdružující více jak dvacet arabských zemí útok v Paříži odsoudila a odmítla jej jako strašné násilí, podobně se k činu staví organizace muslimů, které taktéž útok v Paříži odmítají jako čin teroristického barbarství nemající nic společného s islámem. Útok byl bezesporu naplánovaný i s únikem, to napovídá, že by se mohlo jednat o ozbrojenou organizovanou skupinu, kterou ovšem může tvořit kdokoli. Dokonce by potencionálními útočníci mohli být ortodoxní Židé, které magazín Charlie Hebdo mohl svými články i karikaturami rozčilovat.

 Charlie Hebdo je skutečně velmi zvláštní magazín. Působí extrémofobním nádechem, kdy v magazínu byly zveřejňovány ultrapravicové články střídané totálním odporem k religiozitě, tolik blízké k názorovému směru anarchokomunismu.

Ostatně, mimulost tohoto magazínu jenom naznačuje, že obsahem budoucích článků budou útoky vůči skupinám lidí. V roce 1960 Georges “Professeur Choron” Bernier a François Cavanna založili měsíčník s názvem Hara-Kiri a hlavním heslem redakce bylo “němý a ošklivý”.  V roce 1969 se přejmenoval na  Hara-Kiri Hebdo a v roce 1970 byl tento časopis zakázán pro svůj extrémismus francouzskou vládou. Redakce za několik let v roce 1981 ukončila celou činnost a byla obnovena v roce 1992, kdy impulsem k vydávání článků byla válka v Perském zálivu.

Charlie Hebdo provokoval extrémisty i náboženské fanatiky, zatímco dával prostor ultralevici. Největší kvantum článků byla vytvářena na základě islamofobie, vyvolávala nenávist vůči muslimům, vzbuzovala neoprávněný strach rádoby pomocí satiry, že islám je nebezpečný……tímto generalizováním byli pod rouškou generalizací slučováni mirumilovní vyznavači islámu s velmi nebezpečnými islamisty. Pomocí karikatur redakce útočí na Mohameda, znázorňuje ho jako teroristu, nahého v erotické póze….atd, čímž proti sobě popudil Charlie Hebdo wahhábisty a také následně islamisty(Al-Kájda a další….). Charlie Hebdo karikaturami vyzýval k náboženské netoleranci a podněcoval k nenávisti. Není divu, že redakce dostávala mnoho výhruřžných emailů i telefonátůSatirické kresby vznikaly také na papeže Benedikta XVI, kdy “šéfa” z Vatikánu posílaly obrázky do důchodu, Nicolas Sarkozy vypadal v karikatuře jako nemocný upír; ortodoxní Žid se líbal s nacistou v uniformě……….

Elementární součástí evropské společřnosti není islamofobie a islamisté nejsou muslimové, proto je hloupé, když kdosi z Charlie Hebdo říká, že i nadále budou psát o problematice islámu……i toto tvrzení je silně islamofobní.