Hry na hegemona pouze ukazují ochotu k populismu

V tento letní den nejde ani tak o hloupého Matějného s jeho miniskupinkou cupitající Budišovem nad Budišovkou. Největší ohrožení a největší zostuzení vzbuzují sami lidskoprávní aktivisté, kteří se nestydí a právě na dnešek chystají setkání přímo pod okny Natálky. Vytáhli si z ošatky totem, kolem kterého chtějí tančit. Přijedou také novináři, fotografové, trojice vyslanců z Konexe postojí, zvěční se nad úmyslem uspořádat dětský den přímo u popálené holčičky, o které ví celá republika. Tažení za dotacemi je cynicky doplněné o ponížení vážně nemocné holčičky. Ale všechno je nejspíš v pořádku, protože Romea zcela určitě zvěční ušlechtilou myšlenku dětského dne nějakým pěkným článkem. 

Je smutné, že lidskoprávní organizace mající ústa plná lidství, neváhá a ke svému prospěchu klidně užije pohnutý osud člověka. Inu, růst, parazitovat se dá na noha věcech. Konexe chce vypadat jako vysněný princ na bílém koni. Proto se staví do pozice ochránců dotačních titulů a svolává “sympozia” na nichž očerní ostatní. Je tu opět další pokus zbořit dotační politiku ve svůj prospěch, kdy se nabízí volné pole působnosti. Na případu Natálky a ohlášené akci je vidět prostota Konexe, kdy se Čonková s Brožem vyhřívají v Drážďanech, aby jejich emisaři mohli exhibovat a trápit malé dítě. To je ta organizace Miroslava Brože, hrdinná, demonstrační, neváhající využít média k čemukoli.

To, co se dnes chystá a  čemu může díky aktivistům je mnohonásobně horší než holohlavci komického Matějného. Skupina Blokujeme ve spojení s dalšími přiveze klauny k domu o čtyři domy vzdálenému od bydlení Natálky……je takové zneužívání jedné nezletilé osoby morální? Nejhorší je, že ti co by měl morálku ctít ji nejvíc porušují. Je úkolem lidskoprávních organizací parazitování na osudech těžce zkoušených?

Jájismus Brožovy organizace zkouší ohýbat lidskoprávním vesmírnem ke svému prospěchu. Všude chtějí být konexáci první. Všude chtějí dokazovat, že jako první demonstrují, všechno řeší, ale ve skutečnosti za Potěmkinovou vesničkou je zplundrovaná zem kde sto let tráva neroste, ale o tom taková Romea nenapíše. Čtenář se vždy dozví, že hrdinní demonstranti pózoval a dokázali tak hrdost Romů, sociálně slabých…….je to dostupná demagogie, kdy se vyrábí nový hegemon v oblasti lidských práv. Jenže tento hegemon nepřináší nic nového. Obnovuje praxe z neslavných devadesátek minulého století, kdy je hlavní prosazovat vlastní zájmy nad zájmy cílové skupiny obyvatel.  Mezi lidmi se sehrává kampaň, kdy jednotliví aktéři Konexe vykřikují do okolí, že vše dělají za své peníze, aby posléze vyšlo ve zprávě Konexe najevo, že čerpají dotace a dary…..na tyto dary, příspěvky a dotace má Konexe samozřejmě právo, jenže není morálně správné, pokud představitelé Konexe ze sebe dělají mnohem odlišnější spolek, než ve skutečnosti jsou.

Česká republika je malá a stejně tak prostředí lidskoprávní problematiky……je tu velmi reálné nebezpečí, že se nesprávní uchytí něčeho, na co skutečně nemají. Vznikají nenaplněné naděje, kdy se pomoc nedostává kam má, kdy vznikají neúspěšné projekty, kdy vznikají chiméry, nepravdivá tvrzení………je správné v oblasti lidských práv uctívat chiméry před skutečností? Konexe ukazuje všudypřítomným, že ani romsky neumí. Na plakátech používá Opre Roma, i když správně je Upre Roma…..i v tomto je vidět jakou pravdu chtějí v Konexi šířit a ostatní s takovým jazykovým paskvilem vystupují na drážďanských ulicích……Konexe nepřímo říká, že všechno má být hra na něco……kdy souhlasní nepožadují politiku reálných snah, ale nafouklý balon…..opravdu je cesta demonstračních bytostí bez snah cokoliv řešit cestou budoucnosti?