Kandidát za Ano, Lukáš Král, neodsoudil rasistické příspěvky a údajně se o Romech vyjadřoval již dříve s rasovým podtextem

Lukáš Král, kandidát za stranu Ano v Ostravě nejdříve rasizoval na Facebooku, aby následně po zásahu vedení strany musel vytvořenou skupinu a následně příspěvky na své zdi smazat. Jak se zdá, zdravotně postižený pan Král neumí být politikem a neustále dává najevo svou toleranci  rasismu, kdy xenofobně dělí Romy na skupiny, aníž by si uvědomil, že hrubiáni i raubíři jsou jak mezi Romy, tak mezi majoritou. Politik by si měl uvědomit, že je především politikem, a nikoli “joudou” v hospůdce čtvrté kategorie debatujícím nad tuplákem zlatavého moku. Má jako veřejně činná a veřejně známá osoba morální zodpovědnost chovat se v souladu s dobrými mravy, měl by dodržovat zákony  předpisy…….

Na Západě je zvykem, že se politik stává vzorem. Může být Lukáš Král, coby kandidát do komunálek, opravdu pro slušné spoluobčany nějakým vzorem? Rozděluje spoluobčany, vytváří svým příspěvky rasovou nesnášenlivost a navíc na smazané skupině zveřejnil fotografii domnělého pachatele, což je v rozporu se zákonem. Dále se jako politik neohradil vůči rasistickým příspěvků na své facebookové zdi. Podívejte se, jak kandidát strany ANO na místečko na ostravské radnici komunikuje. Lukáš Král neodsoudil silně rasistické příspěvky a celou debatu Lukáš Král po rasisticky zabarveném upozornění jednoho z diskutujících smazal:

Lukáš Král
12 hod ·
I když stále od včerejška vidím rudě (cca jako terminátor) uvědomuji si dvě věci:
– nebudu se NIKDY omezovat v tom co dělám a také co říkám. X lidí mi dávalo rady, ať už nikdy nevytahuji na veřejnosti telefon. I kdyby ten telefon mi měl být 5x ukraden a 5x jsem si měl ledovat hlavu, tak říkám jasné NE. Rozhodl jsem se před několika lety být bojovník ve všem, co dělám a ani strach, který od včera mám, to nezmění. A zastrašování skrz podnikání a politiku? Ubohé. Já jsem člověk, ne robot.
– navíc si ještě více než předtím uvědomuji, že romské etnikum je rozděleno na tři skupiny. Ta slušná, která odsuzuje tento čin, stejně jako já a mí blízcí. Pak největší skupinu, podle mě, tvoří romové, kteří jsou problematičtí jen kvůli svému okolí a kteří můžou v budoucnu být “normální”, když se jim podá pomocná ruka. No a pak tu je poslední skupina, a stejně jako u násilníků jiné barvy kůže, jde vidět nejvíce. Jsou to přesně takoví hajzli, jako ten ze včera a jeho rodinka (která v tom jela s ním). A proti těm nelze mít lítost, naivitu ani pochopení.

Komentáře k příspěvku Lukáše Krále:

To se líbí 46 uživatelům.
Jakub Vank  Drž se, zcela stojím při tvém rozhodnutí!
12 hod · To se mi líbí · 3

La Fée Ja bych je vsechny hodila do plynu,jsou to jen krysy,ktere vysavaji soc.davky a robit nikdy nemusi. Bohuzel,my jsme uz mensina,ne oni…
12 hod · To se mi líbí · 3

Lucie Kurfürstová Peroutková V jaké společnosti to žijem? Možná už za 10 let vyjdeme z domu a odevzdáme vše co máme včetně klíčů od auta (které budeme ještě 10 let splácet) nějakému hajzlovi, jen proto by nám nebodl nůž do břicha. A všichni víme proč to dělají.. protože můžou!
12 hod · To se mi líbí · 3

Artemis Dien Larytova Co se ti stalo
11 hod · To se mi líbí

Lucyna Tóthová To je hroznee! Prosim kdyz jsi “verejne znama” osoba,snaz se je vyhnat,znicit,cokoliv… na to se neda divat jak je ten nas stat vyzivuje a podporuje
11 hod · To se mi líbí · 8

Ondřej Vývoda přijatelnější příspěvek od politika oproti tomu včerejšímu…
11 hod · To se mi líbí · 2

Michal Pospiech Lukáši, můžu se zeptat z jakého důvodu je smazané všechno co bylo okolo tohoto tvého případu? (stránka, příspěvek ze včerejška) Jinak samozřejmě je mi líto co se přihodilo a přeji brzké plné uzdravení.
10 hod · Už se mi to nelíbí · 3

