Rasista Pavel Janouš skončil u Městské policie hl. m. Prahy

Pavel Janouš byl věru velmi podivným strážníkem Městské Policie hlavního města Prahy. Anděl strážný, jak jej média kvůli pěti zachráněným životům začala přezdívat, měl opravdu velmi zvláštní manýry během výkonu své bohulibé, veřejně prospěšné práce. Na facebookovém profilu vystupoval jako kovaný rasista. Sepisoval příspěvky vůči Romům, během služby si je fotil a pod své neumělecké výtvory připisoval rasistické, bělobou prosáklé komentáře. Dokonce zneužil svého pracovního postavení ke zveřejňování cestovního pasu izraelského turisty, který se provinil pouze tím, že posedával na obrubníku během parného letního dne. 

Server Hrebenar.eu se dotázal vedení Městské policie v Praze, zda-li je normální a správné, aby takový člověk zastával v demokratické zemi funkci strážce zákona. Přeci jen vykonává pochůzky, uděluje pokuty a setkává se s nejrůznějšími lidmi, u kterých by mohl rozhodovat nikoli podle litery vyhlášek a zákona, ale podle barvy pleti nebo náboženského vyznání. Z banální pouliční rvačky nebo zahození papírku na zem by se u Roma nebo muslima mohla celá kauza přeměnit vlivem xenofobie v neexistující trestný čin. Rasisté by takové funkce zastávat neměli a je občanskou povinností každého z nás na takovou skutečnost upozornit nadřízený orgán strážníka.

Se shodou okolností ve stejnou dobu Pavel Janouš kandidoval za ultrapravicové Občanské konzervativce na Praze 11, za které nevlasatý muž požadoval psí loučky pro hafíky Pražanů. Vojáky, policisty, hasiče a ostatní složky záchranného sboru vnímal podivný služebník zákona jako poslání a v předvolební kampani vystupoval jako milovník psů, zatímco nadále pokračoval ve své niterné akci počítačového sepisování pocitů rasisty.

Městská policie reagovala na dotaz serveru Hrebenar.eu velmi rychle. Nejspíš samo vedení policie pochopilo, že takový strážník je pouze říkání si o průšvih. 16.9. 2014 vedoucí oddělení a stížností Městské pole hl. m. Prahy oznamuje zaslaným emailem, že stížnost na strážníka byla postoupena příslušné inspekci, která celý případ prošetří a případně bude dále jednat podle zákona. Jak se zdá, Pavel Janouš zcela správně doplatí na své xenofobní mámení na sociálních sítích, které si jen tak bez jakýchkoli obav zveřejňoval ve veřejných statusech, které si mohl přečíst kdokoli. Zřejmě si byl novinový hrdina až příliš jistý svou pozicí. O několik dní později, 24. září 2014, redakce Hrebenar.eu obdržela další informaci o vývoji případu. Věc byla předána Policii ČR a bude ji prošetřovat kriminálka.

janous_policie

Xenofobně naladěný strážník bude za svůj rasismus, nenávist a zneužití pravomocí prošetřován kriminálkou a tím celý případ pro server Hrebear.eu končí. Důkazy byly natolik jasné, že bylo více než pravděpodobné, že Pavel Janouš u městské policie končí. A tak se také soudě podle zaměstnavatele uvedeného na profilu Janouše stalo. Rasista, který nikdy neměl být u policie, tam jednoduše není. A tak to má být. Takoví lidé skutečně nemají co pohledávat  bezpečnostních složek. Jenom je zvláštní, že sítem testů a pohovorů prošel rasista……to psycholog neodhalil Janoušovo vnitřní rozpoložení?

janous_aaa
Zdroj: Facebook Pavla Janouše

Podstav u měšťáků nejspíš oslepuje bezpečnostní zátku zabraňující xenofobně naladěným uchazečům sloužit v uniformě policisty. To je velmi nebezpečné, protože policie se nemůže spoléhat pouze na to, že občané nahlásí rasistického muže zákona už jen z toho důvodu, že se mnoho lidí policistu nahlásit bojí. Z rasisty s vysílačkou na klopě se stal rasista taxikář u AAA radiotaxi. Sveze tento pražský taxikář Roma nebo muslima?

4. listopadu 2014 Pavel Janouš neodolal mámení bílého delíria tremens a poctil redakci serveru Hrebenar.eu soukromou zprávou

janous_zprava

 

Je krásné, že se sesazený strážník a neúspěšný kandidát do voleb vyznal k lásce k zimním dnům. Alespoň po dlouhých zimních večerech může přemýšlet, proč přišel o dobře placené místo městského policisty. Bohužel, holohlavý rasista se nepoučil a na svém facebookovém profilu nadále rasizuje na téma ultranacionalismu, anticikanismu a dalších ismů a frustrací, ve který se veřejně coby taxikář vyznává.