Okamura skrze islamofobii radí svým ovečkám, nebo prasátkům?

Japonský nacionalismus ve spojení s tím čecháčkovským je velmi nebezpečná kombinace nerozumu, ve kterém obyčejné jídlo dostává nálepku terorismu, zatímco český fašismus společně s islamofobní chátrou obléká zbroj moderních rytířů, aby ochránili jednobarevný svět, kvůli kterému nejeden nacionál vyvolal nenávist vůči nejrůznějším minoritám v zemi. Poloviční Čech a Japonec zároveň opět vypustil do veřejného prostoru jedno ze svých mouder. Zřejmě opisoval z ročenky Konvova týmu sádlomilovníků, aby později po jejich vzoru podal návod, jak aktivně podpořit extrémismus v zemi. 

Hovořil by Tomio Okamura stejně, pokud by se nejednalo o muslimy, ale o Židy? Bojkotem židovských prodejen to tenkrát před více než sedmdesáti lety začalo a koncentračními tábory následně končilo. Chtěl by snad nejvyšší úsvitář podobný scénář v Česku? Právě takovými přístupy dochází k vyvolávání vášní, kdy lidé jako Konvička, nebo Okamura svým radikalismem posílají pozvánku nejrůznějším islamistickým skupinám, jež se prozatím v Česku nenacházejí. Nabádat lidi, aby chovali psy nebo prasátka a procházeli se s nimi v blízkosti mešit je opravdu školácká rada, jako kdyby nepocházela od dospělého extrémisty, ale od desetiletého chlapce, který v zápalu neznalosti vykřikne první myšlenku, kterou měl na popleteném jazyku.

Nekupovat si v jejich krámech kebaby ani mobily, prostě vůbec nic a neměnit u nich peníze, je to vedlejší zdroj financování rozmachu islámu. Každý zakoupený kebab je jen další jeden krok k burkám. Jak bude chutnat vaší ženě, až jej bude jíst se šátkem na obličeji?

Zdroj: Facebook Tomia Okamury

Ostatně, co očekávat od člověka, jež v jedné ze svých knih obdivoval Hitlera a nacismu spatřoval také jeho pozitiva. Tomio se snaží přetrumfnout nejznámějšího českého antisemitu Adama B. Bartoše a tak se vrhl na zpochybňování holocaustu Romů, aby následně udělal po Novém roce v prvních lednových dnech zadobře v myšlenkách svých čtenářů a stranických nadšenců. To si opravdu člověk připadá jako U prasátka, dokonce i tu kliku pomatlanou sádlíčkem nebo Letnou politou prasečími čůránkami vidí skoro v přímém přenosu.

Zdroj: úryvek z Okamurovy knihy Umění žít

Pokud někteří xenofobové vidí v Machově straně českou verzi britského UKIPu, potom Okamurova anabáze na řecký úsvit je pidiverzí Le Penové a jejího pamfletu na politickou stranu. Bývalý senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta pouze kazí dobré jméno japonským turistům, protože napomáhá svým vystupováním k utváření dalších xenofobních předsudků vůči Japoncům. Opravdu, ne každý Japonec je rasistou a xenofobem, to pouze Okamura zkouší překonat svou vlastní malost gaidžina v extázi nesnášení, kvůli které se dostal z pozice blogera do pozice jednoho naštěstí z méně vlivných zákonodárců.

Pokud máme v blízkosti mešitu „a pokud počasí dovolí, nic nezakazuje chodit kolem ní střídmě oblečení, muži i ženy, se psy na procházku, nasměrovat k ní místní bezdomovce, ať si tam popíjejí svůj krabicový elixír

Zdroj: Facebook Tomia Okamury

Okamura, stejně jako jeho stranický kolega Kobza, jež vytvořil návod jak na islám, s úspěšností sobě vlastní dokazují, že politické hnutí sídlící v prostorách technického muzea je skutečně obstarožním kouskem, který tady možná zapomněli vojáci, když v uniformách úmrlčích hlav opouštěli území Protektorátu. Za chvilku si hladem zmítaný fob díky spoře oděným ženám a dívkám dbajících rad Úsvitu, bude moci napravit žáhu pohledem polonahé ženy a pojem “Sexistické prasátečko” tak dostane nový rozměr.

Kebab je skutečně milionkrát lepší než suši, ale apetitu se meze nekladou.  Při pročítání slátanin Úsvitu jeden opravdu neví, jestli se má smát nebo brečet nad nedostatkem neuronů v týmu ultrapravicových parlamentářů.  Kdyby to samé vydal Tomio na Apríla, dalo by se to pojmout jako nekonvenční smysl pro humor, ale takto to vypadá pouze jako přepis příručky Czech Defence League, kterým by se měli řídit všichni ostatní bezmozkovci. Člověk by měl skutečně v boji proti islamofobii a ultrapravicovému extrémismu využít všech prostředků, které poskytuje demokracie. Protože ta kdyby opravdu fungovala po západoevropském stylu, nemohl by Tomio Okamura zneužívat svůj mandát s imunitou k rozšiřování nenávistných soupisků nabádajících k porušování Ústavou garantovaných práv, mezi než bezesporu patří právo na svobodné vyznávání víry.