Martin Grobe zmrdi, sekat ruce a byl by klid!
7 hod · To se mi líbí · 1

Jirka Hrebenar Lukáší Králi vy tady necháte na své zdi rasisticé komentáře bez reakce? Znamená to, že s nimi souhlasíte? Viz. komentář: ” La Fée Ja bych je vsechny hodila do plynu,jsou to jen krysy,ktere vysavaji soc.davky a robit nikdy nemusi. Bohuzel,my jsme uz mensina,ne oni…”
Jako politik byste se měl odmítavě postavit takovým komentářům
3 hod · Už se mi to nelíbí · 2

Renáta Rose Tomalová Každý snad může říct svůj názor, ať je jakýkoli. Mazat ho je stejné, jako když kdysi byla na všem recenze… žijeme v jiné době.
3 hod · To se mi líbí · 3

Jiří Kříšťala Jirka Hrebenar: Takze kdybyste napsal vy nejaky komentar a byl byste politik a napsalo vam na nej 100 000 lidi rasisticky komentar ci jinak nevhodny komentar, tak vy napisete 100 000 odpovedi ze s tim nesouhlasite, nebo byste se k tomu100 000x odmitave postavil? nechapu absolutne co to ma znamenat. Lukas je predevsim clovek. Vy tak naopak nevypadate, kdyz vas zajima tohle a ne jeho zdravi
2 hod · To se mi líbí · 2

Tomáš Kapler Tentokrát tě Lukáš Král musím pochválit, výrazný pozitivní posun oproti včerejší argumentaci. Jinak bych to ale přeci jen upravil.
Do těchto 3 skupin můžeš rozdělit jakékoliv etnikum, jen v tom romském bude 2. a 3. výrazně větší. A navíc i ta 3. je vlastně jen dlouholetým důsledkem bytí v té druhé.
Jak už jsem psal včera, nerozdělujme lidi na romy/neromy, ale na zločince a nezločince (či v tém případě ještě napravitelné/nenapravitelné). To jakou má kdo barvu pleti jej nijak nezařazuje do té či druhé druhé skupiny.
To co někoho zařazuje do druhé skupiny je sociální zázemí a výchova. Když bude sněhobílý ariec vyrůstat v ghetu v rodině několika generací nevzdělaných zločinců, kteří jej odmala vychovávají po svém, bude z něj opět nejspíš nevzdělaný zločinec žijící v ghetu.
Takže nebojujme s rasou, bojujme s tím nevhodným sociálním zázemím a výchovou. Ty jsou tou pravou příčinou, tam je zakopaný pes a tam je také řešení
A to řešení není rychlé a projeví se nejdřív za jednu generaci, takže minimálně 20 let to budou na první pohled nevýhodné investice. Ale jsou to investice do budoucna – když teď budeme investovat (především čas) do dětí ze sociálně vyloučených a jinak problematických skupin, tak za 20 let z nich budou s velkou pravděpodobností přispěvatelé do státní kasy, nikoliv paraziti a zločinci a jejich děti za dalších 20-30 let už budou dospělé a budou vychovávat bez potřeby další pomoci a samy budou funkčním jádrem, které bude ovlivňovat i ty ostatní.
A zároveň je třeba se zaměřit i na jejich rodiny, pomoci s jejich uplatněním, moci s řešením jejich problémů, které se na ně často nabalují a které pak mají nutně nežádoucí důsledky.
1 hod · Upraveno · To se mi líbí · 1

Jirka Hrebenar Jiří Křišťala především Lukáš Král je osobou veřejně známou, kandiduje a tudíž má také zodpovědnost co má nebo nemá na své zdi. Má si nastavit taková opatření, aby mohl zabránit takovým excesům. Je politikem v demokratické zemi a podle toho se musí chovat.
1 hod · Už se mi to nelíbí · 3

Jirka Hrebenar Renáta Rose Tomalová každý nemá právo, pokud jeho komentář je rasistický, případně za hranou zákona. Takový komentář by měl být mazán případně jasně odmítnut
1 hod · Už se mi to nelíbí · 2

Jirka Hrebenar Je jasné, že vystupování Lukáše Krále, jež ukázal včera, a které bylo díky zásahu vedení strany vymazané, přiláká mnoho podivných individuí s rasistickým smýšlením. Zcela jistě si včera udělal mnoho přátel a voličů s vnímáním světa o bílé rase a zlých Romech……….myslím si, že pan Král svým jednáním pouze dokazuje svůj smysl pro rasistické smýšlení a ve své podstatě porušuje dobré jméno své strany. To si neuvědomuje, že svým přístupem může velmi významně poškodit komunální kampaň strany ANO?
1 hod · Už se mi to nelíbí · 1

