Jsou Janečkovi Občanští konzervativci napojeni na Czech Defence League?

Česká ultrannacionální scéna je ve své podstatě shromážděním naivků. Stačí sledovat desítky účtů, tvářit se jako jeden z nich a přístup k informacím máte zajištěný. Czech Defence League v horečkách sobotní noci shání podpisy na svou protiústavní petici a dokonce už dala vědět, že překročila magickou hranici deset tisíc autogramů……tyto navenek pronášená silácká tvrzení jsou opravdu směšná. 

Samotní představitelé Konvičkova týmu pochybují nad vyřčeným počtem podpisů a navzájem se v nejrůznějších debatách osočují z podvodů, kdy studenti, příliš horliví aktivisté vzali telefonní seznam a obšlehli z něj jednotlivá jména v naději, že se nic neprovalí. Czech Defence League hraje na obrázek, kdy chce vystupovat jako nejschopnější islamofobní organizace v Evropě, proto přikazuje jednotlivcům mlčet o detailech petice.

S blížícím s 17. zářím a následnými komunálními volbami roste mezi extrémisty nevraživost. Chatování s představiteli Czech Defence League je stále zajímavější. Do sledovací akce je již několik týdnů zapojeno několik dobrovolníků ochotných přispět k mapování dění. Konvičkův tým nic netuší, a tak se díky M.K. (jehož identitu velmi dobře známe, ale nebudeme ji prozrazovat) dozvídáme informace o propojkách mezi ultranacionalistickými stranami a Czech Defence. Na scéně se kromě jiného objevují Občanští konzervativci Jiřího Janečka napojeni skrze propojky na Islám v ČR nechceme, který je zřizován a provozován Konvičkovou Czech Defence League. Nenávistné plakáty měl údajně podle M.K. dotovat významný člen strany, jež je zároveň horlivým “freventantem” Konvičkovy Czech Defence League.

ok_strana_plakat
Plakát OK strany

Podle tvrzení M.K. by tou stranickou propojkou mezi OK stranou a Czech Defence League měl být Robert Metelec. Zda-li tvrzení M.K. jsou pravdivá, nebo se jedná o výkřik křivdy od naštvaného MK není jisté. Nicméně Robert Metelec je členem OK strany, kandiduje za ni a zároveň  se skutečně minimálně na sociálních sítích stýká s představiteli Czech Defence, ti mu komentují příspěvky, mezi přáteli má členy a sympatizanty Czech Defence League, namátkou například Martina Konvičku, Lukáše Lhoťana, Jiřího Bartáka, Lucii Vítovou, Radka Smidta a řadu dalších.

metelec
Zdroj: Facebook

Tvrzení o stranické propojce by tedy z tohoto úhlu pohledu mohla být pravdivá. Islamofobové pro svá tvrzení vyhledávají vlivné spolupracovníky, kteří by svým kapitálem, svou potenciální schopností mohli dopomoc k rozšiřování islamofobních a xenofobních nálad do společnosti. A kandidát do komunálek, bohatý člověk s kontakty na Janečka a skrze něj na další kontakty na další významné lidi by mohl být pro Czech Defence League dobrým přínosem.

 Podle tvrzení M.K. Robert Metelec vystupuje na Facebooku také pod falešným účtem jako Leonidas Král. Oba dva, jak výše uvedený fake profil, tak i samotný účet Roberta Metelce sou silně islamofobní. Oba dva diskutují na facebookové stránce Islám v ČR nechceme.

metelec_ivcrn
Zdroj: Facebook