Úsvitáři s Martinem Konvičkou jsou přáteli v boji za islamofobii v Česku

Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury nečeká a jede rovnou direktem do branky nenávidění. Dokud je železo žhavé, zve si do svého poslaneckého klubu šéfa Czech Defence League, Martina Konvičku, který svou exhibicí na ČT24 udělá svým ovečkám zcela určitě nehynoucí radost.  Pan docent využil názorového souladu v boji proti islámu a po otčinou zasmrádlé výzvě exsenátora z Kjóta přispěchal odborník na motýly se svým návodem, jak na novelu Zákona o církvích. Radikál, jehož spolek je vedený na Ministerstvu vnitra jako uskupení extrémistické ohrožující bezpečnost státu nyní nabízí plán, jak zamezit registraci církví s radikální povahou.

Samozřejmě, na první linii je myšlen islám, kvůli kterému stoupenci občanské iniciativy “Islám v ČR nechceme” hrdinně pomatlají nejbližší kliku sádlem. Průměrný vepřomilovník s obstarožním krucifixem na zápěstí si přijde na své, zatímco obyčejný člověk se zděsí hrůzou, koho že to zase pustili do zpráv. Úsvit přímé demokracie nedovolí, aby Česká republika “dopadla” jako ostatní jiné státy, a tak jako pomocník v boji s legislativou poslouží jiný, mnohem přijatelnější náboženský fanatik, než je onen wahhábista, kterého neviděl na vlastní oči ani uprostřed postávající host ultrapravicově zaměřeného jaderného svítání nad Prahou.

Český národ se opravdu nachází v ohrožení, ale tím ohrožením nejsou v tuto chvíli islamisté, ale samotní čecháíčkové, kteří jako hladoví supi neváhají a využijí posledního záškubu matičky trepubliky k tomu, aby si také přišli na své. Tu tam jsou časy, kdy Okamura chtěl s Gazdíkem prosazovat bohaté imigranty před těmi chudými. Dnes, na počátku roku 2015 přichází čas na nový level. Po nelidském a zavržení hodném útoku na redakci Charlie Hebdo xenofobně naladěné partaje přinášejí nové příležitosti ke společenské legalizaci ultrapravicových uskupení.

Marek Černoch, místopředseda úsvitářského poslaneckého klubu, v roli podivné garde dámy zahajuje šachovou simultánku, ve které trumfem zůstává nejznámější islamofob v republice. Radikálové sezvali radikály, přečkali námluvy a dnes v den svatebních oslav ukazují, jak jim ta čtverylka pěkně vychází. Průměrný lidskoprávní aktivista si musí při sledování projevu Konvičky jako ve špatných snech. Úsvit přímé demokracie nejsou populisté, a proto po vzoru příkladů z historie ukazují nahotu své šerednosti.

Jak asi víte, iniciativa Islám v České republice nechceme je nadstranická, nepolitická iniciativa, která vznikla před nějakými pěti lety v podstatě jako takové volné sdružení lidí na Facebooku. A naším cílem samozřejmě je zatlačovat islámskou víru, islámské náboženství v této zemi, protože to pokládáme za semeniště radikalismu….

Zdroj: rozhovor na meetingu Úsvitu přímé demokracie

Dřív za období Beranovy vlády ve třicátých letech minulého století se ultranacionální strany předháněly v tom, kdo z nich dříve urazí Žida a kdo bude radikálnější v útocích na ideové nepřátele nacistického smýšlení. Dnes, po více než sedmdesáti letech Židy střídají muslimové a nacismus je vyměněn za fetiš čecháčkovského nacionalismu, jehož se v posledních letech urodilo více než dost. Tomio Okamura tak bez okolků napojuje své hnutí na vlnu generalizací, kde zaručeně neromskou Samkovou nahrazuje holohlavý mužík s klávesnicí u pasu.

Konvičkův salonní klub  daroval k Vánocům poslancům dévédčko s dokumenty, rozesílal jim dopisy a někteří z nich se setkávali s islamofobně a proextrémisticky naladěnými zákonodárci osobně. Czech Defence League i její facebookové obdobě Islám v ČR nechceme vadila možnost zaregistrování Ústředí muslimských obcí ve druhém stupni registračního kolečka. Xenofobům vadil zákon, i chystaná petice, kvůli které se rozhodli odbojáři mul vyjít do ulic. Běloskvoucí stáneček s přeškrtlou mešitou i tričkem s xenofobními hesly navrch se staly hlavním znakem podpisového mámení, kdy odbojem pomatení přátelé sionistů neváhali a klidně své odpůrce odlákali vymyšleným trestním činem a pořváváním na opodál postávající muže zákona.

Czech Defence League si žije ve svém světě, kde muslimové nespí a nejí, zatímco přemýšlejí o tom, jak uchvátit školní systém a intoxikovat kriminálníky v přeplněných věznicích. Co na tom, že o tom muslimové neuvažují, ale také na takové kroky nemají personální kapacity. Vtipná byla reakce Islámu v ČR nechceme v případě vlastivědné učebnice s multikulturní tématikou. Jedna Konvičkova ovečka nejradši kapitoly o islámu a o Romech vytrhávala z učebnice, zatímco ta další psala emaily na ministerstva a hledala spojence na sionistickém poli.

V paragrafech Konvičkáři nabádají k tomu, aby se církev mohla ve druhém stupni registrovat jen tehdy, pokud tuto církev zkontroluje BISka s Úřadem pro zahraniční styky a informace, Vojenské zpravodajství a Policie České republiky. Z obyčejného práva na vyznání dělají extrémisté hotovou bondovku, ve které figuruje špehování a předběžná kriminalizace kohokoli, kdo se rozhodne využít Ústavou České republiky dané svobody na vyznání.

David Kládner, jeden z úsvitářských poslanců neváhá a ukazuje pěkně postaru, že je typicky šikovným islamofobem ve službách lidu. V jednání extrémistického hnutí je vidět také boj o symboliku, o níž zde jde především. Olga Havlová se jako místopředsedkyně zemědělského výboru neváhala a vrhla se na halal porážku, zatímco košér porážku a jiné typy porážek samozřejmě schvaluje. Vtipné fotografie z hypermarketů, kdy fanatičtí majitelé telefonů zvěčňují své nálezy do facebookové skupiny, nyní vysublimovala do slov zákonodárce…….i to se může v Česku klidně stát.

Extrémizace společnosti společně s islamofobií ťuká na dveře a je pouze na obyvatelích Česka, jestli takovým hodnotám zla dají příležitost.