Klára Vítková – Rulíková: islamofobka s xenofobními předsudky?

Klára Vítková – Rulíková se stala celebritou díky tomu, že pomáhala rodině paterčat. Česká televize o tom vytvořila dokumentární minisérii, se kterou chtěla divákovi přiblížit strasti, ale také všední starosti rodiny s prvními paterčaty v Česku. Díky tomu také získala sociální pracovnice z Ministerstva práce a sociálních věcí exkluzivní přístup takřka do všech médií, která jen dychtila po tom, získat nějaké peprnější příhody o tom, jaké to je pomáhat rodině s pěti dětmi. 

Klára Vítková – Rulíková v poskytovaných rozhovorech překročila únosnou mez, když překročila neviditelnou hranici profesionality. V posledním rozhovoru pro internetový magazín OnaDnes odkryla ryze osobní detaily o životě rodiny. Paní Klára Vítková – Rulíková se v něm zachovala jako zhrzená kamarádka, která si skrze média vyřizuje účty třeba prozrazováním detailů, jež na veřejnost vůbec nepatří. Jako kdyby autorka rozhovorů zapomněla na standardy profesionálního chování, mezi něž patří diskrétnost, mlčenlivost o soukromých záležitostech jednotlivých případů. Bylo snad primární pomoci rodině paterčat, nebo skrze soukromé informace získat v celostátních médiích patřičnou popularitu? Sociální pracovnice by neměla bulvarizovat představitele jednotlivých případů, ať už se jedná o kohokoliv.

Kdo je Klára Vítková – Rulíková? Co se skrývá za touto mediálně známou osobou? Ledacos může odhalit facebookový účet dotyčné paní. Jak se zdá, názorově má blízko k islamofobii. Její partner, Tomáš Karger, se netají nenávistí k muslimskému. Sdílí obrázky s islamofobní tématikou a paní Klára Vítková – Rulíková se zase netají sympatiemi k islamofobnímu spolku “Islám v České republice nechceme” vedený Martinem Konvičkou a jeho xenofobní partičkou Czech Defence League, která je na Ministerstvu vnitra vedena jako extrémistická skupina ohrožující bezpečnost státu.

patercata_asist2
Facebook Kláry Vítkové – Rulíkové

Nabízí se otázka, měla by sociální pracovnice zaměstnaná na Ministerstvu práce a sociálních věcí zabývající se pomocí maminkám a rodinám s vícerčaty projevovat sympatie k ultrapravicově radikálním spolkům, k nimž “Islám v České republice nechceme” rozhodně patří? Může vůbec mít takový člověk xenofobní smýšlení? Bohužel, může. I sociální pracovnice na ministerstvu je jen člověk a i ona může propadnout mámení některé z nenávistí. Ministryně resortu by se možná měla dozvědět o tom, k jakým organizacím její zaměstnankyně inklinuje.

Aby toho nebylo málo, Klára Vítková – Rulíková má taktéž v oblíbených skupinách na Facebooku uvedenou stránku xenofobně a radikálně vystupující Strany svobodných občanů.

patercata_asist3
Facebook Kláry Vítkové – Rulíkové

Machova Strana svobodných občanů například požaduje zastavení veškerých zákonů, které dnes zabraňují legislativně rasové diskriminaci, staví se proti sociálnímu systému, kdy by se podle smýšlení Svobodných měl každý člověk postarat sám o sebe a sociální systém by tak měl přestat fungovat. Předseda strany, Petr Mach, ale i strana samotná dokonce zastává myšlenku práva na rasovou segregaci a diskriminaci, pokud se jí dopouští soukromá osoba a nikoli stát. Věří snad Klára Vítková – Rulíková v ideologii beránků v zelenkavém poli?

Klára Vítková – Rulíková sdílí příspěvky ultrapravicového  a ultranacionálního Řádu strážců koruny a meče.

patercata_asist4

V oblibě mají tuto stránku také Romové. Přidávají si ji, aníž by na první dobrou tušili, že si přidali stránky, které brojí také proti nim samotnýmŘád strážců koruny a meče si vytváří cestu k lidem skrze motivační věty, hesla, obecné pravdy, které zveřejňuje, a tak pokud člověk není seznámen s řádem nebo neprojde si zeď řádu, tak nezjistí, že se jedná o xenofoby. V tomto případě nemusela Klára Vítková – Rulíková vědět, že sdílí třeba nezávadné obrázky ultrapravicových extrémistů.

Jaký je postoj Kláry Vítkové – Rulíkové k rasismu? Reakce mediálně známé ženy na komentář z 5. ledna 2015 je opravdu velmi zvláštní.

patercata_asist
Neskrývá se v odpovědi latentní rasismus naivně se domnívající, že se Romové musejí přizpůsobit většině, protože svou kulturou nezapadají do kultury majoritářů? Je to trošku podivná představa někoho, kdo vykonává funkci sociální pracovnice. Romové se najednou mění v cikány, protože maminka paterčat nezapadala do představ mladé zaměstnankyně ministerstva. Není to krátkozraký nadhled na věc?