Ultranacionalista Norbert Naxera chtěl do voleb s ČSSD

Bývalý nestranický kandidát na kandidátce neofašistické Národní strany, Norbert Naxera,  chtěl po minulém neúspěchu ve volbách opět kandidovat, tentokrát na kandidátce ČSSD. Ke svému politickému angažmá si zvolil Přeštice  v bývalém okresu Plzeň-jih. 

Zatímco se Sobotkova partaj veřejně staví za lidská práva, na komunální úrovni bez potíží umístí do předních pozic ultranacionalistu.

Prověřuje jedna z největších stran v zemi kandidáty do voleb, nebo bez jakéhokoli ujištění o bezúhonnosti a morálních kvalitách uchazeče do voleb šoupne mandátu chtivého spoluobčana bez řečí na stranickou kandidátku? 

Není možné provolávat se za ochránce lidských práv a přitom bez jakéhokoli zarudnutí ponechávat možnost zastávat stranické barvy třeba člověku, který v minulosti přispíval do  neofašistických Národních listů, ve kterých sepsal nenávistí obohacený článek, k jehož autorství se nyní vůbec nehlásí, i když je jako autor v článku uveden.

Norbert Naxera v roce 2006 jako bezpartajník kandidoval na kandidátní listině neofašistické Národní strany.

Národní strana proslula především svým plánem vysídlit Romy z Česka do Indie. Odtud pramení pravděpodobně Naxerova tolerance ke xenofobním projevům, ke kterým patří facebookové obrázky na již neexistujícím Naxerově účtu podbarvené nenávistí k romskému obyvatelstvu.

Na svou Facebookovou zeď si 16. června 2013 vložil videoklip extrémistické kapely Ortelse kterou si  například zahrála také neonáckovská slovenská skupina Compresor. Mimochodem, na koncertech Ortelu se zdraví pěkně po breivikovsku se zavřenou pěstí, stejný zdravící zvyk mají například náckové z Řecka. Samotný frontman kapely, Tomáš Ortel, se zúčastnil v Plzni protiromského pochodu s vlajkou naruby

V době kandidatury, v roce 2006, byl jedenadvacetiletý Naxera v trikotu nestraníka v táboře neofašistů Národní strany nejmladším kandidátem ve volbách v Plzeňském kraji. Národní strana byla projektem ultrapravicových radikálů již od samého počátku. Národní strana se ještě před rokem 2006, kdy Norbert Naxera kandidoval jako bezpartajník na její kandidátce, pokusila o sjednocení ultrapravicové politiky, spolupracovala s neonacistickou Dělnickou stranou a dokonce ve volbách Dělnická strana s Národní stranou byla na jedné jediné kandidátce. Volební program Národní strany byl rovněž ještě před rokem 2006 silně rasistický, a proto se dá racionálně předpokládat, že kandidát na volební listině takové partaje sympatizuje s myšlenkami strany, nebo přinejmenším nemá pražádné velké potíže s  rasismem a xenofobií nabízenou Národní stranou.

Norbert Naxera v roce 2012 neúspěšně kandidoval v Plzeňském kraji do místního zastupitelstva. Tenkrát Norbert Naxera využil kandidátky “Sdružení nestraníků. Jaká to náhoda, do stejného sdružení kandidoval do voleb se spoustou extrémistů také známý podvodní a Naxerův přítel Václav Prokůpek, který byl dokonce v Plzeňském kraji za Sdružení nestraníků krajským lídrem. Po šéfovské pozici v plzeňské buňce Dělnické strany a neúspěšné kandidátce do Sněmovny za tutéž partaj, zkoušel Prokůpek znovu své štěstí. Za sdružení nestraníků kandidovali mimo jiné Martin Michl, fotbalový trenér ze Spáleného Poříčí, který byl členem DSSS a kandidoval za ni v Plzeňském kraji, Gabriela Tolarová, která kandidovala za DSSS ve Zlínském kraji nebo Karel Hák, který kandidoval za DSSS ve Zlínském kraji.

V neposlední řadě, jako pomyslná třešnička na dortu, byl Norbert Naxera vyšetřován disciplinární komisí Filozofické fakulty ZČU za šíření antisemitismu.

Věděla tohle všechno ČSSD, když přijímala Norberta Naxeru v Přešticích na svou kandidátku? 

Kdyby strana nedostala oznámení o tom, kdo je Norbert Naxera a co v minulosti dělal, jaké měl politické a společenské názory, pravděpodobně by ultranacionalistu s citem pro anticiganismus nechala na své přeštické kandidátce dál. Přístup ČSSD je velmi zvláštní. Kdyby se nikdo nezajímal, byl by sociální demokraté možným výtahem za lepšími pozicemi pro dalšího ultranacionála v zemi. Myslí to ČSSD s lidskými právy vážně, nebo pro lidská práva bojuje, pokud je na ten boj vidět a partaj má z takového boje prospěch?

Po zaslaných připomínkách na  Norberta Naxeru ČSSD tohoto kandidáta z kandidáty vyškrtla

dopis_cssd