Anglický nácek byl odsouzen za antisemitské a neonacistické vystupování na Twitteru

Britský neonacista Garron Helm skončil za své zprávy na sociální síti Twitter ve vězení. Rozesílal v ranních hodinách 7. srpna 2014 antisemitské a pronacistické zprávy(tweety) poslankyni Luciane Bergerové. Využil zdánlivé anonymity internetu. Stáhl  fotku političky, na její hlavu v grafickém programu přidělal žlutou Davidovu hvězdu s nápisem Jude, jako doplněk označil celý tweet hashtagem “Hitler měl pravdu” a k obrázku připsal: “ komunistická Židovka,  nakonec můžete důvěřovat Židovi, že ukáže své skutečné barvy“. 

Jednadvacetiletý mladík z Litherlandus si zajisté připadal jako běloskvoucí mačo, když “podřadné rase” ukázal, kdo je v Anglii pánem. Nula závislá na sociálních dávkách, nedávno kvůli členství v náckovské partaji vyhozená z vysoké školy díky své nenávisti okusila, jaké je to ve vězení. Anglie narozdíl od Česka postihuje projevy nenávisti. Zatímco by se česká policie vymlouvala na svobodu slova podle amerického práva, britští muži zákona neváhali a okamžitě provedli u neonácka domovní prohlídku. Samotář uzavřený ve světě virtuality překvapil okolí výbavou svého bytu. Vedle praporu SS našli policisté vlajku britské neonacistické strany Národní akce.

Neonacismus, nenávist, rasismus namířený vůči komukoliv by měl být vždy tvrdě potrestán. Extrémisté, podobně jako Garron Helm, používají smyšlené názvy po své účty, uvádí o sobě nepravdivé informace, nastavují účty na maximální možné zabezpečení, aby v klidu mohli obtěžovat Romy, Židy, Araby, muslimy i lidskoprávní aktivisty svou nenávistí. Islamofobové dokonce vytvořili v pdfku návod, ak si zabezpečit účet na Facebooku. Garron Helm se na twitteru prezentoval pod nickem(jménem) Aethelwulf, což v archaické angličtině znamená “Ušlechtilý vlk”. Náckové velmi rádi zneužívají ušlechtilosti vlka k prezentaci zrůdných myšlenek zvířecí krutosti, se kterou vlk nemá nic společného.

wulf
Helmův profil na Twitteru

Hrdinný nácek za klávesnicí plakal před soudem, poukazoval na svou rodinnou situaci. pocházel z jedenácti dětí a proto mohl posílat rasistické hlouposti ostatním na internetu? Garron Helm je fanouškem neonacistické strany Národní akce. Uvádí na svém profilu odkaz na webové stránky ultranacionální partaje, v jednom ze svých příspěvků dokonce hovoří o proslovu Národní akce v Rotherhamu. Helm dospěl k přesvědčení, že nebílí jednotlivci ve společnosti, muslimové a Židé jsou existenciální hrozbou pro společnost. Supremacista z ostrovů popsal English Defence League(EDL) jako “Židy milující chcanky na hlavách.  Helm se projevuje jako kovaný neonacista se vším všudy. Nesnáší Židy nejvyšší možnou měrou a EDL nesnáší proto, protože mezi členy bývají sionisté, jež si následně lebedí v útocích na muslimy a chovají se v podstatě velmi podobně jako v článku kritizovaný neonacista Garron Helm.

wulf_leeds

Extrémofobovy příspěvky na Twitteru jsou plné nenávisti. Dokonce sdílí jednu fotografii z univerzity v Leedsu, na které se konala 9. září 2014 shromáždění Národní akce, při němž se také hajlovalo. Neonacisté se zaměřují na kampusy, zkoušejí vyhledávat podobné zatracence, jakým je Helm. Nenávist Aethelwulfa je namířena vůči všemu nebritskému, multikulturnímu, levicovému. 31. srpna 2014 na Twitteru napsal # Islám je rakovina, # WOTAN je odpověď. Wotan, neboli Odin je jednou z postav severské(germánské) mytologie. V jednotlivých příspěvcích Helm útočí a proti Židům, ta proti muslimům a dalším cizincům nacházejícím se v Evropě.

Wulf2

Neonacista byl sice odsouzen zcela správně za svoje chování na čtyři týdny vězení, ale je zde velmi reálná hrozba, že mladý milovník Hitlera bude ve svých perverzích pokračovat. Útoky vůči muslimské i židovské obci by měly být pokaždé co nejpřísněji potrestány. Antisemitsmus, kdy jsou Židé zobrazováni se žlutou hvězdou na čele s posměšky odkazujícími na Hitlera jsou velmi nebezpečné a ve 21. století jsou absolutně nepřijatelné. Stejně tak by neonacisté neměli útočit vůči muslimům, Romům, Pákistáncům, Polákům, homosexuálům a další představitelům minorit.

Garron Helm ukazuje fotkou pošlapávající vlajku Státu Izrael svou duševní jednoduchost, cit ke kulturnímu a mravnímu barbarství, kdy sám nechápe pojmy stát, národ, Žid, sionista……..zvláště dva poslední výrazy chápe jako jeden spletitý celek a neuvědomuje si, že ultranacionálně smýšlející sionisté představují skutečné zlo, zatímco Žid nemá se sionismem nic společného. Áda s reichem nenáviděl Židy bez jakéhokoli rozlišování, a proto mladý nácek – zkrachovalec pokračuje ve šlépějích jednolitého nenávidění.