Pro některé “členy” IVČRN není nácek jako nácek

Ultrapravicově orientovaný jedinec organizuje protiislámskou demonstraci na květen 2015 a jednotliví přispěvatelé na uzavřené skupině Islám v ČR nechceme(IVČRN) mají poměrně zvláštní názory na to, kdo je, nebo není “nácek”.

Organizátorem chystané akce je Marek Fiala a pohledem na jeho facebookový účet každý, dokonce i ten méně chápavý člověk pochopí, kdo je Marek Fiala zač.

fiala
Zdroj: Facebook

Myšlenkové pochody předních odmítačů islámu a politických “spolupracovníků”  Okamurova Úsvitu přímé demokracie jsou opravdu zajímavé. Neoficiální internetové občanské sdružení, za něž před několika dny Martin Konvička vystupoval s podporou úsvitářů v televizi, klidně ve slovech některých příznivců toleruje nacisty, nacismus a dokonce pokládá neonacistické demonstrace za dobré. Mezi návštěvníky minulé demonstrace IVČRN byl například Filip Vávra, Jan Kopal, Vlastimil Pechanec, nebo představitelé Národního odporu i supercool moderní neonacistické sebranky z Generace identity i Vandasovy DSSS. Nechyběli také “chlapci” s Landovou runou na plecích, aby dodali svými peprnými nadávkami a pokusem vyhecovat přítomné demonstranty k ještě extrémnějším reakcím při odmítání islámu v Česku.

Je zajímavé, že na první demonstraci nikomu nevadilo, že se tito lidé zúčastnili křepčení na Hradčanském náměstí a nyní se někteří “členové” ostře vymezují před neonacisty a ultrapravicovými radikály. Není proto divu, že se najdou i takové hlasy, jež se nedistancují od pořadatele a jeho protiislámského demonstrování a místo toho hledají důvod, proč ten “plešatý kluk” není nácek. Czech Defence League byla dlouhodobě v hledáčku BIS jako extrémistická skupina, a jak je vidět, mělo to zajisté svůj důvod.

Proč nahlašovat?! Není nácek,jako nácek a tuhle jejich demonstraci schvaluju.

já s tím taky nemám problém. umírnění nacisti jsou nejlepší spojenci v boji proti nacismu

To nejsou žádný nackove ty gumo, ze ma plesatou hlavu neznamená ze je nacek a mimochodem potvrdilo do dvakrát více lidi než na demo minulou.

 Nespletl si skupinu? Na mešitách třeba budou určitě rádi nahlašovat, já osobně podporovat kohokoli, kdo se snaží pomoci

IVČRN není názorově jednotná. Při veřejných setkáních neonacisty a představitele ultrapravice téměř všichni nechají být a kvůli co největšímu počtu demonstrantů je snad i vítají, ale v online komunikaci se oba dva tábory mezi sebou hádají. Jsou tam nerasisticky, ale islamofobně naladění jedinci. Poté, ti, co se spřáhnou klidně s “náckem” pro to, aby mohli “bojovat” ve větším počtu proti islámu a nacismus chápou jako nutné zlo a poté skalní fanoušci neonacistických a ultrapravicových hodnot, jež sami jsou členy náckovských uskupení, hooligans nebo na takové spolky mají blízké kontakty. Ne nadarmo se již delší dobu hovoří o velmi těsné, prozatím spolehlivě neprokazatelné, blízkosti Czech Defence League s White Medii a Nacionálními hackery, jejichž práci bleskurychle v IVČRN i Czech Defence League využívá k pošpinění představitelů islámu v Česku.