Slovensko podlehlo křesťanskému fanatismu odmítání homosexuality

Náboženské konzervy se neustále snaží o zachování prastaré zatrpklosti, kdy rodina je jenom muž se ženou a cupitajícími dětmi v nejbližším okolí. Lásku a vztahy nelze nalinkovat biblickými zákony platnými leda tak pro společnost před dvěma sty lety. Láska, stejně tak samotný pojem rodiny znamená ve 21. století mnohem barevnější, košatější pojem. Rodina je společenstvím dvou lidí co se mají rádi bez ohledu na jejich pohlaví. Někdo je homosexuál, někdo bisexuál a někdo heterák…..proč tedy ostrachizovat někoho za něco, co stejně nemůže ovlivnit? 

Ústava, jako nejvyšší zákon musí ctít potřeby lidí i s jejich odlišnostmi. Období, kdy se homosexuálové museli ukrývat, kdy museli tajit, že spolu žijí v jedné domácnosti, je věcí minulosti a nikdo nemá právo navracet zpátky něco, co je proti přirozenosti člověka. Pouze nedemokratické režimy a jejich politici upřednostňují potřeby zkostnatělé církve před potřebami lidí. Viz například Maďarsko, kde se zákonodárci vedené rasizujícím Fideszem rozhodli ústavními hrátkami zabránit uzákonění svateb osob se stejným pohlavím. Stačí jedna jediná věta a celá společnost s internetem a twitterem se pošle rovnou do 200 let staré podoby, kdy mají právo stanout před oddávajícím jen jedinci s předem privilegovanou sexualitou. Šmahem pera, šmahem elektronické hlasovací kartičky poslance se desítky tisíc lidí pošle do rohu. Katoličtí nadšenci se rozhodli vyhodit rovnoprávnou společnost oknem, zatímco nechají kralovat katolický extrémismus ve své odporné ohavnosti. Jedno ze základních lidských práv padlo, zatímco se poslanci s ministry jako hýkající osli radují z pošlapání duhové vlajky. Velmi smutný trend kráčí Evropou.

Už v prezidentských volbách rasisticky a homofobně naladěný Fico sliboval, že když se stane prezidentem, bude jeho Smer podporovat kampaň katolíků o přebarvení manželství do role penisu a vagíny. Politika si to žádá i po prohraných simultánkách o Bratislavský hrad,  tu máme další neklamné znamení konce demokracie na Slovensku. Smer s KDH se rozhodl pro změny ve slovenské ústavě, zvláště poslancům hrajícím si na novodobé křižáky překážela definice manželství, kdy teoreticky bylo možné jednat také uzákonění manželství gayů a lesbiček. Slovenské nevládky se bouří, zcela správně poukazují na na nesprávné požadavky Seru a KDH na přeměnu demokracie o několik století vzad.

Tři dny se v rozpravách rokovalo o tom, jestli dát přednost Bibli před lidmi. Nakonec 102 ze 128 přítomných poslanců odsouhlasilo ochranu katolického dogmatu před právy spoluobčanů. Za ústavní změnu hlasovali všichni zákonodárci za Smer i KDH, z jejichž dílny nápad na destrukci lidských práv také vzešel. Částečně pro byla část poslaneckého klubu OĽaNO, část klubu SDKÚ-DS a Alojz Hlina. Proti byli všichni přítomní poslanci Mostu-Híd a SaS, Ján Mičovský (OĽaNO) a část nezařazených poslanců.

slovensko

 

 

 

 

 

 

 

Do slovenské ústavy přibude věta: “Manželstvo je jedinečným zväzkom medzi mužom a ženou. SR manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru”

Od středy, 4. 6. 2014, LGBT komunita v zemi pod Tatrami ztratila svá práva…..rázem se z těchto lidí stali bytosti druhotné kategorie, z ústavy pokládaní za méně důležité pro stát. Fico se s dalšími politiky rozhodl k hrátkám na ubírání lidských práv. Však ještě nedávno vykřikoval směrem k Romům, že Slovensko nemůže plnit všechny zásady ochrany lidských práv garantované Evropskou unii, a proto by mělo žádat o udělení výjimek…..nyní žádné výjimky k okleštění ochrany nekatolíků, neheteráků stejný Fico nepotřebuje…… proto tady máme dokonalé pokatoličtění území pod Bratislavským hradem. Od tohoto okamžiku není kvůli změněné ústavě možné jakkoli zrovnoprávnit postavení homosexuálů ve věci uzavírání manželství. Byla tato změna prvním z řady dalších poslíčků, kdy se Slovensko přemění do podoby nábožensky zfanatizovaného státu?

