Místopředseda Knessetu požaduje zřízení koncentračních táborů v Gaze

Politika izraelské vládní strany Likud se stále více ztotožňuje  s politikou neonacismu, kdy nadřazený národ rozhoduje o osudu pokořených. Místopředseda Knessetu člen Bibiho Likudu, Moše Feiglin, vyzval k  použití koncentračních táborů pro “dobytí celého pásma Gazy, a zničení všech bojujících sil a jejich příznivců.” Zapomněl snad izraelský poslanec na připomínaný Holocaust, jehož nedílnou součástí byly vyhlazovací koncentrační tábory?

Moše Fleiglin má předem jasný plán, jak jednou provždy vyřešit zdárně pro Izrael situaci v Gaze. V otevřeném dopise adresovaném Netanjahuovi na Facebooku 1. srpna 2014 Feiglin popsal svůj plán, kdy by IDF měla “vyhladit hnízda odporu” a lidé žijící v Gaze by měli být “koncentrováni” ve stanových táborech podél hranic se Sinají. Slova významného člena vládní strany přišla poté,  co Feiglinův ultrapravicový kolega, Ayelet Shaked, vyzval veřejně v médiích k tomu, aby se izraelská armáda zaměřila na ženy, jako budoucí matky členů Hamásu. 

moshe_zpr
Zdroj: Facebook

Likud podobně jako všechny sionistické strany a uskupení lidí se sonistickým přesvědčením považují Gazu jako nedílnou součást území Izraele, ze kterého by původní obyvatelstvo mělo být ekonomicky zdecimováno, nebo rovnou koncentrováno na kontrolovaném území po dozorem ozbrojených sil. Feiglin požaduje po Netanjahuovi zřízení desítek koncentračních táborů, kam by Palestinci byli podobně jako Židé za hitlerovského Německa internováni. Jak daleko je od koncentrace do táborů a následné likvidace?

Hlavně, že jsou děti v Izraeli vychovávány k úctě vůči šoa, zatímco vysocí vládní představitelé požadují to, na co tak často vzpomínají. Xenofobní záchvěv nenávisti na Facebooku získal přes 2400 sdílení a více ak 8 000 lidem se politikův výkřik nenávisti požadující zničení Gazy zalíbil. Kromě vytvoření koncentráků pro Palestince, Feiglin požaduje také zastavení veškerých dodávek vody a elektřiny do Gazy. Gaza musí být zničena a lidé totálně nectěni a pokořeni v koncentrácích nových časů.

Nepřítelem pro místopředsedu Knessetu je extrémistický Arab vyznávající islám ve všech jeho variantách a podobách bez ohledu na to, zda pochází z Íránu nebo Gazy. Vysoce postavený politik tak ve svém příspěvku vybízí k rasové nenávisti.  Lidé by měli být následně z koncentračních táborů přestěhován pomocí lodí po celém světě. Politik vyzývá, tak jako nacističtí pohlaváři, k vysídlení okupovaných oblastí, na nichž by následně mohli Izraelci žít. Viz. například plán Hitlera na vysídlení Čechů na Madagaskar, nebo prvotní plán nacistů původně počítající s vysídlením Židů z území říše eskalující nakonec v masové vraždění lidí.

Moše Feiglin souhlasí s podporou pro ty, jež dobrovolně souhlasí s emigrací, zatímco ti, kdo nechtějí emigrovat, budou muset podepsat prohlášení o loajalitě vůči Izraeli, dostali by modrý průkaz, podobně jako jej mají Arabové z východního Jeruzaléma. Ti, kdo zůstanou, budou ve stanových koncentračních táborech…….touží snad Moše Feiglin po dalších holocaustech Arabů?