Propalestinská demonstrace v Praze volala po světě bez apartheidu

Sdružení přátel Palestiny uspořádalo včera v podvečerních hodinách na Václavském náměstí demonstraci na podporu Gazy. Více jak 150 lidí se sešlo, aby veřejně dalo najevo svůj nesouhlas s genocidou prováděnou Izraelem na palestinském lidu. Česká republika, se tak jako ostatní metropole světa, přesunula na stranu humanismu. 181 mrtvých a více než 17 000 lidí bez domova jsou důkazem nelidské politiky Tel Avivu. Příznivci sionismu a politiky apartheidu mají obavy kvůli válce proti civilistům na Blízkém východě neztratili svůj vliv, a tak Liga proti antisemitismu uspořádala magistrátem nepovolenou protidemonstraci v komorním počtu několika lidí.

Záběry z pouličních kamer vypadaly opravdu prazvláštně. Na jedné straně byl dav lidí s prapory Palestiny, požadující zastavení vraždění lidí, dětí, starců, vytváření bezdomovců…..zatímco o pár metrů dále hlouček sionistů a milovníků izraelského apartheidu požadoval něco naprosto jiného, odlišného, totálně nelidského. S vlajkami Izraele postávali spojenci extrémistického Czech Defence League Martina Konvičky, aby na Palestince a zastánce humanismu pokřikovali heslíčka nesnášenlivosti.

Ůvod demonstrace byl zahájen minutou ticha, kdy vzpomínkami přítomných proletěla vzpomínka na 181 obětí Netanjahuovy agrese. Protestující drželi nad hlavami lístečky se jmény jednotlivých obětí. V rukou třímali transparenty odmítající pravidla generalizací, v nichž jsou všichni Palestinci špatní jen proto, protože jsou Palestinci. Během osmi dnů bylo na Gazu provedeno na 2300 náletů na civilní, nikoli však vojenské cíle.  Na izraelskou stranu dopadlo na 1200 raket, z nichž většina byla zachycena automatickým systéme Iron Dom. Na izraelské straně zahynuli jen 3 izraelští vojáci a žádný civilista. Palestinci nemohou být rukojmými izraelské politiky zla, kdy Knesset považuje všechny Palestince za členy Hamásu, s nímž ve skutečnosti nemají pranic společného.

praha

Média zlehčují celou situaci v Gaze a neinformují o hrůzách, které se na Blízkém východě odehrávají. Letouny záměrně zaútočí na obytné domy, kdy dohází k vyhlazení celé rodiny- Hamás ani dalších 17 radikálních organizací by nikdy neexistovalo, pokud by Izrael nezákonně neokupoval Gazu, kdyby Izrael neničil celé rodiny, nevyráběl zdravotně postižené. Izraelská armáda používá při svých zásazích mezinárodně zakázanou munici. Je třeba mezinárodně hovořit o ukončení blokády, masakru civilistů. V tento okamžik nepomůže příměří, ale ukončení dlouhodobé okupace, dvojího zákona pro židovské a nežidovské obyvatelstvo. Izraelská vláda praktikuje rasismus, v němž si izraelští politici tancují na troskách palestinského národa.

Demonstranti na Václavském náměstí odsoudili oboustranné bombardování. Nebyli zaslepeni jakoukoli propagandou. Hamás nemá posílat rakety na Izrael, Izrael nemá zabíjet civilní obyvatelstvo. Izrael se rozhodl napadnout Gazu kvůli únosu tří izraelských chlapců, o nichž izraelská vláda věděla, že jsou mrtví. Únos lidí byl darem pro politiku Tel Avivu. Knesset neváhal a bez problému využil situace k dalšímu terorizování palestinského obyvatelstva. Divadlo usilující o záchranu živých de facto neznamenalo nic jiného, než další teroristický akt Izraele. 15  tisíc razíí na Západním břehu doprovázených nočním výpady do příbytků Palestinců měly na svědomí 5 lidských životů, mezi nimiž byl také 14letý chlapec. V rozporu s mezinárodním právem došlo také k zatčení dvanácti palestinských poslanců Knessetu. Následující nálety vyhazující do ovzduší domy s celými rodinami mají za následek velmi smutné svědectví o spravedlnosti apartheidu ve Svaté zemi.

