Věra Řezníčková – umělohmotný důvod k vyvolání hysterie na 17. listopadu

Věra Řezníčková, známá z Holešovské výzvy a nejrůznějších hnutí koketujících s národním bolševismem se rozhodla na vlastní kůži ochraňovat nebohého, těžce zkoušeného prezidenta Miloše Zemana. S vlaječkami a nejrůznějšími ozdobami rádoby národovecké povahy vyráží v den vysvěcení svaté Anežky k Hradčanskému náměstí, na něž není policisty zcela správně vpuštěna. Po vzoru Ponerta vydává “ochránkyně Hradu” auto za petiční stánek, zatímco jakoby náhodně přicházející kameraman zaznamenává služební čísla strážců veřejného pořádku.

Zvukový záznam článku:

[soundcloud]http://soundcloud.com/hrebenareu/16-11-2014-reznickova[/soundcloud]

———————————————————————-

Ultralevice, stejně jako ultrapravice potřebuje exemplární případ, kvůli kterému by nespokojenci v houfech směřovali na pondělní demonstrace. Zatímco si neonacisté lámou hlavu nad tím, jak vyprovokovat útok obuškem během ideologického nesouhlasu s režimem, lidé oddaní Zemanovi i národnímu bolševismu klíčový moment díky Věře Řezníčkové dostali přímo na dárkovém podnosu.

email_rez
Takový email po akci extrémisté rozesílají lidem

“Trpitelka”, přebírající otěže oběti policejní zlovůle vytahuje z okénka podklady pro chystanou podporu sprosťáka z lidu, zatímco se kolegové opodál snaží vygradovat celou situaci do absurdna. Bezpečnostní akci, kvůli které nesmějí auta na náměstí, nazývají po vzoru národního bolševismu válkou. Samotná Řezníčková nešetří obskurními termíny a havlisté s fašisty jí lítají z úst jako paragáni při vojenském cvičení v Brdech.

reznickova_stanek
Zdroj: screenshot z videa

Video je to opravdu velmi zajímavé. Státnost, s níž extrémisté opovrhují jako se zneužitou školačkou, je nyní používána k obraně demagogie. Věra Řezníčková by klidně na Hradčanské náměstí mohla přijít pěšky. V tom jí nikdo bránit nechtěl a policisté takovou možnost dokonce nabízeli. Žijeme ve zvláštní době. Majdanisté za petiční stánky nominují stany, zatímco antimadanisté upgradují šílenost do podoby auta. Díra v zákoně neurčující, co je a co není petiční stánek, nyní napomáhá k vyvolání provokace. Řezníčková jde bránit prezidenta, a proto se nikoho nebojí. Přitvrzuje v eskalující demagogii a opět vypouští do listopadového dne své oblíbené havlovce, jež viní za všechno špatné v zemi.

Policie má s potížistkou velkou trpělivost. V klidu v hlase jako na kolovrátku oznamuje nechápající osobě, že autem to prostě nepůjde. Řežníčková ale stále nechápe a pokouší se vyjednávat s tím, že autem pouze vyloží petiční stánek a následně odjede. Plete si ústavní právo na petici s právem vjet na zakázané místo. Ale to není nic nového. Lidé se sklony k extrémismu s oblibou sobě vlastní vykládají paragrafy přesně tak, jak momentálně potřebují. Police by podle podivné mysli ultralevicových petentů měla sloužit jako námezdní stěhováci. To by byla opravdu velmi zvláštní podívaná. A proč by to navíc dělal, když jejich povinností je zcela něco jiného? Policisté se zachovali zcela správně, když odmítli žádost o pomoc . Za autem stojí vláček s turisty, ale aktivistka básnící o rozkradeném státě odmítá uhnout vytyčenou cestou a stále se dožaduje jediné, ideologicky možné cesty dopředu.

