Tomáš Vandas v Teplicích krákoral o deportacích Arabů

Tomáš Vandas si se skupinkou ultrapravičáků vyrazil na výlet do severočeských Teplic. Využil konce lázeňské sezóny, aby stádečko sobě věrných vyvedl z náměstí Svobody do Šanovského parku na čerstvý vzduch. 150 hololavých bojovníků za bílou Čechii pochodovalo ulicemi, aby následně na visící izraelské vlajku společně unisono zahulákali Jude Slavia. Terčem řízené nenávisti nebyli Romové, ale muslimové, za které ještě před několika dny samotný Vandas demonstroval po boku Adama B. Bartoše. Vůdce Dělníků nemusel mít tentokrát tíživé výčitky svědomí. Z leklého kapříka plácajícího se před izraelskou ambasádou byl zdatný žralok zubící se do očí neonacismem a extrémismem schvácených duší přítomných demonstrantů.

Salajka, Vandas, Štěpánek….ti všichni si se ujali megafonu, mikrofonu, aby přítomným sdělili svoje nespokojení s multikulturním světem, proti kterému parta Petřivalského a spol bojuje. Byl to docela komický okamžik, kdy žízní schvácený Tomáš Vandas zapřel svou nechuť ke globalizaci, upíjel thajskou limonádu s příchutí aloevera, aby následně v bujarém rozpaku nazval přítomné novináře obtížným hmyzem. Na místo se sjela Nova, s Barrandovem a dalšími novináři v čele. Alespoň tak reportéři mohli zvěčnit Vandasovo umění slovních veletočů, kdy se hovoří o muslimech, Arabech, aby se následně vůdce extrémistů navrátil na kratičký čas ke svým “milovaným” Romům.

dsss_teplice_1_1
Tomáš Vandas s thajskou limonádou příchutí aloevera

Muslimové jsou bohatí a našinci jim musejí podle slov hlavního řečníka sloužit, zatímco obyčejní Češi musejí živit Romy, čelí jejich excesům, aby za několik později díky sílící emigrantské vlně museli Češi živit dnes přítomné muslimy. Tomáš Vandas na konci jedné věty pošlapal to, co tvrdil na jejím začátku. Z bohatých Arabů, muslimů udělal “socky”, jako kdyby se na chvilku zasnil, zahlédl přítomné čecháčky s miliardami v ruce, schopné svým majetkem podpořit stranický etos o bílé nemoci. Ovšem,  to by nejdřív joudové pokřikující “Čechy Čechům” museli vystudovat nějaké školy a slovo práce by pro ně nesmělo být cizím pojmem.

dsss_teplice_1_1
Odsouzený podvodník “Pinďa” Svoboda z Duchcova drží transparent s manželkou pokladníka duchcovské DSSS Šváchy

Tomáš Vandas projevem pohladil bolístka na egu neschopných spoluobčanů. Klidně by mohl poukázat na sebe samotného. Pokoušel se oživit rodinný byznys xenofobně laděných stran, jenže soud dal “nebojácnému” Vandasovi, jeho mamince a pokusu o comeback Dělnické strany přes prsty. Většina lidí ze sto padesátihlavého stáda extrémistů je čecháčky bez vzdělání, mnozí z nich musejí pracovat pro firmy cizinců na podružných pracovních pozicích, proto není divu, že ze slov svého guru byli absolutně nadšeni.Vandas se Salajkou  Štěpánkem přišli v předvolební čas v poloprázdných ulicích lázeňského městečka pohrabat spolustraníkům z Krupky, Duchcova a dalších blízkých okolí ego……neschopných rádoby nacionálů je mnohem víc a hrstka severočechů v tom není rozhodně sama.