Poslanec za SaS Martin Poliačik chtěl v pozměňujícím návrhu do ústavy dostat také definici registrovaného partnerství přidáním věty: “Registrovane partnerstvo ako zvazok medzi plnoletymi osobami ustanovi zakon”. Poslancovu aktivitu podpořilo jeho 14 kolegů.

slovensko_ustava_reg

Byl to logický krok zaručující LGBT komunitě alespoň nějaká minimální práva na registrované partnerství. Bohužel, tato snaha zákonodárců vyšla vniveč. Jak již bylo řečeno, zasedání Národní rady Slovenska nebylo okamžikem ochrany lidských práv, ale vyústěním jejich totálním zneuctěním, kdy jedna malá krajina opět ukázala, že nezapomněla na svůj staromilecký, komunismem a církví políbený ráz. Pouze patnáctka zákonodárců v okamžik změny ústavy ukázala, že nestojí na straně zpátečnické církve, ale na straně lidských práv a pokroku.

Europoslanec Michael Cashman ze Skupiny progresivní aliance socialistů a demokratů v Evropském parlamentu, jejíž členy jsou také poslanci vládního Smeru-SD, ke slovenské změně ústavy poznamenal:”Zatímco v mnoha krajinách sociální demokraté byli určující silou při prosazování rovnosti pro všechny, na Slovensku se Smer rozhodl spolupracovat se zarytými konzervativci s populistickým koncem. Je to potupné a měli by se stydět za pošlapání právě těch hodnot, o kterých tvrdí, že zastávají.

To, k čemu na Slovensku došlo je skutečně nemorální a nelidské. Michael Cashman má pravdu, slovenští sociální demokraté ukazují, že se rozhodli spřáhnout s extrémisty…..ale to je jasné už velmi dlouhou dobu.  Smer s KDH udělal odebráním rovnoprávnosti členům LGBT komunity v zahraničí Slovensku obrovskou ostudu. Po debaklu s ústavou je třeba, aby nevládní sektor na Slovensku oslovil všechny mezinárodní organizace, které by mohly donutit slovenskou vládu změnit zničující rozhodnutí. Pokud opravdu Česká republika stojí na straně práva, měla by Slovensko za změny v ústavě morálně odsoudit a měla by také požadovat  změnu statutu manželství na Slovensku. Tady jde o práva tisíců lidí, proto je třeba donutit zákonodárce k odklonu od katolického extrémismu. Jenže to by premiér v Česku nesměl být sociální demokrat…..je naivní myslet si, že socan bude jiného socana nutit k ochraně lidských práv, když i zde dochází  jejich významnému porušování.

slovensko_ustava_lgbt

Tato středa byla mimořádně smutnou zprávou o stavu demokracie v blízké zemi pod Tatrami. Poslanci s poslankyněmi se snaží zcela nesmyslně a protilidsky chránit institut manželství před domnělou hrozbou minority. V nejvyšším zákoně země se zákonodárci rozhodli všechny rodiny nezaložené na manželství prohlásit za nehodné ochrany. Možná zapomněli na slova Ľudovíta Štúra:

“Národ, v ktorého duši je hlboko zakorenená úcta k právam každého človeka a pre ktorého je samozrejmosťou, že všetci sú si rovní, nosí v srdci lásku k človeku a nerobí medzi ľuďmi rozdiel a navyše sa aj sám spravuje – len takýto národ môže byť úprimným, otvoreným a čestným národom.”