Izrael jako lidské štíty používá také palestinské děti

Izraelská armáda společně se sionisty tvrdí že Hamás používá Palestince jako živé štíty. Na tato tvrzení není žádný pádný důkaz, kromě tvrzení politiků rasistického Likudu a vedení Izraelských obranných jednotek. Média se společně s politiky snaží ospravedlňovat za pomocí lží genocidu palestinského obyvatelstva. Přitom izraelská armáda léta používá institut “sousedské procedury”, kdy se vezme “soused” ze sousedního domu a do nejbližších domů vstupuje jako první. 

Pokud dojde k přestřelce, nebo pokud je dům či okolí domu podminované, první to odnese tzv “soused”. Tímto postupem Izrael porušuje mezinárodní právo a dopouští se válečných zločinů. Tuto praxi IDF(Izraelské obranné síly) potvrdila mimo jiné organizace Euro-Mid Observer for Human Rights, jež ve své zprávě popsala případ, kdy 25. července 2014 přepadla dům Palestince Ramadana Muhammada Qdeiha z něhož vojáci IDF použili několik obyvatel domu jako živé štíty v rámci již zmiňované “sousedské proceduře”.

[embedplusvideo height=”288″ width=”460″ editlink=”http://bit.ly/1sRtv4J” standard=”http://www.youtube.com/v/lyFf-ELO5g0?fs=1″ vars=”ytid=lyFf-ELO5g0&width=460&height=288&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep6028″ /]

Video bylo zveřejněno 9. srpna 2014 na webu Euro-Midu. Qadeeh na něm říká, že seděl ve svém domě se svou početnou rodinou, když v jednu odpoledne místního času zaútočily izraelské síly na dům.  Jeho 65letý otec, Muhammad Qadeih, který také vlastní španělský cestovní pas,  se snažil vojákům říct, že všichni v domě jsou civilisté. Když udělal krok směrem  vojákům, jeden z nich najednou vystřelil dvě rány rovnou o srdce starého otce ze vzdálenosti přibližně jednoho metru. Postřelený muž zemřel přímo před očima své rodiny.

Muž z videa pokračuje ve svém vyprávění. “Pak nám nařídili sundat veškeré šaty a svázali nám ruce. Odvezli nás do jednoho z pokojů, a použili nás jako štíty. Tři děti z mé rodiny přivedli vojáci k oknu, ty děti tam stály jako kdyby se dívaly z okna a vojáci začali kolem nich směrem  ven střílet.

Izrael jako lidské štíty používá také palestinské děti. Udatný voják armády Davidovy hvězdy musí při páchání válečných zločinů využít zad nejen dospělého Palestince, ale také nevinných dětí. Stejně tak si v případu z videa počínala izraelská armáda v případě dalších rodinných příslušníků Qdeihovy rodiny. Vojáci je přemísťovali z místnosti do místnosti, kdy kolem nich do prostoru začali střílet. Lidé z přepadeného domu byli bez jídla a pití celých osm hodin.

V dalším případě z 23. července 2014  uvádí ve své zprávě organizace Euro-Mid Observer for Human Rights další případ, kdy sedmnáctiletý chlapec, Ahmad Jamal Abu Reeda, říká, že mu vojáci vyhrožovali smrtí, drsně ho vyslýchali a nařídili mu, aby všude s vojáky izraelské armády chodil před nimi v doprovodu služebních psů. S vojáky musel jako první vstupovat do domů, dokonce mu vojáci nařídili, aby kopal lopatou do země při pokusu vojáků odhalit existenci podzemních tunelů v blízkosti palestinských domů.  Abu Reeda musel proti své vůli za donucení zbraní a násilí zůstat po dobu pěti dnů, kdy ozbrojencům sloužil jako volavka, živý štít, v případě ozbrojeného střetu. V případě palby by jako první zemřel palestinský teenager, zatímco by se izraelský voják zaměřil na zneškodnění útočníka. 

Izraelská armáda jako živé štíty tedy klidně používá i cizí státní příslušníky. Stačí, aby takový člověk byl v osudný okamžik v palestinském domě. V obci Silwad, poblíž Ramallahu vojáci IDF použili jako živé štíty dva Palestince s americkým občanstvím. Jinými Američané se stali terčem izraelské agrese, aníž by jakkoli americká administrativa požadovala od Izraele jakékoli vysvětlení.

Izraelská armáda je pole mezinárodního práva povinna maximálně ochraňovat životy, majetek a zdraví Palestinců. Svým počínáním tak oficiální jednotky Státu Izrael porušují konvence, k jejichž dodržování se Tel Aviv před lety zavázal. Izrael by měl být za své činy hnán ke zodpovědnosti.  Po návštěvě města Khuzaa, kdy Jaber Wishah, zástupce ředitele Centra pro lidská práva v Gaze, hovořil s jeho obyvateli, sdělil přítomnému novináři, že se domnívá, že záměrem Izraele bylo etnicky očistit město Khuzaa s cílem rozdělit pásmo Gazy na dvě části, pro jednodušší kontrolu území. Izrael tedy páchá válečné zločiny za účelem snadné okupační správy oblasti.