Adam B. Bartoš zkouší hry o mučednících a sedmi statečných

Adam B. Bartoš si rád hraje na sjednotitele neonacistické obce. Rád by zůstal jako nejvyšší kápo zatracených, aby je zavedl do vytoužené Valhaly Castysty přebarveného světa prastarých Slovanů. Přihlouplá konkurence okamurovského mámení je k ničemu, a tak jako dar z nebes poslouží nejznámějšímu českému antisemitovi dojednané setkání přímo před koněm kdysi českými fašisty znásilněného svatého Václava

Homofobní svět společně se zásadami klerofašistů dostane “statné” zastoupení v podobě Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti, signatářů Akce D. O. S. T., členů Konzervativního a sociálního hnutí, Collegia Marianum a Fóra angažovaných křesťanů. V neposlední řadě nechyběl ani předluženec a vyhrůžkami přeplněný Pavel Matějný. Ten byl nejspíš za svou velkohubost na sociálních sítích náležitě po svém příchodu odměněn. Místo očekávaného vyvolávání vášní, tak komicky znějící extrémista skončil na policejní stanici. Radikálové se snažili vypouštět hrůzu, i když se jim to moc nedařilo. Ultranacionál z DSSS, Petr Borna, dělal bububu a nakonec skončil jako mandelinka bramborová s chemickým postřikem na obličeji.

borna
Petr Borna dostává zásah z kasru

Setkání fašizoidů požadovalo zakonzervování společnosti pod neprodyšnou duchnu, pod níž by ratolest rasové nadřazenosti mohla prosazovat politiku násilí a nesnášenlivosti. Zavřete poklice nad národem a celým státem, protože tito morální perverizsté chtějí svět o jedné barvě, kde fašistická moc státu sevře všechnu svobodu, aby ti, jež včera postávali s ústy plnými trikolory, mohli vládnout nad těmi “méněcennými”. Rasisté se rozhodli zabránit pochodu Prague Pride, protože duha jako symbol svobody je v rozporu s ideály vůdcem řízeného světa.

demo_bartos

Ne Bruselu – Národní demokracie se jako neúspěšná partaj snaží zapůsobit na neonácky a ultranacionální scénu. Jakákoli reakce policie, pořádkových hlídek tak poslouží  “mučednickému” příběhu o statečných, jež čelí státem řízené likvidaci. Přesně na tuto tóninu míří komentáře Adama B. Bartoše, který ihned po svém propuštění zahájil příběh o tom, jak sedmero statečných sedělo na chodníku u nemocnice na Františku, aby zabránilo pochodu “buzerantů”. Židobijectvím přebujelý, rádoby intelektuál, pozapomněl na to, že jeden z 11 policií zadržených výtečníků měl v kapse podle tvrzení médií pyrotechniku.

bartos_post
Zdroj: Facebook

Měli snad radikálové v úmyslu ještě něco jiného, než “obyčejnou” demonstraci ultranacionalismu? Chtěli snad zaručeně stoprocentní heteráci na oslavu bílé barvy spustit pár rachejtlí? Neposlušní ultranacionálové se styky na Generaci identity a ostatní neonacistické organizace, byli po třech hodinách policí propuštěni. Zemánek o jednání sedmičky extrémistů zadržených u nemocnice na Františku říká, že šlo o  ” zoufalý protest občana, který se nedokázal jen tak dívat na tu zvrhlost.” Ostatně, není zvrhlost jako zvrhlost. Zatímco ostatní považují za zvrhlost prosazování hodnot českého fašismu, ultranacionálové považují za zvrhlé všechno, co představuje lidská práva, rovnost lidí bez ohledu a sexuální či náboženské preference. Ostatně zajímavé je názorové souznění mezi extrémistou Zemánkem a mediálně známým exhradním advokátem Pavlem Hasenkopfem

hasekopf
Zdroj: Facebook

Škoda jen, že se svými zásadami neřídí jak Zemánek, tak Bartoš ani další představitel extrémismu a své problémy pravidelně  jako rozmazlení spratci bez zábran a odpovědnosti ventilují v nejrůznějších tiskových konferencích a konaných demonstracích. Banda hnědou přebarvených výtečníků se jedno odpoledne vydávala za “Svatováclavskou legii”, aby následně, tak jako islamističtí radikálové, vykládali novodobé pohádky o mučednickém úsilí bojovníků za pravdu rasistů, homofobů a dalších milovníků kdysi Landou opěvované mystiky hákového kříže. Pod rouškou ultrakonzervativního vnímání světa, jehož filosofii prosazoval také exprezident Václav Klaus, perverzně vypadající násilníci “Svatováclavské legie” vyhrožovali homosexuálům, že shoří v pekle, upraví jim obličej, nebo nějak jinak zruinují tělesnou schránku těch, vůči kterým se výkvět neonacismu pod koněm sešel.

Bartošova politika salonního antisemity ochotného bojovat za všechnu rozdělenou chásku neonacistů je opravdu směšná. Stačí sledovat jednotlivé příspěvky a člověk dojde k názoru, že Pavel Matějný je v soukolí NE Bruselu – DSSS pouhým Pepkem Vyskočem určeným převážně k vyhrožování stranickým oponentům, zatímco šéf “spojené” partaje nadále vytváří mediální dojem motýlkového srandisty, který za vím zlem ve světě vidí Židy a všežidovské spiknutí.

————————————————————————

Autor fotografií: Vít Hassan