Jiří Šístek, policajt se smyslem pro rasismus

Policista je jako ochránce zákona povinen pomáhat a chránit všechny, kdo to potřebují. A to bez ohledu na náboženské, sexuální, rasové nebo společenské postavení každého z nás. Úkolem ruky zákona je potírat extrémismus a všechna závadová jednání na ulicích i českých, moravských a slezských domácnostech. Od policistů a policistek společnost očekává nestrannost, rozumné chování a především každým okamžikem profesionalitu a schopnost sebeovládání v krizových situacích. O to je větší překvapení, pokud v policejních sborech slouží milovníci neonacismu a extrémismu. 

Jak kvalitně může zastávat svou práci policista na sociálních sítích dnem i nocí zveřejňující rasistické, nesnášenlivé hlášky? Jak kvalitním může být ochránce zákona, pokud veřejně na Facebooku sděluje svou náklonnost k neonacismu, respetive ke skomírajícím Českým lvům Jiřího Šlégra? Policistu z Obvodního oddělení v Hrádku u Rokycan, Lukáše Šístka, láká alfa a beta smečkování Romy nesnášejících extrémistů.

sistek_rasistaMěl by funkci policisty vykonávat člověk, který pomocí sdílených odkazů vyzývá k “STOP NEPŘIZPŮSOBVÝM”? Jak se takový policista zachová, pokud bude řešit přestupek Roma, nebo nějakého jiného představitele minority? Pravděpodobně by popustil uzdu svému nenávidění a na světě by byl další zmanipulovaný případ, kdy Rom je viníkem, zatímco třeba útočící nácek je jeho obětí,  i když tomu bylo třeba naopak. Ponechávat příznivce rasismu a extrémismu na místě ochránce pořádku je velice nebezpečné.

Redakce Hrebenar.eu se obrátila s dotazem na Ministerstvo vnitra České republiky, co s myslí ministerští úředníci o takovém policistovi a zda je správné, pokud anticiganista zastává funkci policisty. Odpověď ministerstva v tomto článku taktéž zveřejníme.