Kyjevem pochodovali neonacisté

Zatímco europoslanec Štětina věří, že Štěpán Bandera je ukrajinským Mašínem a pražský majdanista Pesczynski veřejně tvrdí, že neonacista a kolaborant z Kyjeva je ukrajinským Žižkou, Pravý sektor narození svého guru oslavil pěkně po svém. Tak jak jsou náckové z minula zvyklí. Uspořádali marš s loučemi doprovázený hesly i prapory nesvobody, do které se sousedé Slováků halí. 

Děs a zvrhlost extrémizování pohltila ulice hlavního města Ukrajinců. Kromě červenočerných praporů se v davu zlověstně klátily insignie běloruských kolaborantů, jež nedávno vedle nacionalismem nadané básnířky držel jeden z organizátorů Dne za lidská práva, Michal Majzner. Bíločervená se třpytila vedle červenočerné a neonáckové si to pochodovali za světla loučí přesně tak, jak to ideoví kolaboranti  mají rádi.

[KGVID width=”400″ height=”224″]https://www.hrebenar.eu/wp-content/uploads/2015/01/bandera_video.mp4[/KGVID]

“Narozeninový mejdan” Štěpána Bandery měl opravdu říznou atmosféru. Připomínal marše hitlerovských jednotek, jež ve svých hnědavých a černých košilkách za zvuků flétny a bubnů pochodovali před zfanatizovaným davem, aby jej následně donutili k provolávání slávy Adolfu Hitlerovi, jehož extrémofilní část obyvatel vnímala jako zachránce Německa před zničující zkázou. Podobné je to s Banderou, kterého díky nacistickým slibům vnímá část ultranacionálů za ochránce před Stalinem a garantem samostatnosti, jež byla reichem za pomoc s boji proti Rudé armádě, partizánům a Židům slibována.

Německé, stejně tak jako nyní ukrajinské bylo zneuctěno patokem nesnášení, kdy nemíchání ras s prosbou smrti pro neárijce sehrává prim nad obyčejným lidstvím, ve kterém jeden druhého nerozlišuje podle barvy kůže.

V popředí defilé nesmí chybět plakáty provolávající slávu hrdinovi noci, jehož v Čechách pobývající krajané považují za novodobého geroje rodné hroudy. Modrá Svoboda ukazovala doslova v přímém přenosu, kdo je vládcem nad ukrajinským. Jaroš, jako první poslanec evropské země dostal mandát skrze krev v ulicích, zatímco se informací prostý divák dozvídá, že se boxér z majdanu konečně dočkal svého miminka.

Kyjevský marš ukazuje, že neonacismus doposud přežívá v nejrůznějších podobách také ve 21. století. Svět by neměl rozhodně podceňovat. Problematika banderovců by za jistých okolností mohla být hrozbou pro demokracii v Česku, protože banderovci, pokud najdou společnou řeč s ostatními stoupenci ultrapravice v Česku, by mohli posunout ultrapravicovou scénu do mnohem násilnějšího koloritu, než ve kterém se dnes nachází. Proto bychom neměli být lhostejní k pražskému majdanování a spolkům uukrajinských ultranacionalistů, jež se v naší vlasti vytvářejí.

[embedplusvideo height=”283″ width=”450″ editlink=”http://bit.ly/1An4x2o” standard=”http://www.youtube.com/v/lpdWPXOwZ50?fs=1″ vars=”ytid=lpdWPXOwZ50&width=450&height=283&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep8371″ /]