Zeman přirovnáním islámu k nacismu ukázal své hnědé Já

Zemanovy výroky jsou zlatou studnicí čecháčkovské malosti, jež se zuby nehty drží zapšklé komunistické uniformity odmítající jakékoli rozdíly ve společnosti. Nebezpečí prezidentských fiškuntálií není v ohrožení obchodních vztahů nebo v rozčilení radikálů. Jde hlavně o to, že hlava jedné středoevropské republiky položila rovnítko mezi nacisty a muslimy. Nerozlišuje mezi extrémistickými islamisty nemajícími s islámem fakticky nic společného a otevřeně uráží 1,5 miliardy lidí na této planetě. Miloš Zeman opět s úspěchem sobě vlastním ukázal neotesanost svého islamofobního já, kdy ve jménu generální viny všichni jinověrci patří do hořícího náručí bran pekelných, zatímco on coby dlouholetý politik s dvěma bradami navíc patří do tábora ochránců zaječí pracky islamofoba. 

Stoupenci Konvičkova klubu rasistů se tetelí doslova blahem nad prezidentským výrokem ztotožňujícím se s názorem státem uznávaných extrémistů. Zeman se v projevu na izraelské ambasádě odkopal jako malé děcko, když uvedl, že za útokem v bruselském židovském muzeu stojí islámská ideologie.  Prezident republiky se chová hůř než kdejaký neandrtálec v zemi. Nejvyšší politická honorace tak ve světě vytvořila novou ostudnou kauzu, za níž se musí stydět každý slušně smýšlející člověk. Copak islám představuje teroristické myšlenky? Copak islám nabádá v Koránu a dalších dokumentech k útokům na nějaké cíle? Kdybychom neměli hloupoučkého prezidenta z paneláku, jistě by věděl, že jakékoli teroristické útoky jsou v islámu zapovězené a ti kdo takové útoky plánují a vykonávají nesmějí být pohřbeni na muslimském hřbitově.

Zeman opět dokázal, že nezná rozdíl mezi muslimem a nacistou, stejně jako zřejmě nezná rozdílu mezi náckovskými bojůvkami a skutečnými neonacisty, proti nímž nic nedělá. Srovnávat islám s nacismem, co chce buď hodně alkoholu nebo přílišné množství čecháčkovské neznalosti lezoucí do řitě průměrnému extrémistovi. Zatímco bývalý prezident Václav Klaus podporoval Bartoše a hnědnoucí ultralibertariány, jeho následovník do extrémofilní ošatky nesmyslů přidal kromě homofobie také nenávist ke všemu cizímu, speciálně islámskému.  Místo, aby prezident republiky usiloval o vyspělost české politiky, stále ji jako malé dítě tahá zpátky do stojatých vod, kde politik není služebník lidu, ale nadlidská bytost s jedinečnou pravdou prakticky na všechno.

1,5 miliardy lidí tak byla ve jménu neznalosti veřejně označena za potencionální teroristy. Všichni, kdo neodpovídají jednobarevnému pohledu extrémisty, zůstávají teroristy, potenciálními nacisty, nechtěnými bytostmi, pro něž by hlava státu nechtěla prezidentovat ani na minutu. Miloš Zeman ukázal na izraelském velvyslanectví, že odmítá koncept multikulturní společnosti a rád by přijal starožitný komunistický etos společnosti, kde všichni musí vypadat stejně i kdyby stokrát nechtěli. Prezidentské antimultikulturní, protilidské Já posiluje extrémisty a jejich organizace sledované BIS. Prezidentské antimultikulturní, protilidské Já naopak oslabuje humanismus, lidskost a jakýkoli cit pro spravedlnost.

Byli to naopak muslimové v Česku, kdo prokazovali absolutní toleranci směrem k Zemanovi, když začínající prezident a končící důchodce z Vysočiny oživoval nacionalismus ve svatováclavském kultu, modlitbě a trapném projevu plného osobního Já. Již tenkrát ukázal slovutný “prezident z paneláku”, že uznává podobné hodnoty jako předchozí nacionál Václav Klaus. Zakonzervování, nehybnost a národovecké přehnědnutí tak ani v případě Miloše Zemana neopustila brány Pražského hradu.