Pochod v Paříži byl pochodem populismu i oslavy náboženské nesnášenlivosti

Víc jak milion lidí se sešlo na pochodu v Paříži, i když většina z nich ani neví, proč si změnili na sociálních sítích, transparentech i mikinách jméno na rasisticky vystupující magazín. Dav podlehl mánii, ve které je prosazování nesnášenlivosti pokládané za svobodu slova, zatímco lidé ve skrytu duše zapomínají na tisíce mrtvých zavražděných Al-Kájdou daleko za hranicemi Evropy. Několik hodin od hranic Česka se odehrává představení populismu, kdy je pochod svobody a jednoty doprovázen více jak padesátkou světových lídrů, z nichž mnozí se svobodou nemají nic společného. Gabonský diktátor z Afriky působí na “mírovém vyjádření” asi stejně jako Adam B. Bartoš na demonstraci proti fašismu.

Populismus z Francie sálá do širokého okolí. Francie se pochodem snaží dokázat, že miluje svobodu, přesto je v této zemi svoboda pošlapávána například zákazem nošení burky, niqábu jako projev náboženské svobody. V rozporu se zákonem a ústavou jsou pošlapávána práva Romů. V tuto chvíli na pařížských ulicích není bohužel oslavou svobody slova, ale oslavou šíření nenávistných, rasistický a nechutných kreseb, kvůli kterým několik teroristických pomatenců s návazností na jemenskou Al-Kájdu vystřílelo celou redakci, přepadlo židovský košér obchod a okradlo nedalekou benzínovou pumpu. Dav zfanatizovaných a zmanipulovaných oveček se rozhodl desítku islamofobně smýšlejících a rasisticky působících umělců povýšit do statutu plastikových hrdinů, kvůli kterým příští číslo Charlie Hebdo vyjde v milionovém nákladu a lačný populista tím dostane hmotný fetiš, který si může ve skrytu domova prohlížet, kdykoli bude chtít.

paris_march

Těch několik dní od pochodu ukázalo nemoci Evropy, kdy jsou muslimové přímo nebo nepřímo nuceni k tomu, aby se omlouvali za něco, co udělali nemuslimové, o nichž Le Penová s celým zbytkem světa vypráví jako o zdárných věřících, kteří nedělali nic jiného, než že poslouchali Korán. I když je 21. století, nevzdělanost světem vládne a málokdo se odváží vystoupit z davu ven, aby řekl, že ti teroristé nebyli muslimové, a že požadovat po muslimech jakékoli omluvy je rasistické a naprosto nepřijatelné.

Ti Evropané na náměstí Národů říkají, že se nebojí, ale opravdu vědí, čeho se nebojí? Deset karikaturistů bylo barbarsky zavražděno a jejich životů jako lidských bytostí je opravdu škoda, nicméně nebyli to právě oni, kdo s tím vším začali, protože měli xenofobní představy o světě a naivně si mysleli, že útočit na něčí víru je správné. Hrdiny těchto dnů by neměla být redakce Charli Hebdo, ale muslimský policista zastřelený teroristy a muslimský mladík z košér obchodu, který svým počínáním zachránil 15 lidských životů.

Pochod, kde v předních liniích defilují Hollande s malijským prezidentem a Netanjahuem není a ani nemůže být brán jako pochod tolerance, protože zatímco Netanjahu prochází uličkami hlavního města země galských kohoutů, tisíce kilometrů dál na Blízkém východě vojáci mordují Palestince a porušují lidská práva. Hamás ve svém prohlášení ve francouzštině řekl, že”odsuzuje útok proti časopisu Charlie Hebdo a trvá na tom, že rozdíly v názorech a myšlení nemohou ospravedlňovat vraždu“, zatímco Benjamin Netanjahu přirovnal pařížský masakr s odstřelováním raket Hamásu na civilisty v Izraeli. Politické vedení Izraele využívá incidentu k politickému špinění Palestinců a vůbec se za to v popředí průvodu nestydí.

