Duchcovská koalice DSSS, KSČM a ČSSD ukazuje na programovou shodu v rasismu

Penetrace rasismem a ultrapravicovou politikou je v Duchcově velmi vysoká, je to patrné také na politické situaci, kdy Dělnická strana sociální spravedlnosti s komunisty a sociálními demokraty vytvořila koalici. Bohuslav Sobotka se v médiích zlobí, zatímco košilatě zapomíná na přimhouřené oči, když socanský zastupitel spolu s komunisty a ODS vytvářel vyhlášku ostrakizující Romy ve městě. Rasismus se v severočeském městečku těší dobrému zdraví a vůbec nezáleží na tom, jestli předluženec a podvodník bude zastupitelem na radnici. Pánové z protiromských pochodů mají tak jako tak velmi významný vliv na chodu města.

Ten, kdo neví vůbec nic o dění v Duchcově, diví se jako malé dítě společně s předsedou ČSSD, ale ti ostatní si pouze zaťukají na čelo, protože se děje přesně to, co všichni očekávali. Dlouhé námluvy, souznění nad xenofobií……to všechno naznačovalo události budoucích dní. V povolební rvačce o sesličky na radnici se na první signální rozešli Jitka Bártová i Hapštáková s “kluky” z DSSS, aby následně hodná starostka s perspektivními vklady do budoucnosti zůstala pro předlužence a podvodníka Jindřicha “Pinďu” Svobodu a jeho dělníky babiznou, s níž je pod úroveň průměrného ultrapravičáka vést biď jen formální rozhovor. Láska z pasáže tolerující útoky vůči romské minoritě zažila nemilosrdný Ragnarok, ve kterém přerostlí trolové s oblibou v Thor Steinar sehrávají pomyslnou rafičku na misce vah.

Duchcovská pobočka dělníků měla jednoduchý plán. Pokud volby nevyhrají, vyvolají ve městě nepokoje, pomocí nichž by se musely vyhlásit nové volby. “Buď uspějeme, nebo uděláme všechno pro to, aby se události otočily ve prospěch DSSS”. Členové Vandasovy partičky xenofobů se osobně znají s komunisty, sociálními demokraty i  dalšími politiky ve městě. Podle informací získaných od místních obyvatel, se amatérský dýdžej postávající v čele místních nesnášenlivců s protagonisty uzavřené koalice dávno předávno scházel nad pivíčkem, kde se tenkrát ještě neradniční partaj protiromských pochodů zapojovala neoficiálně do návrhů vyhlášek podávaných zvolenými zastupiteli města.

Dokud se “bratříčkování” s neonacisty odehrává na regionální úrovni a nezasahuje až do daleké Prahy, je všechno v pořádku, protože jednotliví zastupitelé jsou “jenom lidé” a mají právo prosazovat politiku s kým chtějí. Jakmile se ale duchcovská pobočka ČSSD sčuchne v koalici a není možné vymlouvat se na osobní preference politika, přichází na pořad příštích dní přemýšlení o zrušení duchcovské pobočky ČSSD. Ať se politici z Lidového domu tváří jak chtějí, kaňka na socanské cti ulpěla dávno s prvními sedánky s představiteli DSSS.

Programy, politické plány komunistů v Duchcově se velmi blízko kryjí s nápady Vandasových lidí. Proto není divu, že třešničkový místostarosta Strohmeier nevidí v uzavřené koalici sebemenší problém. Je to pragmatické……proto nikdo nemá právo otáčet se za rozhodnutími politiků, protože jinak by komunisté vypadli ze škatulat hejbejte se. Mimochodem, byli to komunisté se starostkou a zastupiteli z ODS, kdo jako první ve vyhláškách Duchcova rozdělovali spoluobčany na dvě kategorie a spoluvytvářeli tak atmosféru nesnášenlivosti, kdy zastupitelé více pracují pro majoritu, zatímco zvesela dopomohou vyhláškami místnímu podnikateli ke skoupení obecního bytového fondu. Agentura pro sociální začleňování se vůči takovému postupu ohradila, proto Jitka Bártová ukončila s Agenturou další spolupráci, aby následně mohla s postupem času aplikovat v rozporu s principy demokratického státu principy nulové tolerance, s pomocí níž docházelo k šikanóznímu obtěžování romských spoluobčanů.

Koalice ČSSD, KSČM s DSSS zajistí v městské radě 9 potecionálních hlasů, kdy se všechny tři subjekty dohodnou na spolupráci, toleranci stranických nápadů, což ve svém důsledku přinese ještě větší podporu xenofobně a nedemokraticky laděných návrhů, o kterých budou koaličníci hlasovat spolu s Šancí pro Duchcov, TOP 09, ODS a Duchcov – město rovnost.

Až zmizí emoce, “kluci” se opět dají do hovoru s Jitkou Bártovou, se kterou následně mohou pokračovat v započaté dílu z neoficiálního fóra na Facebooku.