Kyjevem v marši slávy pochodovali banderovci

Dnes,14. října 2014, v kyjevských ulicích rok co rok probíhá Pochod slávy UPA. Banderovci se shromáždí, aby společně zavzpomínali na další výročí založení Ukrajinské povstalecké armády, jež během Druhé světové války proslula hlavně spoluprací s esesáky pod vedením Štěpána Bandery, jehož osobu se představitelé ukrajinské vlády snaží glorifikovat do síně slávy národních umělců.

Je tomu 72 let, co vrazi s kulomety v rukou povraždili tisíce Židů v Bělorusku, Polsku i Sovětském svazu. TOP09 jako hlavní podpůrce ukrajinských nacionalistů v Čechách využil protikomunistického i protiruského postoje banderovců ke své předvolební agitaci. Co na tom, že knížepán i Štětina s Bursíkem navrchu podporoval ideové pokračovatele vrahů Volyňských Čechů. Na ty si stejně sklerotizující národ nevzpomene. Stačí poukázat na letáčcích sovětské tanky, sovětské vojáky a většina lidí pocítí v pochodech mysli zahnívající pachuť národní pokory, kdy soudruzi pozvali okupanty, proti nimž se nyní udatní politici politicky postavili.

TOP09 sehrála trapnohru užitečných idiotů, když si de facto pod stranickou neoficiální záštitu vzala konání pražských majdanů, na kterých se to ukrajinskými neonacisty jenom hemží. Uctívání památky Nebeské setniny v pražské proluce, to byla doslova ukázka politické sklerózy, kdy Karel Schwarzenberg postával poblíž banderovce, jedné z nejvýše postavených osob antisemitské a neonacisticky orientující se politické strany Svoboda.  Holohlavec, odmítající míšení ras, glorifikující Hitlerovy ideály postával pár metrů od českého poslance a média nehnula ani brvou, protože mediální masáž vytvářela a stále vytváří pod taktovkou TOP09 a dalších nevládních organizací z majdanistů neškodné studentíky požadující demokracii v ulicích.

Politická propagace získává navrch. Je to vidět také na prestižní fotografické soutěži Czech Press Photo. Rukopis Hudečka dotvářený TOP09 je patrný na výtězných snímcích. Vyhrály fotografie majdanu. Samozřejmě, události v nedaleké Ukrajině nejvíce ovlivňovaly dění v Česku. Posílaly ukrajinské neonacisty do nemocnic, ukrajinští nacionálové si zakládali občanská sdružení a pořádali také pod Koněm  nejrůznější shromáždění. Prapory Pravého sektoru, banderovců se to jenom hemžilo. Jenže to není ten hlavní důvod, proč zvítězily přesně majdanovsky laděné fotky. Czech Press Photo přispělo  rozšiřování pohádek o účastnících majdanu, kdy pozorovatel neuvidí na barikádách  zápalné lahve, pušky, sekyry nebo basebalové pálky. Podle štětinovského koloritu má společnost ve fotografické soutěži uvidět to, co celou dobu propaguje Hudečkova strana.

Marš slávy v Kyjevě by se TOPce zcela určitě líbil. Je tomu dávno, co stařík s metály na hrudi házel volyňské dívky do studní, nebo se v kolečku podílel na znásilňování ženských obyvatelek přepadené vísky. Hlavními organizátory byla Tajnibokova Svoboda, jež se po celá léta snaží přesunout ukrajinský fašismus z okraje společnosti do jejího středu. Modrožluté prapory byly následované rudočernou vlajkou banderovců.

kyjev

Fašistický hrdina, nad jehož památkou se kdysi u knihy rozplýval europoslanec Štětina, v podzimních dnech pochodování představoval nadpozemského hrdinu. V blízkosti parlamentu demonstranti vykřikovali svoje požadavky na zákaz ukrajinských komunistů. V šiku nedemokracie, jež uchvátila souseda Slováků do svých pařátů, nyní osobnosti nenávidění vypisující dříve urážky v Ternopilské gazetě vůči místním černochům, pochodují ulicemi se svými požadavky diktatury, kdy mají právo veřejného projevu pouze ti, jež nejsou negativně naladěni vůči banderovcům, Banderovi i  Šuchevychovi.

kyjev2

Zakažte komunisty, protože si to banda milovníků neonáckovských pohrobů přeje. K čertu s demokracií a právem na spolupodílení se na režimu v případě úspěch ve volbách. Nyní Evropou a světem podporovaní náckoidové diktují a pokud nikdo diktát v marši nevyslechne, klidně se může opakovat volné pokračování majdanů, které bude opět přeplněné násilím eskalujícím v torzo lidské pochodně marně hledající pomoc od nacizujících holobrádků. Dnešní marš požadoval také uznání veteránů UPY jako bojovníky usilující o svobodu Ukrajiny.

Ale o jakou svobodu šlo?

10. února 1940 se Organizace ukrajinských nacionalistů v Krakově rozdělila do dvou frakcí – jednu vedl Štepán Bandera a druhou Andrij Melnyk . Roman Šuchevyč se stal členem revoluční velitelství Bandery a také v “trikotu” banderovců jako kolaborant spolupracoval s německými nacisty.  Stepan Bandera uspořádala schůzky s hlavami německé inteligence ve snaze vytvořit dva vojenské prapory ” Nachtigall “a” Roland . 25.února 1941 vedoucí Abwehru Wilhelm Franz Canaris schválil vznik “ukrajinské legie” pod německým velením. Celkově  celá legie sčítala 800 osob. Šuchevyč se stal velitelem  nově vytvořené legie. Na jaře 1941 Legie byl reorganizována do 3 jednotek: prapor Nachtigall  ,  prapor Roland , třetí byl okamžitě odeslán do Sovětského svazu k provádění sabotáží na Rudé armádě. Vědci se domnívají, že masakr Židů ve Lvově byl v režii praporu Nachtigall. Tehdy v roce 1941 bylo povražděno na 4000 Židů.V listopadu 1941 byly ukrajinské legie  reorganizovány do 201. Schutzmannschaft praporu . Prapor sčítal 650 osob a každý člen praporu byl najímán na jeden rok.  Roman Šuchevych byl zástupcem velitele, praporu velel Jevhen Pobihušchyj. 201. Schutzmannschaft prapor sloužil v Bělorusku, kde zabíjel tamější partyzány a místní Židy.

Je snad vraždění Židů, Volyňských Čechů nějakým projevem svobody? Je snad vraždění civilistů z Polska a Sovětského svazuprojevem svobody? Obrovský prapor banderovců nebo ultranacionálního Pravého sektoru není ničím tradičně ukrajinským. To se pouze vrazi minulosti i současnosti pokoušejí překreslovat národní dějiny ve svůj prospěch. Tři sta lidí ukázalo oddanost k banderovcům. Možná mezi nimi byli také výrostci, kteří ještě před pár týdny obsazovali na příkaz Svobody a Pravého sektoru vládní budovy za pomoci molotovů, sekyr i ukradených střelných zbraní, s nimiž stříleli proti zasahujícím policistům.

Extrémisté ze Svobody velmi dobře vědí, že nastal čas kout železo dokud je žhavé. Skrze spojence a své lidi ve vládě může přispět antisemitismem prosáklá partaj prosazení oficiálního zániku zbytků demokracie pod kuratelou pochodářů.