Útok na kavárnu v Sydney spouští vodopád islamofobie

Drama ozbrojeného přepadení kavárny v Sydney je další municí pro bezmyšlenkovité islamofoby, kteří jako pomatení do světa začnou vypouštět jedovaté sliny namířené vůči muslimské komunitě. Co na tom, že nechutný delikt šestnáctihodinového zadržování rukojmí provedl psychicky narušený jedinec nemající s islámem pranic společného. Mediální zkratky s praporem Al-Kájda v záběrech západních médií udělají své. 

Nechutný zločin Harona Monise, jež zadržoval v kavárně několik desítek lidí, se zcela určitě v negativním slova smyslu podepíše na australském přistěhovalecké systému, kdy premiér Abbott může bez ostychu pokračovat v trapné debatě o tom, jak Austrálii ještě více uzavřít před uprchlíky a utečenci. Protizákonný a protildský postup zcela správně kritizované vlády dostane i díky médiím příležitost ke snadnějšímu životu. Co na tom, že na Velikonočních ostrovech a na Nauru země klokana v rozporu s paragrafy zadržuje žadatele o azyl. Nyní, po činu psychopata, dostane ultranacionální pojetí politiky více prostoru.

Násilí kdesi na druhém konci zeměkoule probouzí všechny možné odmítače multikulturního světa. “Snad se Evropa a Austrálie z tohoto poučí a všechny je postupně vystěhuje do jejich zemí, kam patří, ve své kultuře, ať si dělají co chtějí…“, zaznívá z nejrůznějších facebookových skupin. Rasista dostal další ideový příklad toho, jak moc je multikultura nebezpečná, když íránský uprchlík spáchá tak hrozný čin. Jednoduchá mysl schopná vnímat maximálně jednu barvu naráz, opět generalizuje a čin jednoho cizince považuje za či všech cizinců, které je nutné poté odsouvat ven pryč ze zájmového území nejrůznějších fašizoidů z Evropy. Pouze hlupák vidí v trestném konání jednotlivce střet kultur, vůči kterému by se stát v mysli extrémisty měl bránit.

islamophobia

islamophobia_com

Čin “vlka samotáře” nelze považovat za čin islámu nebo dokonce nějaké cizí kultury. Útočník se nespíš sám styděl za svůj psychický stav, a proto vykřikuje, že jím provedený útok e útokem Islámského státu, i když tomu tak není. Haron Monise zároveň není žádným muslimským duchovním. Je samozvancem, jež s podobně jako Al-Kájda a Islámský stát vykládají Korán podle svého, podle chimér, jež se nekontrolovaně honí v psychicky narušené mysli psychopatických jedinců ve společnosti. Narozdíl od čecháčkovských islamofobů následovaných těmi australskými, uživatelé Twitteru mají mnohem víc rozumu. Rychlostí blesku se touto sociální sítí začal rozšiřovat hashtag #IllRideWithYou jež zcela správně nabádal ostatní uživatele Twitteru k odmítání islamofobie, nebo generalizacím vůči muslimům.

Australané, ale také lidé napříč světem prokázali sounáležitost s muslimy, protože nosit hidžáb, niqáb, burku nebo jiný oděv muslimských žen není oděvem teroristů a člověk by se neměl stydět za svou náboženskou příslušnost. Za tu by neměl být ani nijak postihován. Bohužel, Evropa, respektive některé její státy se chovají jako hloupí islamofobové a odmítají svým obyvatelům stále více práv.

Svět by měl směřovat k ochraně práv každého z nás bez ohledu na náboženské přesvědčení, barvu kůže nebo sexuální orientaci.