paris_march2

 V Paříži se zúčastnila demonstrace alžírská ministryně zahraničí Ramtane Lamara. Ještě v dubnu 2014 alžírská vláda krutě potlačovala demonstraci proti pretzidentu Abdelazizu Bouteflikovi. Další z účastníků, ruský ministr zahraničí, Sergej Lavrov byl zástupcem vlády, která zavírá ruské vládě nepohodlné novináře do vězení na sibiři. Ahmet Davutoglu, premiér turecké vlády, klidně pod Eifelovkou demonstroval za svobodu slova, zatímco je v Turecko stíháno na 70 novinářů jenom kvůli tomu, že poukázali na korupci představitelů turecké vlády. Egyptský ministr zahraničí, Sameh Shukri následoval v Paříži své politické kolegy, zatímco jsou v Egyptě stíháno na 16 novinářů. Jsou drženi ve vězení a obviňováni z rozšiřování nepravdivých zpráv a členství v teroristických organizacích. Byli odsouzeni k trestu sedmi až deseti let odnětí svobody, naštěstí nejvyšší soud nařídil začátkem tohoto měsíce obnovu řízení. Prezident Gabonu, Ali Bongo Ondimba, se také nestydí v záři kamer a reflektorů pochodovat s více než padesátkou politiků. Co na tom, že v africkém Gabonu čelí novinář Jonas Moulenda za to, že informoval ve svých článcích o rituálních vraždách, jež se v zemi odehrávají. Maďarský premiér Viktor Orbán vytváří podmínky k nesvobodě tisku a daní z reklamy podkopal existenci nezávislých médií v zemi, přesto všechno ruku v ruce demonstruje za svobodu tisku…..

Kdo je pravým hrdinou……karikaturista, který nabádal k nenávisti a prohlašoval přímo i nepřímo, že všichni muslimové jsou teroristé, nebo nevinná holčička v neznámé palestinské vesnici, jejíž život ukončila smrtící kulka izraelského vojáka? Ve stejnou dobu, kdy tři teroristé vraždili v Paříži, v jemenském hlavním městě Sanna stejná skupina AL-Kájdy, k níž se hlásili formálně celosvětově nejznámější teroristé, povraždila na více než 30 muslimů…..nejsou snad tito povraždění muslimové většími hrdiny než skupinka deseti karikaturistů vyvolávajících nenávist? Oběti v Jemenu se nikomu nevysmívali, na nikoho neútočili, přesto byli nemilosrdně teroristy povražděni……Al-Kájda ani žádná další podobná organizace nejsou muslimy a muslimská komunita by neměla být rasisticky a nesmyslně posuzována podle nemuslimských fanatiků.

charlie_hebdo_paris

Svět by se měl zamyslet nad tím, jaká je hranice svobody slova a  především by úřady měly jednotně postupovat nad tím, co je a není přípustné. co vytváří rasismus a nenávist. Indie zažila víc  teroristických útoků než Francie, V Palestině jsou lidé teroristickými útoky armády zabíjeni a drženi v dětském ghettu zvaném Gaza…..přesto nikdo z evropských měst neprojevil takovou solidaritu nad oběťmi teroristického útoku. Média naznačují, že muslimové jsou teroristé, hovoří o muslimském, nebo islámském terorismu……co kdyby někdo se stejnou vehemencí začal říkat, že všichni křesťané jsou teroristé?

Politici zneužívají teroristického útoku k zátahu na imigrační politiku. Čin tří psychopatických osobností vytvořil odrazový můstek, ve kterém může Evropa rychleji a mohutněji, radikálněji…..ještě mnohem víc než je tomu ve Francii. Útočit vůči imigrantům, jež si zaslouží pomoc a ochranu před nespravedlností, je nelidské, nehumánní a neetické. Odporuje to také mezinárodní prívo.

V Teplicích mají být Muslimské dny, lidé z Islámu v ČR nechceme, ruku v ruce s Czech Defence League nechtějí, aby islám byl prezentován jako mírumilovné náboženství. Žádný muslim nespáchá teroristický čin…..to pouze radikálové Konvičky chtějí nespravedlnost, třeba proti syrským uprchlíkům, ale i domácích muslimů.

11. leden 2015 není pro Francii oslavou, ale připomínkou, že i dnes ve 21. století může docházet k masové podpoře populismu a útoků vůči náboženství.