Pechanec na svobodě, spravedlnost naruby

Rasista, extrémista a vrah je na svobodě. Neonacistická lůza vartující před soudem může po neúspěšných jednoaktovkách slavit. Spravedlnost, jež dostala na frak už při samotném procesu, nyní nekulhá, ale potácí se v kómatu pohozená někde v rohu šedi. Vrah se choval správně, měl 35 plusíků, platil vězeňské náhrady, choval se jako vzorný mukl, a tak soud zapomněl na příkoří Otty Absolona, za jehož zavraždění problémový radikál dostal pouze sedmnáctiletý trest.

Spravedlnost nabírá v Česku podivných tvarů, kdy se Romové kriminalizují, zatímco se rasističtí xenofobové těší zájmu médií, dostávají umělohmotné nálepky slušných lidí požadujících pořádek, vystupují v médiích a popisují místa, kam se jiní bojí. Někteří z těchto “hrdinů” by nejradši udělali to, co Pechanec. Vidíme to každý den na Primě v pravidelných dávkách, kdy reportér s xenofobním tónem v hlase popisuje, jak nebohá majorita trpí pod jhem Romů. Místo, aby se utvářela společnost všech, vzniká společenství vybraných. Proč by ne, když lidskoprávní sektor je v chaosu a není dostatečně silný na to, aby zasáhl proti mediálním mystifikacím.

Policie se spravedlností byla v případě Pechanec liknavá, ukazovala bezzubost nad potrestáním vraha, o němž veřejně šéf českého svítání prohlásil, že se jedná o nevinného člověka zatraceného v chaosu soudního omylu. Romové  si dovolily jít pobavit se na svitavskou diskotéku Zatáčka, na níž se ožrávala rasistická individua Pechanec s Řezníkem, Kopeckým a Homoláčem……..tato holohlavá “strašidla”  s oblibou hrající si na pohrobky dávno zapomenutých časů znamenala pro ovečkovou ratolest politického nebe mnohem víc, protože ani ta Samková zaručeně nemá v sobě ani kapku “cikánské” krve. Co na tom, že policie nepátrala ani po zbrani a Pechance po zavraždění Otty Absolona nechali jít. Policie v inkriminovaný okamžik nesepsala ani protokol, chovala se jako nešikovný frekventant policejní akademie. Bylo takové jednání náhodou, nebo šlo o účelové zmanipulování kvůli blízký vztahům jednoho z policistů k jednomu z Pechancovy party?

Hodinu před smrtí Otty Absolona byl teprve Pechanec zadržen policií. Do té doby mohl zažívat své dejavu nad zbavením života mladého člověka. Do té doby mohli extrémističtí kumpánové slavit nad tím, ak zase po čase solili toho drzého “cikána”. Zkrvavené džíny byly čisté jako z reklamy na prací prášek, vražedné nástroje zažily očistnou kúru deště…..otisky s krví jsou minulostí, a tak neonacistická obec rozjíždí svůj cirkus na kolečkách o nevinném andělovi, jež kvůli zlé justici sedí v kriminále. Za tuto andělskou svatost se rozhodl kvůli hlasům radikálů, orodovat čechojaponec s xenofobními zvyky extrémistů. Díky amatérskému postupu policie dostali neonacisté a extrémisté podklady pro vytvoření etosu o mudžahedinovi xenofobů, který místo dynamitu opásaného kolem pasu použil kudlu.

Po nevydařených pochodech o velikosti malotřídky nyní mají xenofobové další příležitost  radosti, jež všemi silami projevují na sociálních sítích. Členové DSSS, Národního odporu, Generace identity, Čeští lvi a noho dalších spolků hnědomyšlenkářů projevuje své nadšení z dnešního rozhodnutí soudu.  Vrah má šestiletou podmínečnou lhůtu, během níž nesmí provést žádný trestný čin. Vydrží vůbec takový recidivista s nesnášenlivostí vůči Romům a všemu nemajortnímu bez páchání trestné činnosti? Stačí nahlédnout do minulosti, kdy ještě před zavražděním Pechanec dokázal, že je individuem naprosto nepřevychovatelným. Ještě šest let zpátky od data zavraždění Otty Absolona Pechanec “kraloval” s nožem v ruce, když bodl do hrudníku Roma Ladislava Peštu. Tenkrát, jen díky tomu, že Pešta přežil, dostal dnešní propuštěnec dva roky takříkajíc natvrdo. Ještě rok před vykonanou vraždou Absolona, Pechanec dostal roční podmínku za vykřikování rasistických hesel. Další podmínku dostal za pořádání protiromského pochodu, během něhož hodil kamení do okna romského domu……

Propuštěný Vlastimil Pechanec, hrdina neonacistů a extrémistů,  je velmi nebezpečným člověkem a je pouze otázkou času, kdy se nedopustí některého z trestných činů. Soudní znalci několikrát upozornili na nepřevychovatelnost tohoto pachatele trestných činů a přestupků.  Neonacisté a extrémisté pravidelně pořádali ve Svitavách protestní shromáždění. To poslední bylo plánované na 19 července 2014. I když s nápadem demonstrovat přišel předluženec Pavel Matějný, místo něj o povolení demonstrovat žádala přívrženkyně DSSS, Iveta Machová.

Bez názvu - 1

Bez názvu - 1