Situace v Duchcově napomáhá k založení nové ultrapravicové strany

Ultrapravicová scéna se v Duchcově pod náporem KSČM a ČSSD štěpí. Pánové měli připravený plán v případě neúspěchu u soudu zpochybnit výsledky voleb, zatímco část neonacizující strany nesouhlasila s blížícím se účelovým manželstvím s komunisty a oranžovými socany, s nimiž extrémisté neoficiálně spolupracovali při vytváření městských vyhlášek o nulové toleranci. Ještě před začátkem voleb musela probíhat utajovaná jednání mezi představiteli právem kritizované koalice, protože hlavní podmínkou při odstoupení Jiřího Obra ze získaného postu bylo to, že všichni tři DSSS jmenovaní zastupitelé budou pocházet ze stejné strany, a že  partaj xenofobů neuzavře koalici s místními komunisty.

Hoši kdysi tolik “obdivovaní” exstarostkou Jitkou Bártovou pod náporem bojů o dobré pozice podlehli vnitrostranickým rozepřím, kdy se předseda místní pobočky Vandasova přiběleného mámení odmítá zdravit s fanoušky a příznivci Jiřího Obra. Jeden druhého obviňuje z mrhání ročního úsilí, zbytečné práce, kdy odstoupivší kandidát s obrovským přímením strkal peníze do stranické kasy, zatímco dnes po volbách dostal přes prsty díky účelovým čachrům podvodníka s dluhy na kontě. Martin Klika z ČSSD s Pinďou z Duchcova čile komunikoval.

Ve svých komentářích doufal, že se DSSS dostane společně s ČSSD do zastupitelstva, dokonce přál Svobodovi štěstí v nastávajících volbách. Mezi růžovými květy, stejně ta mezi třešničkami se to rasisem jen hemží. Samotný Foldyna by mohl spoluočanům vykládat, jak to má se vztahem k Srbské radikální straně, vedle jejíž členů demonstroval na akci podporující srbské Kosovo. Průnik extrémismu do levicových, ale i pravicových parlamentních stran je mnohem větší, než se na první pohled může zdát. Jednotliví členové stran bez potíží působí na nejrůznějších akcích, nebo prostě jen tak maí xenofobní názory. Viz tepličtí zastupitelé, představitelé Ústeckého kaje atp. Na jedné ze schůzí chomutovských socanů dokonce jeden z politiků s rasistickým podtónem zmiňoval Řecko a jejich řešení vůči “těm cikánům, se kterými by Česko mělo zacházet stejně”.

Odchod Jiřího Obra, který se před volbami blýsknul hláškou “myslím radikálně, nacionálně a sociálně” byl předem připravován nejspíš Jindřichem Svobodou. Politická škatulata domlouvaná dávno předtím, posílila neúspěšného Šlégra s jeho zakládanou Demokratickou stranou pracujících(DSP), na níž Matějný s dalšími fanoušky Českých lvů sbírá podpisy v rámci podpisové akce nutné pro zaregistrování partaje na Ministerstvu vnitra. Prozatím DSP funguje jako neoficiální spolek rasistů utvářející svůj čistě ultranacionální plán na prosazení čistě xenofobní společnosti.

obr_moravak

Jiří Obr nezahálí a po odchodu z Pinďovy strany využívá situace ve svůj prospěch. Dokud ve vzduchu visí pachuť z “kolaborace” s komunisty a odchází mnoho členů z DSSS, oznamuje facebookový kuchař založení “buňky” Demokratické strany pracujících. V malém severočeském městečku jako odpověď na na kroky předsednictva zakladatelů protiromských hlídek ve městě vzniká nová “opoziční” xenofobně laděná strana – nestrana. Není ještě registrovaná, ale s hláškou, že Šlégrův a Matějného pacholek nikdy nebude spolupracovat s komunisty, může získat velmi významnou podporu.

obr_mateny

I když ani tady není všechno tak, jak se zdá. Přítelem Matějného je ikona národního bolševismu Ponert, který v rámci antimadanu spolupracuje s komunisticko – nacionálními organizacemi. Matějný, se kterým kvůli zakládání buňky neexistující strany zcela jistě jedná, osciluje na ultrapravici i ultralevici naráz. Kritika komunistů a spolupráce s nimi je z úst Matějného proto více než komická.