Měl Radek Svoboda a má Lukáš Svoboda ultrapravicové smýšlení?

Kdo by v Česku po mediální masáži celostátní TV Prima neznal případ střelby z Vysokého Mýta. Městský strážník střílel na vyhazovače jednoho z tamějších barů a osudnou noc jednoho z mladíků, Radka Svobodu zastřelil, zatímco toho druhého, Lukáše Svobodu, vážně zranil. Velmi smutná a politováníhodná událost ukázala, jak jednoduše jsou média zmanipulovatelná, pokud “obětí” trestného činu jsou potomci zaměstnance televize. Emotivní prohlášení zahrávající si s city diváka manipulovala s míněním veřejnosti, ve které měl policista zůstat psychopatickou osobností, zatímco oba dva mladíci získávali aureolu hrdinných ochránců, i když tomu tak ve skutečnosti být nemuselo. 

TV Prima se ve svém důsledku zachovala jako uzavřený klan, který neváhá a v případě ohrožení členů, či příbuzných svého týmu místo informování diváka raději jednostranně vypráví příběh v emotivním přebalu rodinného přítele, reportéra Bohumila Rouba. Zachovala by se TV Prima stejně, pokud by postřelenými nebyli synové primáckého kameramana? Pravděpodobně by o případu informovala jako o běžném trestném činu, při kterém někdo přišel o život. Ono ve skutečnosti opravdu nejde o nic jiného, než o jeden z mnoha kriminálních přečinů, jež se v Česku odehrávají dnes a denně.

Mediální selhání celostátní televize je velmi vážné a velmi nebezpečné, protože nyní televizní společnost selhala u případu střelby před barem, zatímco příště může stejně selhat v případu s dalekosáhlejšími důsledky. Kdyby média byla v této zemi nestrannými, nikdy by nemohly vzniknout reportáže, jež jsme mohli v předvánoční i povánoční čas sledovat na svých obrazovkách.

Server Hrebenar.eu nebude soudit, kdo je vrahem a kdo obětí trestného činu. Dokonce nebudeme rozepisovat, jak se případ odehrál nebo neodehrál. To přísluší Policii České republiky, státnímu zástupci a následně soudům. V tomto článku pouze poukazujeme na to, že vnitřní přesvědčení obou dvou televizně známých protagonistů nemuselo být vůbec tak vysoce správňácké, jak média líčila. Stačí si projít na Facebooku veřejně dostupné příspěvky Radka a Lukáše Svobodových.

Patří snad hláška GOOD NIGHT  LEFT SIDE doplněná vyobrazením krvácejícího levičáka k móresům slušného člověka?

radek_svoboda_post

Přiznává se Radek Svoboda tímto svým lednovým příspěvkem k ultrapravicovému smýšlení? Samolepky podobného ražení sdílejí neonacisté, ultrapravicoví lidé, jako jsou stoupenci Anti-Antify, národní socialisté a další vyholenci korzující na protiromských demonstracích.  Další maůvka zobrazená na Radkově profilu se líbí taky jeho bratru Lukášovi

radek_svoboda_post2

Vážně zraněný  Lukáš Svoboda, na internetu vystupující pod nickem Lukáš Thor Svoboda, má mezi facebookovými přáteli nedávno propuštěného Vlastimila Pechance.

lukas_svoboda_pratelePřijímá mezi své přátele slušný člověk někoho, kdo za rasově motivovaný trest strávil část svého života ve vězení? Pechanec se na svém profilu netají s ultrapravicovým smýšlením….kupodivu nosí předražené hadříky ultras  od Thor Steinera.

Lukáš Svoboda na svém profilu oznamuje zasnoubení se Zdenkou Pechancovou. Tato mladá dáma je členkou facebookové skupiny Vlastimil Pechanec-oběť systému a soudě podle příjmení, bude nejspíš příbuznou Vlastimila Pechance.

Proč o skoro rodinném spojení s Pechancem ve zprávách nepadla ani zmínka? A proč, když už reportéři citovali z Facebooku obou hochů, reportéři nezmínili také ty s ultrapravicovým zabarvením? Protože by možná zanikla aureola nevinnosti, kterou se  “zpravodajské” pořady rozhodly šířit.

 

 

Zachovala by se média stejně “korektně” pokud by v nešťastném případu vystupoval někdo jiný, než potomci primáckého kameramana? Samozřejmě, o mrtvých se má hovořit s úctou a vždy v dobrém, ale pokud zprávy chtějí informovat, měly by tak činit nezaujatě, tedy i s informacemi “umazanými” od “kolomazi”.