Lukáš Král Jiří, jediný kdo tady škodí, jste Vy svými konspiračními teoriemi.
Nějaké protiromské protesty by ani nenapadly extremisty, kteří zde komentují…. Za to Vás ano. Prosím, nesnažte se mi vnutit Vaše teorie za každou cenu. Děkuji.
1 hod · To se mi líbí · 1

Robert Dano Teorie tu pisete Vy Lukasi jeste vcera jste psal o cikanech a dnes uz Romove,ktere chcete delit do nejakych kategorii ? Je zajimave ,ze ani jedny noviny o tom cinu nepisi ,dale nesouhlasi cas a udani kde se rozchazi cas skutku a nahlaseni policii ,takze budu se jen opakovat co jsem psal vcera jestli se ten skutek opravdu stal pachatel (at je cerny nebo bily ) si zaslouzi trest a nejake rozepisovani nebo vydavani stranek je ubohost
1 hod · Už se mi to nelíbí · 2

Bozena Buryanska Lukas Kral …… byt Vama tak se nad sebou sakramentsky rozmyslim co kde propaguji , jako politik by jste to mel vedet , nebo snad ne ???
1 hod · To se mi líbí · 2

Jirka Hrebenar Lukáš Král ta především jste tu rasisticky psal vy. Jako politik máte zodpovědnost a nesmíte si dovolit to, co zde prezentujete. Především tí poškozujete vaši politickou stranu a navíc živíte rasismus svým jednáním. Mám už jisté zkušenosti a vím, kam svou aktivitou směřujete.Také byste jako politik měl vědět, že zveřejňování fotek a označování někoho jako viníka je trestné, zároveň s uvědomte, že nejste politikem někde na Východě, ale v České republice, kde politik musí ctít pravidla demokracie. Pokud to nechápete, poté nemáte v politice co dělat.
58 min · Už se mi to nelíbí · 2

Lukáš Král Nejsem ještě žádný politik a včera a vlastně i dnes se cítím jen jako nasraný občan, kterému jde o spravedlnost a hlavně o to, aby se tento čin neopakoval…. S tímhle máte problém?
54 min · To se mi líbí

Bozena Buryanska Presne Jirka Hrebenar takove politiky v Ceske Republice nechceme !
53 min · To se mi líbí · 1

Robert Dano Stim samozrejme problemi nemam ,ale stim ze jste vcera hazel vsechny do jedneho pytle ,tady preci nemuze byt o kolektivny vine ani pochyb ,nebo ano ?
51 min · Už se mi to nelíbí · 1

Bozena Buryanska Lukas Kral My jsme take nasrani obcane ktere Vy sam delite do 3 skupin !!!!
51 min · To se mi líbí

Jirka Hrebenar Lukáši Králi, pokud kandidujete, jste politikem a nemáte právo chovat se jako naštvaný občan.Jinak synonyma “naštvaný občan” často nahrazují slovo rasista, je to podobné jako “slušný občan”. Mám problém s vaším rasizováním, rasistickým vystupováním. Pokud se trestný čin skutečně stal, máte právo využít zákonných prostředků k dořešení případu. Jako politik máte povinnost ctít morálku
49 min · Už se mi to nelíbí · 1

Lukáš Král Věřím, že nepatříte mezi násilné romy a naopak se snažíte vyvinout maximální energii na takové, aby se změnili k lepšímu. Já zase jako vozíčkář se dlouhodobě snažím motivovat líné invalidy k práci a nesedění doma na zadku. Každý by měl ve své komunitě dělat maximum pro její změnu k lepšímu.
A to, že některé invalidy kritizuji a zoufám si nad tím, že rezignovali nad běžným životem není aktuální výmluva. Já jsem kritický ke všem sociálně vyloučeným skupinám.
Protože když se chce, jde všechno…
45 min · To se mi líbí · 1

Mada Kitšilvap ja jsem naštvaný občan…..ale i slušný občan…a buď si budem hrát na to že system funguje a budem s klidnou hlavou řešit problémy a vše pujde v notách jako do teď,nebo se hold někdo nasere a něco udělá i kdyby to mělo být jen slovně….
44 min · To se mi líbí · 3