Můžeme s nimi diskutovat o tom, proč když je islám náboženství míru, jak tvrdí, proč neodsuzují veřejně a hlasitě zvěrstva a celé to šílené zabíjení, které se ve jménu islámu děje ve světě, když se současně tak hlasitě domáhají svých „práv“ a tak hlasitě protestují proti všemu, co je „uráží“

Zdroj: Facebook Tomia Okamury

Dalo by se říct, že jakmile nejznámější Čecho-Japonec stiskne klávesu svého počítače, vypouští do světa lži a totální nesmysly. Ve výše uvedeném tvrzení jsou samé nepravdy. Okamura nabádá, aby ostatní používali generalizace k odsouzení jinověrců, představitelů jiného etnika. To je naprosto absurdní.  Je to naprosto totožné, jako kdyby někdo požadoval po Tomio Okamurovi omluvu za to, když v tokijském metru teroristé a sektáři z Óm šinrikjó zabijí několik desítek lidí. Stejně tak bychom mohli požadovat bojkotování japonských obchodů, protože Óm šinrikjó je potenciální hrozbou v každém Japonci, který kdy spatřil na vlastní oči českou hroudu pod Řípem.

Pokaždé, když došlo k teroristickému útoku, náboženská obec muslimů se vždy od takových lidí distancovala a zcela správně uvedla, že teroristé nejsou muslimové, protože muslim terorismus nepáchá. Navíc, požadovat po imámech a dalších představitelích, aby se distancovali od teroristického útoku, je také rasistické a ztrácí to racionální smysl.

Lidé mají právo chodit i v burkách, niqábech, hidžábech, jako mají stejné právo jeptišky, nebo někteří ultraortodoxní Židé, jejichž ženy se taktéž odívají do speciálního typu burky. Sekta ultraortodoxních Židovek, “Haredi burqa sect“, se ze strachu ze ztráty skromnosti obléká do kombinace burky a niqábu nazývané jako frumka(název vznikl sloučením hebrejského slova frum=oddaný a slova burka). Útočil by Okamura také proti nim?

  1. Zahalení je symbolem identity muslimské ženy: to platí zejména v nemuslimském prostředí, ve kterém žena pomocí zahalení posiluje svou náboženskou identitu a odlišuje se od ostatních. Není to žádný příklon k radikalismu nebo terorismu. Sikhové mají turban, hinduistické ženy mají bindi, křesťanské ženy mohou nosit křížek na krku.
  2. Hidžáb, neboli zahalení, má jako takový zabraňovat chlípným myšlenkám a bortí západoevropskou symboliku sexismu, kdy je žena posuzována jako roštěnka na krámu.
  3. Tím, že žena nosí hidžáb, rozšiřuje žena své soukromí za hranice domu až do veřejného prostoru.
  4. Hidžáb je také muslimskými ženami vnímán jako symbol ochrany soukromí, slušnosti a důstojnosti ženy

 Zahalování muslimek má mnohem hlubší smysl, ale to jednoduchoučká mysl radikála není schopna pojmout. Například takový hidžáb má tři rozměry: vizuální, poskytuje ženě prostor bezpečí, zahalování má etický význam. Problém je v tom, že sexistická západní společnost není schopna vnímat nic jiného, než vizuální stránku zahalování žen. Vizuálna využívají islamofobové, když poukazují podobně, jako prostorově výrazná “politička” Jana Volfová, na to, jak vysoce bude společnost ohrožena, pokud se na ulicích budou pohybovat zahalené ženy. Xenofobní vtipy přirovnávající muslimy v Teplicích do podobenství pytlů na odpadky nedělají nic jiného, než že zneužívají vizuální stránku jinakosti k útokům na muslimy. Naprosto stejně se chová Okamura.

Lidé si často pletou kulturní otázky s těmi náboženskými a kulturní zvyklosti vydávají zcela nesprávně za náboženská dogmata, se kterými nemají nic společného. Bohužel, mnoho lidí je nevzdělaných, a proto zaměňují kulturu a zvyklosti za náboženství, stejně jako to dělá Okamura s Úsvitem i dalšími extrémisty v řadě. Islamofobové využívají neznalostí a vyprávějí neexistující pohádky, nebo upravují fakta ku svému prospěchu. Nutit společnost, aby o ženě smýšlela jinak, než podle křivek těla……to je problém a také velmi významný důvod rozepří vytvářející islamofobní extrémisty, kterým nejde ani tak o svobodu ženy, jako o uhájení kulturního konceptu Západu uvažovat o ženě jako potenciální hračce sexismu bez mozku a vlastního rozumu. Ve své podstatě je Okamura jedním z “rytířů” v boji obhajující sexismus jako jednu z tradic pokleslé kultury, jejíž by chtěl stejný Okamura být nedílnou součástí.

Konečně bychom se jako národ měli sjednotit a ukázat extrémistům, kde tesař nechal díru. Tato republika skutečně nepotřebuje ultranacionalisty……ty ostatně nepotřebuje nikdo a nikde.