Exstarosta New Yorku, Rudy Giuliani, má skutečně podivné představy o policii

Bývalý starosta New Yorku, Rudy Giuliani, má skutečně podivné představy o policii. V rozhovoru na americkém televizním kanálu NBC News v pořadu Sunday Morning uvedl, že policisté jsou tady od toho, aby zabraňovali černochům zabíjet ostatní. Myslel to médii heroizovaný politik vážně? Události z 11. září vytvořily neexistujícího hrdinu, jež následně není nikým jiným, než dalším xenofobním politikem v řadě. Rasismus z americké společnosti nevymizel. Zrcadlí se v nejrůznějších událostech, ve kterých jsou lidé posuzováni podle barvy kůže a nikoli podle činů, kterých se dopustili. Americká společnost by se měla zamyslet, zda soudy jsou skutečně nezávislé, zda policie slouží demokracii, nebo choutkám jednotlivých xenofobů v uniformě.

Dcera Martina Luthera Kinga měla pravdu, když upozorňovala na nebezpečí rasismu, který stále častěji ohrožuje demokracii v zemi sochy Svobody. Není možné, aby zodpovědné osoby veřejně před miliony diváků bez ostychu omlouvaly white trash chování ochránců zákona. Rasisté do služeb policie jednoduše nepatří nikde na světě. Pokud takový jedinec přemýšlející o nedotčenosti běloby prochází ulicemi, cíleně si za své oběti vybírá odlišné spoluobčany, aby si na nich vybil všechny své nedostatky. To je také jeden z důvodů, proč nejen američtí policajti, překračují své pravomoci.

Je veřejným tajemstvím, že v české policii i armádě slouží rasisté toho největšího zrna, protože armáda, městská police, někdy i ta státní, “odflákne” z důvodu nedostatku personálu psychologické testy. Vysoce postavený úředník, politik by pokaždé měl odmítnout jakékoli nestandardní chování uniformovaného, státem nebo městem zaměstnávaného člověka. Bohužel, Rudy Giuliani, se v rozhovoru nezaměřil na nepřiměřené chování a zneužívání pravomocí policistů, kteří posléze kvůli nenávisti přizabijí člověka.

Zpočátku Giuliani začal v ranní show obhajovat porotce, kteří se toto pondělí budou rozhodovat, zda existují důvody k obžalobě policisty Darrena Wilsona, jež v americkém Fergusonu v srpnu tohoto roku zabil neozbrojeného osmnáctiletého mladíka Michaela Browna. Kupodivu, justice nebude vynášet rozsudek o vině nebo nevině střílejícího muže v uniformě…….to bude následovat až v dalším kole soudniček…….chovala by se justice stejně, pokud by šlo o zastřeleného bělocha?

Další host účastnící se diskuse, profesor Georgetownské univerzity Michael Eric Dyson, zcela správně hájil demonstranty, jež se bouřili na ulicích vůči chování strážců zákona. Počáteční rozpor v názorech vyvolal vášnivou diskusi, v níž exstarosta New Yorku začal hořekovat nad trestným činy Afroameričnanů, jako kdyby se vrátil ze zasedání Ku-Klux-Klanu. Opravdu chyběla jen bílá kápě a bylo by to dokonale white trash. Přesně tak, jak to milují všichni fanoušci otrokářství a kulturního šovinismu. Nejvíc “černých” bylo podle Giulianiho slovníku zabito ostatními “černými”, tak proč se rozčilovat nad endemickými případy, ve kterých umírali nevinní Afroameričané, že?

 Faktem je, že je to veliké zklamání, že jste nehovořili o tom, že 93 “černých” v Americe je zabito jinými “černými”. 

……..

“A co když je chudé černé dítě zabito jiným černý dítětem? Proč kvůli tomu neprotestujete? “

Zdroj: slova  Rudy Giulianiho v NBC

Michael Eric Dyson politikovi bez obtíží kontroval fakty: “Černoši, kteří zabijí ostatní černochy jdou do vězení. Běloši, kteří jsou policisty a kteří zabijí černochy, nejdou do vězení“. Rasistický oblíbenec davů jednoduše ignoruje fakta a chová se ve svých slovech jako nějaký agroskin z hospůdky na rohu. Jak se zdá, rasisté napříč světem argumentují a hovoří stejně, naprosto stejným slovníkem. Hledají vinu v odpůrcích rasismu, protože těmi správňáky v mysli bílého pomýlence zůstávají rasisté. Možná by nejradši překotně vybílený politik vymazal Martina Luther Kinga a jeho odkaz z mysli všech Američanů.

Spravedlnost neměří všem stejně a je to stále více vidět. Bílý supremacismus nechcípnul, stále žije a Giulianiho slova jsou toho důkazem. Vystoupení oblíbence, o němž se uvažovalo jako o budoucím americkém prezidentu, vyvolalo zaslouženou vlnu opovržení. Spoust lidí dalo najevo svůj nesouhlas, své zklamání nad chováním někoho, jehož ještě nedávno pokládali za symbol andělské bytosti. Přesně takoví lidé jako je Guiliani a další, jsou největší vráskou na tváři moderní Ameriky, protože ji ideově navracejí do dávno zapomenutých let apartheidu, kdy se Afroameričané museli hrbit v otrocké poníženosti před bílým pánem tvorstva.

Takové chování musí společnost odmítat, rasistické policisty vysvlékat z uniforem, xenofobním politikům nedat příležitost k jejich duševním perverzím. To platí jak pro zemi za oceánem, tak pro maličké Česko.