Okamura na Staromáku vyvolával nenávist vůči muslimům

Nejtvrdší jádro zhruba dvaceti nácků rozřazených do skupinek po čtyřech z Národního odporu, Generace Identity, Pro-Vlasti a dalších neonacizujících “klubů” minulosti se společně s Tomiem Okamurou sešlo k opětovnému vyvolávání nenávisti vůči muslimské komunitě v Čechách. Proti půl procentu lidí se ultrapravice v počtu sotva čtyř stovek čecháčků semknula k veřejnému útoku vůči jinověrcům. To, co kdysi bravurně zvládal jezuita Koniáš, nyní dokáže čecho-japonco-korejec s diplomatickým pasem navrchu. 

Zatímco minulou demonstraci postával jako kůl u plotu a fotil se jako maskot s nejrůznějšími existencemi českého fašizování, dnes nebojácně promluvil k přihlížejícímu davu. Možná to bylo tím, že šajtán Czech Defence League nebyl na demonstraci přítomný a chybějící konvičku hnědosti se nyní svou skromnou alternací pokoušel nahradit milovník bydlení v rouře.

demoisl2

Stačilo zavřít oči, nevnímat opičí skřeky opodál postávajících gorilek s Thor Steinarem na těle a ihned jste si připadal jako cestovatel časoprostorem omylem nacházející se na jednom z potlachů holek a kluků s úmrlčí lebkou na čepečku. Chyběly jen louče, bubínek a flétna k dokonalému napodobení blízkého minula.

demo

Co by říkali rodiče předsedkyně Suverenity, kdyby věděli, že jejich dcerka promlouvá na demonstraci společně s novodobými neonacisty? Možná by se zasmáli předvolebnímu klipu s černým suknem, ale dalším aktivitám by zajisté netleskali ani omylem. Jan Hus má štěstí, že jeho ostatky nejsou pohřbeny v hrobě, protože dnes by se otáčel jako nejrychlejší vrtule na světě. Musel přihlížet tomu, jak prapory xenofobního, islamofobií přeplněného uskupení ničí hodnoty svobodného světa, berou ve své ideologii právo na plnohodnotné vzdělání a navíc brání vývoji společnosti, ke které multikulturalismus nemyslitelně patří.

Účastníci demonstrace proti islamizaci to vzali jedním vrzem. Kromě transparentů “Multikulti nechceme“, použili tradiční mantru hnědým trusem ušpiněných čecháčků “Čechy Čechům, ne vyznavačům“. Česko se má podle Tomia bránit “cílenému pronikání nepřátelské ideologie“, protože islamofobie jako poslední kýč na cestě zbyl jednoužitkovému zájmu frustracemi zmítaného gainžina v Česku. Úsvitář musí všechno vsadit na jednu jedinou kartu, protože útoky vůči Romům nevyšly, a tak je na čase vyjít před veřejnost se značně prolezlou výzbrojí bílého rytíře s křížem ochránců Svatého hrobu na plecích.

Neúspěšný prezidentský kandidát hraje na strunu neznalosti. Ladí svou citeru na předem stanovenou tóninu kulturního šovinismu, na který věří i ten nejposlednější čecháček z nejzapadlejší vísky v horách. “Islámské učení hlásané v nereformované, původní středověké podobě odporuje nejzákladnějším ústavním principům všech evropských zemí“, vykřikoval do mikrofonu jemně pohupující se exmluvčí cestovních kanceláří.

Kromě xenofobních individuí střižených průměrnými čecháčky známými z dob Protektorátu, byla na demonstraci také skupinka přibližně padesáti přívrženců multikulturalismu, islámu a lidských práv. Sladký Konvičkův sen se ani tentokrát nenaplnil. Nejvrchnější islamofob v zemi se snaží do svých řad přilákat romské spoluobčany, aby tak zavřel ústa “sluníčkům”……. ale i tentokrát se Romové zcela správně přidali na stranu lidských práv, protože zcela správně vědí, že Konvičkova nenávist by se obrátila také vůči nim.

demoisl

Skupinka antidemonstrantů postávala kousek od hloučků neonacistů a s transparenty hlásajícími „Mám rád svůj kebab”, “Všichni jsme tu doma“, “Nenávist není řešení” nebo “Islám je proti násilí a extremismu“, “Chci žít v zemi, kde je každý vítán” dávala jasně najevo, co si o holohlavých rasistech myslí. Za zpěvu písní a četby z náboženských textů včetně Koránu, došlo ke dvěma pokusům neonacistů napadnout hlouček odmítačů islamofobie. Jeden z holohlavých ultranacionálů své rváčské touhy odskákal rozbitou makovičkou i odvozem zdarma na nejbližší policejní stanici.

naci_demo

Okamura jako vrchní “inkvizitor” v řadě opisuje základní osnovu i vyjadřovací schopnosti průměrného náboženského fanatika, který se s Koránem, natož se šáriou, setkal nanejvýš v některé z epizod pohádek pro dospělé. Projev předsedy úsvitu nad krajinou působil jako popletený schizofrenik, který na jedné straně osočuje všechny muslimy z nepěkných věcí vůči národu, aby následně vydoloval ve své neciceronské povaze hlášku o jednostranné toleranci a hodnotách, jež každý Čech s dokonalou znalostí mateřského jazyka sdílet nemůže ani omylem.

“Musíme být tolerantní, ale nejde to jednostranně. My jejich hodnoty nesmíme sdílet ani tolerovat,” apeloval Okamura. 

Nový epochální výlet pana Broučka začal muslimy a nyní ve vleku Jany Volfové přesedlává na jinou kolej. Do ovzduší vystupuje Miloš Zeman spolu s Lubomírem Zaorálkem, jež se díky svým názorům stal terčem v nejednom slovníku nacionálně uvědomělého čecháčka. Zatímco Volfové postačí vzhledem k velikosti Zaorálkových myšlenek maličkaté paraplíčko, sama by soudě podle dnešního proslovu, musela k nalezení svého myšlenkového základu použít minimálně elektronový mikroskop.

Po chvilce klábosení se ze Staroměstského náměstí dav pomýlenců vydal směrem k ministerstvu vnitra, které je v očích čecháčka hlavním viníkem osidlování bájné čechie nechutnými imigranty, proti kterým frustracemi zmítaní nacionálové tleskají extrémofilním bytostem. Stát by podle konvičkářů měl zpřísňovat schvalování církví kvůli nesnášenlivým jedincům v církevních společnostech, ale islamofobní extrémisté zapomněli sami na sebe. Jsou to především oni, kdo vybízejí k nenávisti, označují všechny muslimy za teroristy a brání svobodné volbě náboženského cítění. Proti organizacím jako je Czech Defence League je třeba vytvořit přísnější zákony, aby lidé, jako Konvička nemohli ostatní napadat za rasový původ, či náboženské vyznání.

—————————————————————-

Autor fotografií: Vít Hassan photography

Videozáznam demonstrace:

[embedplusvideo height=”311″ width=”500″ editlink=”http://bit.ly/15VRr0d” standard=”http://www.youtube.com/v/8JEmH4eoXhw?fs=1″ vars=”ytid=8JEmH4eoXhw&width=500&height=311&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep1120″ /]