Rozlišovat děti podle náboženství může jen idiot

Dělit oběti válečné krize podle jejich náboženského vyznání je nejen nehumánní, ale také naprosto hloupé. Copak křesťan snáší krutost vojenského běsnění méně, než muslim? Debata kolem přijetí syrských dětí připomíná praktiky obvyklé za druhé světové války, kdy němečtí vojáci za doprovodu lékařského týmu eugeniků vybírali, které české děti jsou “vhodnější” pro poněmčování.

Facebooková skupina Islám V ČR nechceme, stejně tak Czech Defence League, nedělá nic jiného, než že pokračuje v podobné analogii, kdy křesťané jsou vhodnějšími pro počeštění, protože vyznávají tu pravou víru, kvůli níž se extrémisté pod vedením Martina Konvičky spolčili se všemi možnými proudy ultranacionalismus a xenofobii prosazujících spolků a organizací. Vláda České republiky schválila přijetí 15 syrských rodin a národ je ve večerních zprávách hnán do předsudků, když nejrůznější experti na slovo vzatí filozofují nad tím, co všechno přináší programy a projekty určené pro integraci imigrantů do českého prostředí. Kromě naučení češtiny, právnímu systému a společenskému zřízení žádný program nezmění náboženské cítění integrovaných osob.

Ostatně, proč by také měl. Přijímané osoby nejsou žádné opičky, ani loutky, se kterými by se dalo zacházet podle choutek určitých zájmových skupin. Mají svá základní práva a mezi ně patří právo nosit co uznají za vhodné, vyznávat náboženství, jaké uznají za vhodné……..vztahují se na ně mezinárodní smlouvy i Ústava České republiky, která svobodu vyznání garantuje jako základní a nezrušitelné právo. Což je také dobře a naprosto správné. Mnozí členové Islám v ČR nechceme se ve jménu hysterické mánie přejmenovali do francouzského satirického magazínu, vyměnili své ikonky na “Je suis Charlie”, zatímco svobodu slov a, natož humanismus nevyznávají vůbec.

V pátek, 16. ledna 2015 v 16:00 před Pražským hradem Islám v ČR nechceme pořádá za účasti nejznámějších islamofobů demonstraci namířenou mimo jiné také proti syrským dětem, proti jejichž přijetí do Česka Konvičkův tým islamofobů horuje dnem i nocí. Mazači sádla na kliky a milovníci vepřového spoléhají na svůj “vyšší vliv ” zaručený “kamarádšoftem” s týmem Okamurovců. Využívají neštěstí i obětí z Paříže, aby jako supi začali tancovat na jejich kostech, zatímco vytahují ze svých slují pergamen s islamofobní mluvou, s níž jim pomohou například Volfová, úsvitařští poslanci Marek Černoch s Janou Černochovou, poslankyně Olga Havlová i poněkud často xenofobně působící senátor Jaroslav Doubrava, který tentokrát vynechá anticikanismus a nahradí jej necitem pro multikulturalismus i všechny muslimy v okolí.

Svolavatelem demonstrace je ultrapravicově vystupující Česká pozice Jany Volfové, ale jednou z osob, jež na akci vystoupí, je také Beatrice Radosa, která, ač je po mamince Židovka, sama konvertovala k islámu, aby nyní po boku extrémistů mohla podporovat jednobarevný výklad o islámu a muslimech. Jsou to právě tyto a jim podobné spolky, co začínají očkovat společnost k tomu, aby ostatní začala posuzovat podle druhu náboženství, které posuzovaná osoba vyznává. Nebezpečím není islamizace Evropy, ale Okamurova strana, Czech Defence League a všechny organizace založené na extrémismu, ultranacionalismu, odmítání humanismu i multikulturalismu. 

Svým přístupem takové subjekty vytvářejí radikální řešení, nutí ostatní k extrémním odpovědím a svou činností skutečně lákají islamisty do České republiky a očkují málo informované obyvatelstvo pro Čechy neznámou neznámou nenávistí islamofobie. Facebookové společenství CzDL, Islám v ČR nechceme, nechce řešit extrémismus, protože v tom případě by muselo značnou část svých fanoušků i členů odmítnout kvůli tomu, že mají bližší nebo vzdálenější styky i symúatie k ultrapravicovým, nebo nacionálně bolševickým hnutím.