Jiří X Doležal a jeho obhajoba white trash terminologie negra

Články Jiřího X Doležala(JXD) jsou skutečně bílé. Bývalý narkoman v sobě nezapře obrozence českých skinheads. Co článek, to perla oslavující kulturní šovinismus, například v podobě sionistou sepisovaného příběhu o správnosti islamofobního smýšlení, ve jménu kterého JXD s klidem v duši pochválí i ministerstvem uznávané extrémisty. Kratičká slohová cvičení úrovně průměrného blogera vyprávějí svědectví o více či mně ukrytém smyslu autora pro bílý svět, bílého Čecha, jeho strasti a útrapy při ochraně zásad jednobarevnosti v jinak mnohobarevném  světě. 

Jiří X Doležal jako správný “novinář” – sionista využívá nálad ultrapravicové scény. V devadesátkách se psalo v Reflexu o Romech, Vietnamcích a jiných minoritách, zatímco dnes se sepisují sloupky o nebezpečnosti islámu, deviaci homosexuálů, případně o zhovadilosti politiků ochraňovat principy multikulturalismu. Krátké statě nenávidění zacílené na podporu “pronárodní” rétoriky si pokaždé najdou svého čtenáře. Ostatně, stačí se podívat na článek Jřího X Doležala z 2. března 2007: “Zakažte Afričanům negra!”

Tehdy se pisatel zabýval Afroameričany. Konvičkáři byli ještě fenoménem neznámý, a tak dostala přednost filosofující práce na odlišně zabarvené obyvatele planety.

Bílé vedení města New York má chvályhodný záměr: Zakázat užívání slůvka negr. Tento bohulibý a chvályhodný cíl je bohužel komplikován skutečností, že ono neblahé slůvko používají hlavně Afroameričané.

Zdroj: citace z článku Reflexu

Svůj velmi xenofobní článek JXD začíná, jak jinak, než rasistickou větou o bílém vedení města, které se dalo na “bohulibou”, rozuměj naprosto zhovadilou myšlenku, zakazovat slovo negr, které s oblibou sobě vlastní používají hlavně rasisté, v Evropě extrémisté, neonacisté, vyznavači kulturního šovinismu, ukrajinští banderovci z Pravého sektoru a další představitelé ultrapravicového smýšlení, v němž je bílý člověk pokaždé výš než kdokoli jiný. Úvodní věta Doležalova článku ve své podstatě neříká nic jiného, než že bílá vládnoucí třída si rozhoduje o tom, jak bude říkat těm méněcenným. Proč jinak autor místo slůvka majoritní použil okřídlené označení barvičky?

Trend, který celá bizarní událost vyjadřuje, je bohužel nezastavitelný. Proto se těším, až nám ve jménu politické korektnosti zakážou říkat, že jsme Češi. Je to přece skrytý projev nadřazenosti nad Slováky.

Zdroj: citace z článku Reflexu

Jiří X Doležal ve svém článku podporuje přímo i nepřímo téze o tábornickém rozdělení světa, kde jedni nařizují a druzí poslouchají. Vytvářejí se manipulace, kdy hrubá mluva hiphoperů, zvláště amerického podání, představuje zdroj pro politickou nekorektnost. Je to jednoduchá zkratka, kdy se JXD zcela mylně domnívá, že se Afroameričané mezi sebou nazývají slůvkem “negře”. Negr je slovo velmi ohavné, ponižující, zastaralé a ukazuje na vnitřní rozpoložení člověka ochotné o druhých lidech smýšlet rasisticky. Rozhodně ho nelze stavět na stejnou úroveň jako slova Čech, Slovák……

Už v roce 1837 Hosae Easton o slově negr napsal: “ Je to ponižující výraz, který je předem určený k ponižování černochů, jako nižšího tvora ve společnosti. JXD se snaží vyvolat dojem, že je možné na Afroameričana volat negr, protože je to jedno z obyčejných typů pojmenování, ke kterým by společnost měla sáhnout. Feťák z neslavných devadesátek, známý především “šlechtěním” ultrapravice,  úspěšně před mnoha lety ukázal, že je nízkým hrubiánem, podobně jako Jeremy Clarkson z Top Gearu.

JXD si vůbec neuvědomuje kontext v jakém je v článku nepřímo opěvovaný výraz používán. Rasisté z řad majority používají slovo negr většinou před svými dětmi ve spojení, jak by se neměly chovat. Tedy vytvářejí jednoduchou vsuvku, vysněnou vlastnost nebezpečného Afroameričana ukrytého pod slovem negr.  V období rasové segregace v USA rodiče rasistů často používali vůči zlobivému děcku pohrůžku: “nezlob, nebo budeš sedět vedle negra“. Náctileté dcerušky rasističtí otcové v případě neposlušnosti kárali slovy: “nechovej se tak, nebo tě nechám unést starým negrem“. Když Martin Luther King demonstroval, média o Afroameričanech hovořila jako o “neposlušných negrech”, s tím, že slovo negr představovalo v kontextu článků vždy neposlušného méněcenného, druhotného tvora, proti kterému by se měla “bílá” společnost postavit.

Samotný výraz negr je zdrojem pro další nadávky a urážky. Arabové jsou někdy nazývání jako “píseční negři”, Irové jako negři z Evropy a Palestinci jako negři z Blízkého východu. Bowlingové koule jsou rasisty nazýváni také jako “koule negrů”, hra v kostky je xenofoby nazývána jako “golf negrů”, vodní melouny jako “šunka negrů”, svitek jednodolarovky býval nazýván také jako “bankovka negra”.

Na tohle všechno šéfredaktor z Reflexu mile rád zapomene, protože se pokouší být politicky nekorektním, a proto se zcela trapně zastane výrazu negr, protože mu to umožňuje být blíž k ultrapravicové scéně, která o Afroameričanovi nesmýšlí jinak než o “špinavém negrovi, opičákovi” ze zaostalé Afriky. Proto také nadpis Doležalova článku: “Zakažte Afričanům negra!“. Jiří X Doležal v kratičkém článečku vychází vstříct rétorice “White trash” výrazů, kdy slovo ponižuje druhé, zatímco povyšuje vybrané ze společnosti do nebeských výšin.

Pomocí podobně laděných blábolů mediálně známých pisálků dochází k postupnému obrušování hran, kdy se média a polovičatí novináři snaží intoxikovat společnost rasisticky zabarvenými termíny, utajují nebo nezveřejňují jejich skutečný význam v plném kontextu a ještě se u toho tváří jako nekorektní šoumeni pravdy.

Takové psaní není psaním novináře, ale výtvorem manipulátora, jež skrze svou ochotu být nekorektním , prosazuje pravidla rasismu, neúcty a ponižování druhých.