Touží Konexe po eurodotacích?

Kam kráčí Brožova Konexe? Činnost tohoto občanského sdružení je velmi prapodivná. Před skutečným aktivisme volí populismus, kdy raději před branami v Letech u Písku postávají, místo aby telefonicky jednali s majiteli vepřína.  Zdá se, že s touhou po populismu roste ve spolku mediálních amatérů touha po dotacích. Nevíte, kam se dostanou dotace v Ústeckém kraji? Zeptejte se Konexe, ona vám to na společném setkání ráda poví. Politika dotací je určitě mnohem víc sexy než snaha vyřešit situaci kolem vepřína na místě bývalého koncentračního tábora.

Konexe Miroslava Brože stále více dokazuje svou pravou tvář, kdy prvotními nejsou sociálně ohrožení lidé. Přední je sebepropagace a hra na virtuální hry, které do reality nezasahují ani omylem. Co znamená níže uvedený leták? Pravděpodobně chce Konexe vyvolat dojem ochránce před těmi, co doposud dotace z Evropské unie dostávají. Chce snad zpochybnit jejich práci, aby později mohli Konexáři získat dotace těch “špatných, očerněných”?……Proč by jinak Brožův tým ztrácel čas studiemi dotací Evropské unie?

konexe_dotace

Už delší dobu se neoficiálně hovoří o tom, že Konexe potřebuje dotace, jinak se do půl roku blíží její konec. Tyto zvěsti podepřeny letáčkem pouze potvrzují tyto zákulisní informace. Konexe věnovala příliš noho energie do zjišťování jak je to s dotacemi, zatímco si prasečák nezasloužil stejnou invenci? Konexe ve své facebookové zprávě o činnosti uvádí:

Metody a aktivity které Konexe dělají zatím nejsou Českém republice podporovány. Svůj provoz financujeme pomocí drobných darů našich příznivců, které se shromažďují na našem transparentním účtu https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2500271703 , zhruba polovina darů pochází od zahraničních dárců. Největší částku, kterou jsme dostali jednorázově ( 500 euro), tvořil výtěžek sbírky, kterou pro nás mezi sebou uspořádali němečtí europoslanci; zhruba ve stejné výši byl i dar od norské lidskoprávní organizace.

V roce 2013 se nám také podařilo získat první strukturální podporu Konexí – 25 000 kč od Fondu otevřené společnosti Praha, ze kterých jsme financovali některé naše aktivity v Duchcově a Ostravě v září a říjnu ; 20 000 kč od Židovské obce v Praze ze kterých jsme financovali naše aktivity ve Vítkově a dalších místech. V závěru roku 2013 jsme byli podpořeni částkou 25 000 amerických dolarů určených na rozvoj Konexí v následujících dvanácti měsících z nadace OSF v Budapešti.

V roce 2013 výdaje sdružení Konexe přesáhly příjmy získané sdružením z podpory dárců. Naše sdružení se nám podařilo udržet v chodu jen proto, že část provozu a nákladů dotovali členové a dobrovolníci sdružení ze svých prostředků. Dobrovolníci si většinou sami hradili všechny náklady, které vznikaly při jejich práci pro sdružení. Bez tohoto druhu podpory, solidarity a nadšení bychom to nezvládli. Děkujeme všem kteří naši práci podpořili.

Chtějí v Konexi rozkmotřit ostatní organizace, aby následně bez potíží využili pravdivosti hesla o tom, kdo se směje naposled? Pravda je, že Konexe nehýří podle transparentního účtu u FIO banky velkými financemi. K 1. 6 .2014 má Konexe na tom účtě 15 302,99 korun.

konexe_ucet
Zdroj: Fio banka

S dotacemi z eurofondů by zajisté účet vypadal mnohem více radostněji.  Chce Konexe svou akcí chystanou k 5. 6. 2014 zahájit dlouhodobou kampaň namířenou vůči ostatním organizacím? Po vlně populismu demonstrační lidé s komplexem po získávání popularity možná zahajuje další část své činnosti, kdy sebe pasuje do role anděla, zatímco v oblasti eurodotací a europeněz vznikne otevřená cestička pro nové uživatele dotací…..to by mohla být opravdu další příležitost pro tým Brože. Jenže tato příležitost je opět v rozporu s potřebami ochrany lidských práv.

SDÍLET