Aparaturu si vzal na starost DJ z mostu a předlužený podvodník Jindřich Svoboda z Duchcova. V džínových kraťasech a polokošili poletoval kolem Vandase, pohrával si s ozvučením, aby následně společně s Veronikou Šváchovou podržel před novináři transparent odkazující na duchcovskou DSSS. Nacionálové v Teplicích ukázali co jsou zač. Mají jednoduché xenofobní smýšlení, proto také na transparenty napsali “Araby v Teplicích nechceme”.

dsss_teplice_1_1

Zatímco se Czech Defence League snaží zakrývat rasový podtext nenávistí k islámu, DSSS to vzala přímočaře. Dnes jsou na řadě Arabové, třeba i Pavlína Bitarová z Konvičkova týmu islamofobů……..zítra to může být Žid a pozítří třeba i Vietnamec……..Vandasovci sobotní odpoledne neútočili na konvertity přecházející z náruče katolické církve do islámu, kdežto Czech Defence League útočí i na ně. V tom je na první pohled rozdíl mezi ideologiemi CzDL a DSSS, i když mnoho členů, příznivců CzDL jsou také členy nebo příznivci DSSS.

Tomáš Vandas po předvolebních “touhách” po asimilaci cizinců neváhal a vyzýval k deportaci Arabů z Česka. Jak daleko je od deportaci k likvidaci Arabů? Dělnická strana sociální spravedlnosti odhalila ve slovech Tomáše Vandase svou pravou tvář ochotnou sáhnout po deportaci možná ke koncentraci do hlídaných táborů………vůdce nacionalistů veřejně brojil proti rase, proti spoluobčanům arabského původu, kteří se provinili jenom tím, že se narodili…….policie vartující na teplickém náměstí Svobody měla okamžitě zakročit. Bez obtíží sledovala, jak radikál šlape po arabských spoluobčanech, kteří mají stejné právo na život, jako leklá ponrava z přátelství s nejznámějším antisemitou v republice.

dsss_teplice_1_1

Tragikomickou vložkou dne byl Rom s transparentem “VRAH ALAH JE GAY A MOHAMED JE PÍČA”. Postavil se na náměstí Svobody vedle přítomných členů DSSS. Vandas v ten okamžik nevěděl, co by měl udělat. Pár metrů před ním postával očima xenofobie rasově nečistý jedinec, proti kterému soukmenovci soukmenovci pořádají pochody……ale, co s ním, když hlásá totéž, co před pár vteřinami prohlašoval samotný Vandas…….rasisté se ocitli v prekerní situaci….někteří holohlavci si podivného Roma fotografovali, aby měli důkaz o tom, že i takoví Romové mezi námi žijí. Ponechali řečníka svému osudu, aby se později ideologicky posílení pochodáři vydali přes Krupskou ulici do míst obývaných zdejšími Araby. Tam na hololebce čekalo na 150 antifáků.

Pohled na antifašisty připomínal eskadru banderovců z Pravého sektou. Změna outflitu vypadala skutečně prapodivně. Možná se bojovníci proti ultrapravici poučili od Autonomních nacionalistů a Generace identity, kteří z vypočítavosti sobě vlastní převzali módní doplňky antifáků. Módní výstřelek tak na demonstracích sloužil jako jako ochranné zbarvení, kdy si policie naivně myslela, že nácek v převleku antifáka je skutečným antifákem, proti němuž není třeba vyvíjet dostatečně silná protiopatření.

dsss_teplice_1_1

Antifašisté pokřikovali na hololebce hesla namířená proti fašsmu, zatímco protistrana naopak hulákala to své. Když Tomáš Vandas uviděl více jak stohlavý dav ochotný v pěstním boji poměřit své síly, raději akci ukončil a xenofobové zamířili po pochodovém cvičení zpět do svých domovů. Závěr demonstrace připomínal díky policistům v šedivé mikině, bílých kalhotech, černých rukavicích a s  kuklami na hlavách akční trhák, kdy z davu z ničeho nic vyběhlo na zhruba deset lidí s painballkou v ruce. Nařizovali novinářům a lidem v okolí, aby opustili nově vymezený prostor…..nikdo do poslední chvilky nevěděl, o koho se jedná. Jsou tito lidé neonacisté z řad pochodářů, nebose jedná o jiné radikály? Až na poslední chvíli bylo jasné, že jde o policisty, kteří si mezi antifáky přišli pro dva antifašisty. Nikomu nebylo jasné, proč si policie přichází pro antifašisty, kteří nic nedělali, přesto byli policií odvedeni.