Jiří X Doležal ukázal cit pro sionismus a ultranacionální smýšlení

Jiří X Doležal neumí nic jiného, než provokovat. Po prabábě odhalil své židovské předky, a tak na propalestinské demonstraci přišel v černém tričku s Davidovou hvězdou navrch. Významný provokatér s možností rozšiřovat své články prostřednictvím Reflexu využil nabízené příležitosti k očernění aktivistů bojujících formou shromáždění za práva Palestinců. 

Škoda jen, že stejný JXD, jak si Doležal rád říkává, zapomněl na své židovské předky v období přátelení se skinheady, kdy s Franzem a Landou vyvolávali nenávist nacionalismu namířenou hlavně vůči minoritám žijícím v tehdejším postkomunistickém Československu. Jak se asi JXD cítil, když jako jeden z hlavních sponzorů skinheadského festivalu v Bzenci působil Hájkův Reflex, v němž JXD pracoval jako reportér? Tenkrát uvědomělému Doležalovi nevadil Landa s jeho Bílou ligou. Nevadilo mu ani podporovat fašizující skinheady nejrůznějšími sloupky v tehdejším Reflexu.

Zdroj: Reflex

Co na tom, že se na Danových koncertech hajlovalo……Co na tom, že tehdejšími nepřáteli Doležalových skinheadů byli hlavně “cikáni”, Vietnamci, zahraniční studenti a dnes Doležalem ochraňovaní Židé.  Proč tenkrát v devadesátých letech JXD například v Bzenci nepřišel mezi skiny ve stejném, Davidovou hvězdou, ozdobeném tričku? Možná proto, že by před bandou ožralů kdákajících pohádky o bílé rase a nadvládě bílé nad ostatními nevyšel živý. Nejspíš by se vracel po kouscích a čtenář by byl ochuzen o další blogerské příspěvky rádoby špičkového novináře Česka.

Jako vystudovaný psycholog, proslulý bývalý narkoman a současný skinheadobijec z Reflexu Jiří X. Doležal zajisté věděl, co dělá a jaká bude reakce některých lidí. Přicházet na shromáždění, kde hlavním tématem je porušování lidských práv Státem Izrael v trikotu s Davidovou hvězdou, to je doslova bláznovství, výzva k ataku….pokus o vytvoření apartních fotek do některého z dalších blábolů na Reflexu. Jak by se zachoval Jiří X Doležal, kdyby na minulé demonstraci podporovatelů Izraele přišel někdo v trikotu Hamásu? Jak by se tento pseudonovinář zachoval, kdyby někdo vytáhl na proizraelském shromáždění vlajku Palestiny? Psal by také dojemné články o tom, jak pokojného návštěvníka demonstrace napadl některý z příznivců Tel Avivu? Posmíval by se také humanismu a pacifismu proizraelských aktivistů?

Jiří X Doležal připomíná korouhvičku na pověstné věži. V devadesátkách bylo cool prosazovat nacionalismus a pomáhat k jeho rozšiřování, zatímco dnes je cool podporovat Izrael a vydávat se za neotřelého obhájce a ochránce lidských práv.

Doležal se jako nešikovný demagog pokouší své jednání a následnou reakci lidí marginalizovat na existenci žluté hvězdy s nápisem Jude, viz: “Na tričku vepředu vlevo je žlutá Davidova hvězda s nápisem JUDE. Propalestinští pacifisté reagovali na tuto drzou židovskou provokaci, jak se sluší na sympatizanty Hamásu. Napadli mne již tři minuty před oficiálním zahájením demonstrace. Na obranu Arabů musím připomenout, že jako první mne napadl muž bílé pleti, a muž arabského vzezření se špatnou češtinou až jako druhý.

Co chtěl JXD tričkem se žlutou Davidovou hvězdou dokázat? Význam Davidovy hvězdy použité na shromáždění propalestinských aktivistů je úplně jiný, než jaký se autor, Jiří X Doležal, snaží ve svém článku dokázat.  Kromě touhy vyvolat napětí a násilí, také slovutný novinář ukázal neúctu k Židům, když svým extempore nepřímo přirovnal všechny Židy, tedy i ty bojující za lidská práva, k sionistům. Nepřímo tak řekl: “podívejte se, Židé byli obětí holocaustu a nyní jsou Židé obětí palestinců”. novinář z Reflexu tak velmi dobře odhalil své staré Já, kdy ve jménu generalizace klidně smete všechny Židy do jedné ošatky. Židé z organizace “Židé proti genocidě” by jistě z Doležalovy demagogie nebyli rádi.

JXD svým postojem ukázal svůj příklon  ultranacionalismu, kterým sionismus bezesporu je. Sionismus dává Jiřímu X Doležalovi možnost veřejně smýšlet ultranacionálně, veřejně útočit na domnělé nepřátele sionismu, které následně atakuje nevybíravými pojmy v některém ze svých článků. Reflex devadesátých let byl plný podpory skinheadů, tentýž Reflex je ve 21. století plný další verze ultranacionalismu, tentokrát podpory sionismu, nikoli však samotných Židů, za které se toto periodikum ukrývá. Jeden extrémismus vystřídal extrémismus jiný, tentokrát společensky  přijatelnější.

Jiří X Doležal čtenářům ukazuje lacinost svého smýšlení, když příznivce Palestinců zároveň značkuje za příznivce Hamásu. Opět tím autor ukazuje svou blízkost k ultranacionálnímu smýšlení, jež neopustil ani po více než dvaceti letech. Ten, kdo nesouhlasí s apartheidem sionistů je zároveň pro Jiřího X Doležala milovníkem Hamásu. Jak jednouché, přebělené vnímání světa. Jako kdyby se v Doležalových myšlenkách zrcadlila éra devadesátých let, kdy Orlík s Landou dostávali na stránkách Reflexu prostor.

JXD udělal obře na srdíčku sionistů, vykouzlil úsměv na tvářičkách příznivců a členů Czech Defence League, zvýšil čtenost svého periodika, a o to šlo především. Tak proč se vůbec divit?