Svým vystupováním aktérka hlavní role připomíná heslo DSSS: “Za národ, vlast, rodinu vpřed do boje”. Ultralevicí přikořeněné právo lidu dává Řezníčkové falešnou naději nadzákonnosti, ve jménu které odmítá uposlechnout nařízení policie. Zákony, dokonce mezinárodní úmluvy opravdu neslouží ke krytí snah extrémistů neuposlechnout v klidu a slušnosti policií podávané příkazy. Pokud nemá řidička povolení k vjezdu a není zásobováním, poté jí policista ukazuje, že nemá ani povolení k parkování a tudíž nemůže být řeč o jakémkoli vpuštění auta na náměstí. Hysterizující demagogie vítězí, a tak policista opět v klidu vysvětluje Věře Řezníčkové, že je povinna uposlechnout výzev policisty. Více jak osmiminutové dohadování nebere konce.

reznickova_stanek_pol
Zdroj: screenshot z videa

Zajišťujete práva fašistům, chápete to česky? Chtějí vyvřaždit všecky, ale vás zavraždí taky a ještě jim pomáhejte. Vy to nevíte? Vy nevíte, co se tady děje?“, křičí z auta vykukující Věra Řezníčková v afektovaném stavu na policisty a už dokonce odmítá kamkoli odjet a nabádá k odtažení svého auta, kterým zcela jasně bránila v průjezdu ostatním vozidlům, jež směřovala do policií vytyčené ulice. Police žádá řidičku ovlajkovaného auta, aby uhnula, uvolnila cestu projíždějícím autům. Ovlajkovaný kombík se následně rozjíždí, aby uposlechl výzev policie k popojetí o malý kousek. 

reznickova_stanek_aut
Zdroj: screenshot z videa

Po malém ústupku přichází čas na další dohadování, pokus přemluvit policisty ke svolení nechat Věru Řezníčkovou vyložit stánky z kufru na náměstí. Najednou auto přestává být petičním stánkem, tuto roli přebírá stánek, na nějž sou všichni zvyklí. Páni do ochránců pořádku hustí demagogii o oligarchii, vládní mafii, zločincích, malých platech, v naději, že zapůsobí na strunu, která by umožnila průjezdu auta na požadované místo. Po chvíli přicházejí opět policisté, nikoli však z ochranné služby, ale z Policie ČR a znovu opakují to, co celou dobu na místě znělo stále dokola:

Teď stojíte na místě chráněného území, je tady Ochranná služba, která Vás poučila o tom, že Vás tam na místo nepustí a Vy jste povinna uposlechnout dle Zákona o policii. Pokud byste tohle neuposlechla, potom bysme Vás mohli vyzvat abyste opustila tenhle prostor(pozn. redakce, myšleno auto), pokud ho neopustíte, byla byste zajištěna a my byme Vás odtáhli.

Přes zjevné poučení o tom, co bude následovat, Věra Řezníčková plete zákony s vyhláškami a vykřikuje, že jí vyhlášky nezajímají. Podobně se chovají amatérští kameramani a odmítají také uposlechnout výzev policisty, který následně výslovně dvakrát vyzývá Věru Řezníčkovou, aby opustila střežený prostor a zároveň ji znovu upozorňuje, co se stane, pokud tak neučiní. To, co ultralevicová aktivistka předvedla před budovou Ministerstva zahraničí, to je skutečně do nebe volající a poukazuje to pouze na to, že lidé z Holešovské výzvy nedodržují zákony, pokud jim to vyhovuje. Policista ještě jednou po otevření dveří auta, vyzývá Věru Řezníčkovou, aby vystoupila z vozidla. Ta odmítá a je následně podle zákona z auta vytažena. Brání se, troubí, po kratičkém přetahování sděluje policistům, že má nemocné srdce a že odjede a troubí…….znovu neuposlechne výzev policisty na opuštění vozidla.

Věra Řezníčková zcela zbytečně vygradovala celou situace do absurdna, kdy se policista nejprve snažil řidičku dostat ven z auta za ruce. A když to nešlo, použil obušek mimo dýchací trubici na krku Řezníčkové. Ta neustále nechápala a držela se křečovitě volantu, čímž sama sobě vyvolávala zbytečné příkoří. Věra Řezníčková měla spolupracovat s policií.

reznickova_po_zasahu_policie
Zdroj: screenshot z videa

A možnosti ke spolupráci měla víc než dost. Kdyby se chovala jako řádný občan a nikoli jako agresivní individum, nemusela ležet spacifikovaná pod autem a nemusela být odvezena záchrankou do nemocnice. Jediný, kdo za incident mohl, byla Věra Řezníčková a nikdo jiný.

matejka_rez

Ani takováto chvíle, kdy je Řezníčková ošetřovaná policií, nenechají demagogii v klidu a amatérští kameramani z řad ultralevice nazývají policii Schwarzenbergovou gardou, jako kdyby kníže ze Sněmovny mohl za celý incident. Policisté se zachovali tak, jak měli, do poslední chvilky měli s agresorkou velkou trpělivost. Chtěli incident vyřešit smírnou, nenásilnou cestou.