Ministři pro lidská práva ukázali v Partii smysl pro populismus

Nedělní Partie se věnovala diskusi dvou ministrů pro lidská práva. S blížícím se 25letým výročím sametové revoluce Jiří Dienstber s Džamilou Stehlíkovou filozofovali nad vývojem lidských práv. Vyprávělo se o Duchcově, Zemanově přístupu k Číně, dokonce přišel čas na několik slov o majdanu, kdy exministryně za lidská práva coby členky skomírajícího LESu hovořila o banderovcích na barikádách zdevastovaného Kyjeva  jako o chudácích bojujících za demokracii na Ukrajině. Lidská práva dostala v přímém přenosu přes ústa. Populismus si podával ruku ak z Dienstbierovy , tak ze Stehlikové strany. Oba dva ukázali, že jim nejde o lidská práva, ale o politikaření, ve kterém musí příklon k porušování lidsých práv vypadat jako jejich dodržování. 

Rusofobka s účelovým demagogem jedním šmahem poškodili, nebo možná spíš personifikovali polistopadový vývoj České republiky, kdy se mlčí o rasistech ve straně často napojených na neonacistické organizace, protože vyprávět o těchto lidech není kvůli politikaření košér. ČSSD má podle slov současného ministra v základu obsažený smysl pro lidská ……škoda jen, že všichni ve straně vědí o aktivitách krajského zastupitele Foldyny, který se bez obtíží stýká s exponenty Evropského hnutí solidarity, zatímco po boku se srbskými neonacisty ze Srbské radikální strany demonstruje za to, aby Kosovo zůstalo srbské.

Sociální demokraté balancují na populismu a mediálně ze sebe dělají něco, co vůbec nejsou. Mlčí o tom, že růžoví zastupitelé v severočeském Duchcově dávno spolupracují s členy DSSS a nechali si o nich diktovat, ak mají vypadat městské vyhlášky. Před televizními kamerami tak ze sebe dělají vrcholní představitelé ČSSD překvapené “idioty”, i když velmi dobře vědí, o veškerém dění, které v diskusních pořadech komentují.

Džamila Stehlíková je členkou rusofobní, probanderovské strany, a proto má morální kvality pro to, aby hovořila o vývoji lidských práv? Mlhavé, podzimní nedělní odpoledne přináší do obýváků kousek trpké reality, kdy je demagog a populista nazýván ochráncem lidských práv. Nejdůležitější je vytvářet nic neřešící politiku, v uzavřených expertních skupinkách na Ministerstvu sociálních věcí připravovat předpisy pro sociálmí bydlení přesně tak, aby se jednání zúčastnila rasizující zastupitelstva jednotlivých měst, kdy je důležité ušít kabátek přesně pole toho, aby sociálně slabí neotravovali a zároveň si na své přišly nevládky při budování bydlení pro ty nejchudší.

Česká republika se nadále po 25 letech staví k lidským právům jako k problematice pro forma. Něco se vytvoří, připraví se půda pro umlčení mezinárodních organizací aby se daleko za humny Česka nevykládalo o obyvatelích jedné středoevropské zemičky jako o rasistech. Kanada z obchodního důvodu Českou republiku vyškrtne ze seznamu zemí porušujících lidská práva……takže si v klidu můžeme hrát na jejich překotné dodržitele. Nejhorší na tom je, že na hru politiků přistupují také média která dokreslují populismus do většího levelu. Nepřipomenou politikům, že ten konkrétní stranický kolega ministra dělá podobné věci jako ti, které nyní ministr právem kritizuje.

Jak dlouho bude ještě trvat, než bude populismus sražen na kolena?