Na kultovním místě Čechů zazněla pravda o počínání Netanjahuovy vlády. Veřejně se hovořilo o tom, jak Izrael a jeho armáda bombardovala ústav pro zdravotně postižené……o tom, jak zemřelo 34 dětí jen kvůli rasové nesnášenlivosti zrcadlící se v hluboko zakořeněném pravidlu zničujícího sionismu. Na demonstraci vystoupila také Pavlína Reš, která byla v Gaze během operace Lité olovo jako členka mise OSN. Její svědectví o hrůzách, kterých se dopouští Izrael v pásmu Gazy, bylo velmi odstrašující. Popisovalo zrůdn osti, válečné zločiny, kdy Tel Aviv vraždil v šílenství genocidy naprosto nevinné lidi.

praha
Jan Kavan na demonstraci na Václavském náměstí

Svět pod nátlakem událostí začíná chápat, o čem je politika Izraele. Bývalý velvyslanec zahraničí a bývalý předseda Valného shromáždění Organizace spojených národů, Jan Kavan, před přihlížejícími upozornil na válečné zločiny, jichž se Izrael po celá léta dopouští. Státní moc útočící na civilisty, využívající všech prostředků k teroristickým útokům na civilní cíle by nejradši označila oběti své zlovůle za teroristy. Jako kdyby pětileté děcko mohlo za činy ostatních.

Je na čase říct světu, říct všem ten skutečný příběh, ve kterém Izrael vytváří politiku agresora nedbající pravidel humanismu. Liga proti antisemitismu ukázala, že í nejde vůbec o lidské životy, ale o obhajobu politiky Izraele, ať už bude jakákoli. Populisté z Ligy proti antisemitismu doplněni o přátele z Konvičkova uskupení extrémistů vytvářeli na demonstraci napjatou náladu, kdy příznivci vojenských operací Izraelských obranných sil slovně napadali propalestinské demonstranty, aby následně také oni častovali nadávkami druhý, izraelskou vlajku třímající tábor spoluobčanů.

praha
Poizraelský demonstrant nadává propalestinským demonstrantům

Izrael praktikuje pravidlo nesnášenlivosti, proti kterému po celé světě vystupuje stále více lidí.  odporu vůči politice státu Davidovy hvězdy vystupují dokonce samotní Židé z Izraele. Ti jsou za svou odvahu zavíráni, perzekuováni, zastrašováni. Přesto všechno lidé z organizace Židé proti genocidě pořádají po celém Izraeli řadu demonstrací. Pokud chce Izrael vystupovat jako moderní stát, měl by dodržovat smlouvy, ke kterým se sám zavázal. Viz např smlouvu číslo 194 z roku 1948, na základě které byl Izrael přivzat do OSN. Izrael je subjektem mezinárodního práva a měl by se tak začít chovat. Když ambasador Izraele v Praze hořekuje nad terorismem Hamásu, měl by si vzpomenout především na jho domovskou politickou stranu Likud, která má ve svém programu anexi Západního břehu Jordánu, čímž Likud porušuje mezinárodní právo. Palestinci jsou stavěni do podřadné role a v této podřadné roli jsou také v těchto dnech vražděni.

Demonstrace na Václavském náměstí ukázala touhu přítomných po rovnocenném zacházení, kdy nikdo nesmí být poníženým, kdy nikdo nesmí utiskovat toho druhého. Izrael si může vybrat mezi mírem a rovnoprávným postavením všech lidí na Blízkém východě, a nebo mezi prohlubující se okupací přinášející s sebou všechny negativní důsledky například v posilování všech 18 extrémistických organizací nacházejících se na Izraelem okupovaném území.

Včerejší demonstraci na Václavském náměstí volala po světě rovnooennosti, jemuž radikální sionisté ani omylem nerozumí. Viz Liga proti antisemitismu, jejíž příznivci vytvářeli neformální protidemonstraci, místo aby demonstrovali s Palestinci za společný cíl světa bez apartheidu.

———————————–

Zdroj fotografií: Vít Hassan