Bělorusové po boku banderovců předvádějí cit k ultranacionalismu

Společně s Banderovci se na území České republiky dostávají další milovníci ultrapravicové nenávisti z Východu. Marodi házející zapálené lahve proti policistům byli jako hrdinové vládními speciály přepravováni do Prahy, aby následně již zdraví příznivci Pravého sektoru a jeho spřátelených organizací mohli přispívat k činnosti krajanských spolků, v nichž vůdčí role sehrávají členové nebo vlivní skalní fandové kolaborantských spolků, jež před více než 70 lety spolupracovali s náckem jak na Bělorusku, tak na Ukrajině. 

Nacionálové probouzejí pro střední i západní Evropu trochu méně známý typ fašismu, se kterým zapřísáhlí fanatici antikomunismu zaslepeni nenávistí vůči všemu rudému, počítají jako s pomocníčkem v těžkých časech, protože Štěpán Bandera byl podle europoslance Štětiny pouze ukrajinským Mašínem. K posílení antikomunismu následovaného těžkou rusofobií, jež je pouze účelovou zástěrkou banderovců v Česku, jsou pod horu Říp zváni představitelé ultrapravicové scény z postsovětských republik. Bojovali proti bolševikovi, a to, že vraždili civilisty a podíleli se na zvěrstvech a válečných zločinech v jednotkách kolaborantů začleněných do vražedných komand Waffen-SS, to politickou reprezentaci TOP09 nebo představitele Pražského Majdanu vůbec nezajímá.

Vedle banderovců již od samého začátku demonstrují vyznavači BKA, neboli Běloruské domácí obrany, což byla armáda přibližně 20 000 běloruských kolaborantů, jež ve Waffen-SS, či SD jenotkách bojovali za příslib vzniku samostatného Běloruska s pronacisticky orientovanou vládou reprezentovanou Běloruskou ústřední(centrální) radou. Praporem vlády kolaborantů byla vlajka o třech pruzích(dvou bílých , uprostřed červeném).

prapor Běloruské ústřední(centrální) rady

Plán Barbarossa, s pomocí něhož nacisté podnikli útok na Sovětský svaz, počítal s politikou utilitarismu, což nepřestavovalo nic jiného, než oslabit Sovětský svaz zevnitř například vytvořením nesovětských republik jako je Ukrajina nebo Bělorusko. Nácek přislíbil lepší zacházení s neruskými i nežidovskými obyvateli, vedoucím představitelům kolaborantů nabízel tučné finanční i pozemkové zisky společně s dalšími výhodami. Po neúspěšné bleskové válce dokonce začal počítat i s Rusy, kdy Vlasovci bojovali po boku Hitlerovy armády.

Nacistcké SD jednotky se podílely na Východě na těch nejhorších válečných zločinech. Plnily roli “čističů” .  Po té, co Wehrmacht prošel územím, šli v závoji příslušníci SD jednotek, kteří vraždili přeživší obyvatelstvo, především Židy, Rusy, Romy, komunisty a další.

Kdo by uprostřed Prahy viděl v běloruském praporu prezentaci fašismu? V případě vlajkové insignie Běloruské centrální rady se mohou její nositelé vymlouvat na to, že nosí vlajku Běloruska, kterou tato země požívala v letech 1918 – 1919 a následně také po pádu Sovětského svazu v letech 1991 – 1995. V tomto případě jde skutečně o slovíčkaření, kdy vnímaví lidé s prapory banderovců zcela logicky vidí v bíločerveném fáboru spojitot s kolaboranty(oba dva prapory často jsou používané vedle sebe viz. fotka z 23.11.2014), zatímco probanderovští aktivisté budou hlásat, že držením na ramenou pouze demonstrují touhu osvobodit běloruský lid od nadvlády diktátora Lukašenka, který referendem v roce 1995 změnil vlajku země do dnešní podoby.

Koordinátor Pražského Majdanu, Michal Majzner, drží červenobílý prapor

Běloruští fašisté mohou v zahraničí prezentovat znak kolaborantů, aníž by jim někdo dokázal, že prezentují zrovna to, co tvrdí odpůrci. Takový luxus si nemohou dovolit banderovci, protože jejich vlajku Ukrajina nikdy předtím nepoužívala. Je tedy možné říct, že Michal Majzner na výše uvedené fotce nenosí vlajku pronacistické vlády, ale jen a pouze prapor Bělorusů a nikdo s úspěchem nedokáže opak.

Vedle Majznera na fotografii stojí běloruská básnířka Nina Aksenčiková, která proslula především oslavnými básněmi na ukrajinský majdan. V básnické sbírce Souhvězdí Majdan oslavuje také Nebeskou sotňu, ve které se zcela prokazatelně nacházejí Banderovci a fašisté, jako například Oleksandr Muzyčko alias Saško Bílý. Nebeskou sotňu ve svém facebookovém statusu vzpomínal také tenkrát ještě senátor Štětina.

Uniformy příslušníků BKA měly na ramenou stejnou vlajku, jež drží Majzner na fotce.

bka_uniform

Bělorusové v BKA na příkaz Berlína vraždili Židy, komunisty, příslušníky odboje i Rudé armády. Lidé žijící v zahraničí mimo svou domovinu nejvíce inklinují k ultranacionalismu a podporují tzv. pronárodní organizace, které svou ideologií navazují na pronacistické kolaboranty. Pokračovatelé ukrajinského a běloruského ultranacionalismu velmi rádi využívají pohostiBnnosti svých slovanských bratří.