Čachrovalo se v Duchcově s hlasy?

Dělnická strana sociální spravedlnosti se prsí svými výsledky v Duchcově. V severočeském městečku pitoreskní postavičky běloskvoucích snů o jednobarevném světě dostaly příležitost k prosazování politiky nesnášení. “Kluci starostky Bártové” si nyní nebudou muset hrát na zarputilé kavárníky v cukrárně na náměstí. Mohou se setkávat s oblíbenou přítelkyní z z radnice klidně v prostorách vedení města, protože 13,28 % Duchvovanů “dalo” rasistům příležitost propagovat nacionálně socialistickou politiku, po níž volal na předvolebních plakátech dnes odstupující kandidát DSSS, Jiří Obr

Jak se zdá, zadluženci, milovníci protiromského pochodování vítězstvím dostali něco, co vůbec nechtěli. Pravděpodobně jim vyhovovalo spolupracovat s radnicí jako neradniční subjekt, který nemá zodpovědnost za své chování a činy. Konspiračně se stýkali se zástupci města, psali si s nimi na sociálních sítích a dokonce mohli za tichosti vedení městečka zřizovat protiromské hlídky, s nimiž bez jakéhokoli zpytování svědomí zastrašovali romské spoluobčany, vyhazovali je z koupaliště a vyhrožovali, že až budou u moci, tak s nimi zatočí jinak.

Jak se zdá, “kluci z cukrárny”, na jejichž demošce starostka Bártová řečnila, nyní nemají z kroků lídryně na místní starostu v žádném případě radost. Chování paní starostky je skutečně zvláštní. Přátelé, s nimiž si tykala, které familierně nazývala nejrůznějšími přízvisky, jsou nyní v případě získání mandátů pro Jitku Bártovou politickou komplikací. Staré přátelství z minula nutí zastupitelku Duchcova ke “schizofrennímu” chování, kdy musí veřejně odsoudit “vítězství” DSSS, aby coby místostarostka, možná starosta v dalším volebním období nevypadala jako provandasovská žena z radnice. Nyní v médiích odsoudí DSSS, aby možná  následně v přítmí médií pokračovala v koketování s přátelstvím s Jindrou “Pinďou” Svobodou, amatérským dýdžejem jedné z mosteckých diskoték.

Je to ostuda našeho města, ale nepropadám panice. V minulých volbách pronikli dva členové DSSS do zastupitelstva v Krupce a nakonec stranu ještě v průběhu volebního období opustiliZdroj: Jitka Bártová, iDnes.cz

V ovzduší po komunálních volbách zasmrádá pověst o skupování hlasů. Údajně Romové i neromové v inkriminovaný den voleb říkali, že mají jít do tipoče nebo do parku na zámeckou, kde dostanou za volbu peníze na ruku. Kdo v Duchcově uplácel za hlas? Byla to DSSS, a proto Jiří Obr odchází ze strany i z nabytého místa v zastupitelstvu, nebo jsou za odchodem Obra skutečně rodinné důvody?

dsss_obr_odst_kan

Skupování hlasů na severu Čech bylo potvrzeno v Bílině, Kadani a na dalších místech. Jsou zvěsti o skupování hlasů v Duchcově pravdivé, nebo se jedná o babské tlachání neúspěšných ve volbách? Nicméně, podle neověřených informací, ODS, Duchcov město rovnosti a Šance pro Duchcov se v sešli, aby se domluvili na zneplatnění voleb a následnému opakování hlasování. Schůzky se měla  zúčastnit starostka Bártová i Hapštáková z ODS a debatovalo se o tom, že se musejí znovu přepočítat hlasy. Proč strany přemýšlí o opakování voleb? Je to kvůli skupování hlasů?

dsss_kalousek

Celá situace v Duchcově je nepovedenou tragikomedií, kdy DSSS plánovala v případě svého neúspěchu vyvolat nové hlasování ve městě, zatímco dnes na svých facebookových stránkách  ze stejného úmyslu viní své politické oponenty. Michal Kalousek, sám s protiromskými názory, kdysi býval na diskusích s Jindřichem Svobodou za jedno a nyní po volbách ze sebe oba dva pánové dělají nepřátele nepřekonaných rozdílů.

Docházelo v Duchcově ke skupování hlasů, nebo to, co se ve městě děje, je prostě a jenom dětinské přetahování o posty v zastupitelstvu?