Radim Kupec v chatu projevuje nadšení pro Pravý sektor

Známý fotograf, dobrodruh i provozovatel Koločavy z Brna, Radim Kupec, má kladný vztah k Pravému sektoru, našel si v něm přátele a považuje jej za jedinou hybnou sílu v kraji. K tomu všemu se doznal v jedné facebookové komunikaci, jež nedávno osoba iks ypsilon zaslala do redakce emailem. 

Je zajímavé, jaké soukromé názory sdílí někteří veřejně známí podporovatelé chudých, zachránci Marií a fotografové ze zakarpatských vesniček Romů, jejichž fotografiemi si Radim Kupec dělá dobré jméno v nejrůznějších skupinách na sociálních sítích. Muž ve středních letech s dívkou v omšelém oblečení působí vždy pro veřejnost lépe, než další človíček v řadě možná účelově vyznávající sympatie ke spolku přeshraničních nácků, jež mají v Zakarpatí poměrně silné slovo.

Diskutér s Radimem Kupcem si přál zůstat v anonymitě a žádal v případě zveřejnění o začernění citlivých informací. Proto jsou data v chatu, stejně jako ikonka účtu s jeho jménem začerněny. Redakce má k dispozici nezačerněnou verzi komunikace a je ochotna ji kdykoli v případě potřeby ukázat orgánům činným v trestním řízení v případě, pokud by Radim Kupec kvůli tomuto článku podal trestní oznámení.

Ještě 1. ledna 2015 se jedna z hlavních postav nedávno uveřejněného dokumentu Mária a Mária vyjadřoval k Pravému sektoru právem opovržlivě,

kupec_uzko

zatímco, jak uvidíte později, stejný Kupec se směrem ke straníkovi xenofobů o Pravém sektoru vyjadřuje úplně jinak. Že by za tak krátký čas dospělý člověk obratem změnil názor? Bylo Radimu Kupcovi úzko, když si psal o svém nadšení pro Pravý sektor, nad jehož mašírováním se tak pohoršuje. To potom musí zažívat opravdová muka, když se setkává se svými přáteli z “klubu” ukrajinských rasistů…tedy pokud se s nimi setkává a nechlubí se jimi jen při soukromých debatách……..při chatování s Jiřím Hrebenarem na dotaz, proč má sympatie k Pravému sektoru, Kupec  2. ledna 2015 odpověděl takto:

kupec_chat

Radim Kupec tedy už od začátku věděl, co je Pravý sektor zač…….pan fotograf a organizátor zájezdů za chudobou Romů v ukrajinských osadách není rasista. Kupcovo chování vytváří zdání účelovosti, kdy, pokud je to potřeba, je navázáno přátelství s Pravým sektorem, aby později, například po vydání proromsky laděného článku ve státní televizi, mohl Kupec veřejně hovořit o Pravém sektoru jako o hnutí, ke kterému nikdy necítil náklonnost. Jak si jinak vyložit debatu s členem Pravého sektoru a následně v posledních dnech vyjadřované postoje Kupce?

Pojďme se společně podívat na onen zaslaný chat, ve kterém se Radim Kupec vyznává k sympatiím k Pravému sektoru:

kupec1

kupec2

kupec3

Co na to říkáte? Docela jiný Kupec, než se veřejně prezentuje…..závěr nechť si udělá každý sám…….