Mada Kitšilvap dělat že je to normalní už nemá cenu…..
44 min · To se mi líbí

Honza Lukáši, nechci se ti do tvého PR montovat, ale ukaž mi zdravého člověka, který po napadení kýmkoliv založí FB stránku aby si ventiloval svoje názory? Proč jsi o Romech nezaložil nic dříve, ale až po té, co se ti údajně něco stalo? Typický příklad politika, dokud se ho něco netýká – jako by to nebylo. Ale nedej bože že mu někdo sáhne na knírek… (viz David Rath a jeho kampaň proti stavu věznic)
42 min · Už se mi to nelíbí · 2

Bozena Buryanska Mada : Ja jsem take nastvany obcan ale i slusny obcan , ale Narod nedelim do 3 skupin ,
40 min · To se mi líbí

Matěj Krejčíř Tady není o čem moralizovat. Očividně se jedná o zmrda, který si nezaslouží nic jiného, než pořádný trest. Kurvou očividně je a kurvou zůstane. Doufám, že si půjde sednout na pořádně dlouho dobu.
40 min · To se mi líbí

Jirka Hrebenar Lukáši Králi jsem také vozíčkář, myslíte si, že rasismem se něco změní lepšímu a sám dobře víte, že problematika sociálně vyloučených kapacit je velmi složitá a není jednobarevná tak, jak ji vidíte. Dělit Romy na násilné a ty ostatní je hloupé a rasistické, protože může být násilný i majoritář. Proč jste zakládal stránku zaměřenou na Romy před volbami, proč si vytváříte PR zrovna na nich?
38 min · Už se mi to nelíbí · 1

Jirka Hrebenar Navíc, žádná média nikde nepíší o vašem případu. Stal se vůbec? Nešel jste vypočítavě na policii nahlásit neexistující případ?
36 min · Už se mi to nelíbí · 1

Bozena Buryanska Honza…… a presne o toto tu slo !!!
36 min · Upraveno · To se mi líbí · 1

Jan Kaděra Lukáši, čin je trestuhodný jako jakýkoli jiný, nicméně si všímám jedné věci a sice tvého martyrského jednání. Není to poprvé, kdy se docela neblaze vyjadřuješ o romech. Moji babičku okradli 3x a 2x ti samí, v bohumíně, když se vracela z nemocnice. Bílí kradou stejně jako černí, jenže když jde o roma, máme na koho ukázat prstem, protože to není našinec, projevujeme xenofobní chování. Udělat to bílý, tak jen řekneme, že to byl mladík, protože se jedná o našince a my přece nebudeme hanit svou rasu že? Já mám taky pár zkušeností s romy, ale lepší je říct, že mám pár zkušeností s delikventy, protože bagatelizovat že romové jsou zlo a my dobro, utlačovaní vede k .. um počkat jak že se to jmenovalo, konečné řešení? Už jednou to tady bylo a nadělalo to takový bordel a rány v historii, že si to za triko nikdo nedá. Takže ano, jsi jen člověk, a jsi hendicapovaný, tudíž máš nevýhodu, že se nemůeš ani pořádně fyzicky bránit, ale polož si otázku, opravdu tyto výkřiky do ticha stylu: já jsem člověk, já jsem chudák, opravdu si myslíš, že tím něčeho docílíš? POukážeš-li na sebe jako na chudáka a ukážeš prstem na ty kdo z ato mohou, bude tě slepě následovat hrstka nejbližších, co by je hned házela do plynu a sekal aruce, ale pokud ukážeš že i přes tento čin se dokážeš přenést a necítíš zášt vůči rase, ale vůči tomu delikventovi, protože neznáš všechny delikventy jen toho jednoho, potažmo pár, tak uvidíš, že oslovíš a inspiruješ mnohem více lidí. Pokud budeš mít vůli a budeš silný, staneš se vox popili, ukážeš jim, že řešit kriminalitu lez i jinak než ukazovat prstem na toho a toho a podívejte co mi udělali. Když ti pes pokouše dítě, chceš vyhaldit všechny psy? nebo potrestáš jen toho jednoho psa… Začínáš být veřejně známá osobnost a tím pádem si obklopen velkým počtem lidí s odlišnými názory a bohužel ne každému tvůj názor voní, být zásadový má své meze obzvláště když kandiduješ do zastupitelstva… lidi bohužel zapomínají dobré skutky ale ty špatné si pamatují. Dej si pozor na to co říkáš. Přeji brzké uzdravení.
35 min · Upraveno · Už se mi to nelíbí · 4

Jirka Hrebenar A i kdyby se ten případ stal, pot nemáte právo generalizovat a vytvářet stránky určené k eskalaci situace
35 min · Už se mi to nelíbí · 1

Bozena Buryanska Jirka Hrebenar no ja si myslim ze neni problem zjistit jak to vubec je ne ??
35 min · To se mi líbí

