Teroristé si hrají na vrahy teroristů

Když bohatí vedou válku, jsou chudí ti co umírají. Padají jako shnilé hrušky ve stínu anonymity, zatímco světoví vůdci každý večer v obýváku žvaní o tom, jak je třeba ochraňovat demokracii  tisíce kilometrů daleko od pasivních válečníků s vidličkou v ruce. Bomba včera vyhodila mešitu do vzduchu, utrhla nohu neznámému chlapci, zase jedna rodina nemá tatínka, maminku…..ale to je naprosto jedno, protože se jednalo jen o neznámé “špinavé arabáše”, o kterých se našinec dozví jen to nejhorší

…..civilizovaný terorismus s drony, bombardéry, tanky, vojáky dobývá další ropné pole, další ložisko nerostných surovin a my jako ignoranti polykáme nedělní sousto, zatímco se obáváme šílence s dynamitem kolem pasu………jsou bomby v autobusech, kolech, cestách, uvnitř vašich trhů, vašich obchodů a vašich šatů…..zamyslel se někdo z televizních nadšenců nad tím, proč ty bomby vůbec jsou?

Vcítil se daňový poplatník do pocitů těžce zkoušeného dítěte, které na vlastní oči vidělo, jak civilizovaný terorista v uniformě zastřelil tatínka? Média navádí k cynismu, uvažovat o událostech z televizních obrazovek jako o zvláštním druhu onlinovky, kdy krev a pláč jsou výtvorem trudomyslného vývojáře. Voják zabije člověka, odejde, jako kdyby se nic nestalo a na místě zůstane nic nechápající plačící děcko s touhou pomstít smrt milovaného člena rodiny. Civilizovaný terorismus s pomocí nemodernějšího kvéru vyrobil dalšího teroristu, jež je následně jako laciná cuchta zneužit opravdovými šílenci z teroristických organizací jako je Hamás nebo Al-Kájda.

V Gaze dostala čtyřčlenná rodina deset minut na opuštění všeho co milovali. Před pár vteřinami doprostředka obýváku dopadla malá průrazná bomba, zabila batole hrající si na zemi, ale rodina se nemá takovým detailem zabývat, pokud chce zachránit zbývající děti s ostatními členy rodiny. To je další detail bezvýznamnosti, o kterém bude izraelské ministerstvo obrany hovořit jako o domě obývaném teroristy. Laboratoř jménem Gaza zase jednou posloužila izraelskému zbrojnímu průmyslu k otestování nového typu bomby, kterou následně zbrojní průmysl prodá německé, ruské, saudské nebo americké vládě.

Ve večerních médiích se televizní konzument dozví, že v Gaze zase Izrael zlikvidoval dalšího pošuka z Hamásu, protože západní média čerpají informace z tiskových vyjádření  telavivských tiskových organizací. Pravdu o zavražděných civilistech se dozví zájemce leda tak od lidskoprávních organizací, které se marně budou snažit dohnat agresory ke zodpovědnosti…..nepotrestaný viník, označení přeživších za ty, co měli styk s Hamásem,  když to nebyla pravda, vyvolá v tatínkovi a manželovi v jedné osobě pocit křivdy spojený s touhou pomsty. Právě vznikl nový terorista Hamásu, který zcela přirozeně ve světle obrovské bolesti vidí ve všech Židech vrahy své rodiny……..uvnitř rozvrácená duše zavraždila deset lidí……..kruh smrti nevinných se uzavírá, zatímco média hodnotí současnost, nikoli také to, co činu předcházelo. Vzniká jednostranný přívěh o bezcitném šílenci s Koránem na hrudi….. mediálním mudžahínovi, který by mudžahedínem nikdy nebyl, pokud by voják , bomba nezabila milované členy rodiny…..

Psí známky mezi dunami, v tancích, helikoptérách, stíhačkách přinášejí demokracii, ochraňují vyspělý svět od islamistů….. co na tom, že předtím psí bojovníci kapitálu celé území rozervali, zdrásali, ponížili, svlékli donaha a vystavili všanc nyní pronásledovaným islamistům……to je pouze další detail, výsledek zahraničních politik, kdy obyčejní civilisté sehrávají role nepotřebných loutek. Relikvie studené války mají nový kšeft. Vymkly se z rukou svých pánů a kdysi chválení mudžahedíni z Al-Kájda dostanou zcela správně nášivku teroristů, i když dělají z filosofického hlediska to samé, za co dostávali od současných nepřátel před mnoha lety žold, protože pomáhali v tiché válce proti nepříteli.

Lidé na ulici panikaří, rozbíhají se pryč, protože slova na lístcích snášejících se k zemi radí opustit doposud krásné městečko, vesničku. To se civilizace se rozhodla ochraňovat evropská města od hypotetické hrozby, kterou nyní zůstávají prázdné byty, domy, balkony i sklepení, o kterých se večerní divá zpráv dozví jako o doupětech vůdců teroristů. V Izraeli válka dokonce dosáhla technického pokroku, kdy všem v okolí dojde na mobil zpráva, že do deseti minut mají zmizet, jinak budou zasimilováni. Nemohoucí a staří jsou tak jako vždy obětí…. co a to mezinárodní právo? Útrpně přihlíží, protože neznámý děda, neznámý vozíčkář nepálí mysl průměrného daňového poplatníka…..

Svět barbarů si hraje na bojovníky svádějící bitvy s dalšími barbary, ale kdo je opravdovým barbarem a kdo tím vyspělým jedincem?……….