Mada Kitšilvap zítra půjdu a zbiju něakého čava a to vaše psaní tady to ovlivní?NE
zítra pujdu a okradu někoho ….zase nic
ale založím topic a pišete sem všichni jak je člověk zlý a podlý
DOST….
32 min · To se mi líbí

Jirka Hrebenar Mně jako vozíčkáře okradli dvakrát, jednou v práci, podruhé na ulici…….v životě by mě nenapadlo vytvářet stránky, vyzývat lidi k nadávání a urážení etnik. Ten kdo mě okradl byl násilník a tečka. Navíc mě vyklopili z vozíku narozdíl od vás, pane Králi. Každý e zodpovědný sám za sebe, nic víc.
30 min · Už se mi to nelíbí · 1

Lukáš Král Jiří, vypadněte laskavě z mého profilu. Tvrdit, že se to nestalo, je už na úrovni idiota. Vůbec netušíte, jaké to bylo. Vůbec nevíte, jak se bojím zítřka, kdy ho musí po 48 hodinách pustit.
Vyrobte si ceduli a běžte protestovat za jeho propuštění.
29 min · To se mi líbí

Jakub Vysocký Luky, tohle nemá cenu, tady je moc sluníčka i na mě, nejhorší je, že je večer a ono stále nezapadá … “koupíš cedník, teče … dáš jej opravit, necedí …”
29 min · To se mi líbí

Jirka Hrebenar A jsme tu, sluníčka, nakonec se rasisté odkopou sami. Samozřejmě o vaše chování budu informovat vedení strany ANO. Rasista na kampani je špatná věc. Lukáši jste hlupák
26 min · Už se mi to nelíbí · 1

Mada Kitšilvap zoufalá doba………………potřebuje……
24 min · To se mi líbí

Lukáš Král Rasista? Ukažte mi jediný rasistický výrok na mém profilu?
Tvrdit, že se nic nestalo, když min. 10 státních policistů bylo ve styku s pachatelem a dalších 20 se mnou… nechápu Vás. A ani nechci.
23 min · To se mi líbí · 2

Jan Kaděra Jirka Hrebenar: Zase to tak nehrotte, ted tam sedí u koryt hrabalové co je nezajímá nic než cinky linky a Lukáš ač to podal docela neštastně, nebo to tak v mnoha očích/uších vyznělo, nemylsel hned nacisticky. Zase z něj nedělajte rasistu a malé hitle. Děláte si trochu ostudu s donášením takové malé Estébé.
21 min · To se mi líbí · 3

Jirka Hrebenar Lukáši Králi není to problém. Nechtěl jste kandidovat za tyhle? Ti by vaše názory kvitovali s radostí
Fotka uživatele Jirka Hrebenar
20 min · To se mi líbí

Bozena Buryanska No Pane Krali , ted jste se ale ukazal !! Vy vyhazujete z Vaseho profilu cloveka ktery Vam pise jen a jen pravdu ?? Tak to se dlouho u politicke strany ANO dlouho neudrzite , je mne Vas lito , jinak preji hodne zdravi a velkyyyyyyy uspech v Kandidature !!!!!!!!!!
19 min · To se mi líbí

Jirka Hrebenar Jan Kaděra, to není donášení, ale upozornění vedení strany na to, jak se jejich politici na komunálu chovají. Úkolem lidskoprávních aktivistů je stavět se takovému chování, jaké představuje pan Lukáš Král. Taky jsem mohl na pana Krále podat trestní oznámení.
17 min · Už se mi to nelíbí · 1

Mada Kitšilvap hlavně by jsi mohl vypnout pc….a jít otravovat někoho jineho
16 min · To se mi líbí · 1

Bozena Buryanska Mada : Nebud drzi , nehodi se to k tobe
14 min · To se mi líbí

Jirka Hrebenar Mada Kitštvap, my si tykáme? ne děkuji nechci. A neraďte, budu si dělat co chci.
14 min · To se mi líbí

Honza Lukáši, jako kámoš ti radím, smaž tuhle diskuzi a všechny ostatní a zapomeň na to. Pokud chceš bojovat, bojuj. Ale ne na veřejně nastavených příspěvcích, ani nemáš představu jaký dosah to má. Jen si tím škodíš. Chápu, že to, co se stalo bylo pro tebe jako člověka na vozíku víc citlivější, než být to někdo jiný, ale tímhle nic nevyřešíš, nijak si nepomůžeš a nikdo na tvůj povel neudělá protiakci, nech to přejít. Ze své pozice s tím nic neuděláš, cikán cikánem zůstane a ty si to týden před obdobím na kterém dobře makáš měsíce jen poděláš.
14 min · To se mi líbí